Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egészséges télen ilyen hidegbe...

Egészséges télen ilyen hidegben kint futni?

Figyelt kérdés
Természetesen rendesen felöltözve értettem:)
2009. dec. 19. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Az orrodon vedd a levegőt és ha vkivel futsz, ne beszélgessetek közbe, mert megfázik a torkotok, de egyébként egészséges.
2009. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon könnyen meggyilkolhatod a tüdődet. Szerintem várj vele, amíg kicsit enyhül az idő (+1-2 fok).
2009. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Én egy mellénybe futok kinn .és oylan jó az immunrendszerem ,hogy az nem igaz:) bár nem sokat csak kb. fél órát:)
2009. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
45%
Tegyél a szád elé sálat, vagy maszkot,és ne lihegj a szádon én azért sem futnék kint, mert nagyon könnyen begyullad a torkom :(
2009. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vészes. Persze közben folyik az orrod, meg köpködnöd kell, de utána nekem még orrdugulás sem volt. Fontos, hogy megfelelően öltözz, és 1 réteget le tudj venni ha hegyre futsz, amit aztán lefelé felveszel, hogy ne fázz meg. Meg futás után egyből át kell öltözni száraz cuccba! 6 nadrág, 4pulcsi nem jó, csak hátráltat. Jobb inkább egy-két réteg termo öltözék.
2009. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szerintem télen nem érdemes elkezdeni a futást, könnyen megfázhatsz. Ha eddig is futottál, és hozzá vagy szokva akkor jó, de ha eddig nem futottál szerintem érdemesebb elkezdeni akkor amikor kitavaszodik.
2009. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nekem egy téli futás elég ahhoz, hogy 1-2 hétre tönkrevágjam magam, mert nem jó az immunrendszerem. Vastag sapka, ami takarja a füleket, szád elé sál! És vigyázz hasra ne ess!
2009. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdekes módon, nekem mindig télen jön meg a kedvem a futáshoz. Pedig az orrom állandóan el van dugulva, így inkább szájon át kapok csak levegőt. Amikor csináltam, semmi bajom nem volt tőle, és most megint nagyon vágyom arra, hogy kint legyek, de sajna a gyereket nem tudom hétköznap kire bízni.
2009. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan fuss, én is szoktam, nem az számít, hogy mennyire vagy felöltözve (én egy póló, egy rövidgatyával szoktam mosolyt csalni az emberek arcára), hanem hogy alapvető szabályokat betarts.


1) Én maximum 30 percig futok, ajtótól ajtóig.

2) Az orromon szívom be a levegőt hosszan, majd kicsit gyorsabban szájon ki. A beszívás 5-10 lépésig tart.

3) Nem állok meg. Egy percre sem. Ajtótól ajtóig futok.

4) Ha hazaértem, rögtön lezuhanyozok langyos/meleg vízben és alaposan megtörölközöm.


Mióta futok, egyszer sem voltam megfázva, holott előtte állandóan taknyos voltam. Hozzátartozik, hogy az első téli futások után azért voltak taknyódzások, de vagy reggelre, vagy másnap folyamán el is múlt.

2009. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
azért rövidnadrágba ne! térded nem fogja meghálálni 10-20 év múlva
2009. dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!