Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki gyúr és ne mszed...

Ha valaki gyúr és ne mszed különböző fehérjéket tömegnövelőket turmixokat stb az mennyire fejlődik lassabban ill. mibe rosszabb igy kondizni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

5g/tsk vagy több szénhidrát, 2g/tskg fehérje. Minden étkezés teljes étkezés legyen, tartalmazzon minden tápanyagot. A kaja mennyiséget osszuk el egyenletesen egy napra.

Ha ezt a mennyiséget nem tudod "normál" kajából fedezni, pl csirke/pulyka mell, tonhal, stb. akkor a tápanyagigényed MAXIMUM felét kiegészítheted fehérjével, tömegnövelővel stb.

Illetve edzés után célszerű fehérje + cukortartalmú tömegnövelőt fogyasztani a glikogénraktárak gyors visszatöltéséhez, de utána amint lehet, tehát edzés után egy órán belül egy teljes csirke-rizs étkezés jellegűt. Az edzés utáni két órában minimum 1g/tskg szénhidrát bevitele szükséges. A tömegnövelés, egyáltalán az egész folyamat, amíg valakinek izmos külseje lesz ÉVEK munkája, nem kell naponta testsúlyt meg bicepszet méregetni! Ha hosszabb időn keresztül semmi sem változik, nézzük meg, hogy precízen elfogyasztottuk-e az előírt mennyiséget. Ha igen, növeljük meg 50g szénhidráttal.


Tehát a kérdésedre a válasz: Ha a tépanyag igényedet fedezni tudod kiegészítők nélül, AKKOR nem kell turmix!!


Amúgy ajánlom figyelmedbe a következő linket:

[link]


Sok sikert!

2008. júl. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha abszolult kezdö vagy teljesen felesleges ezek használata. Elöbb tanulj meg az alapelvek szerint étkezni és ha már elérsz egy bizonyos szintet ahol már nem tudsz fejlödni majd akkor érdemes ilyeneken elgondolkodni. De egy adag proteinturmix edzés után vagy egy étkezés helyett megdobhatja a fejlödésed ha esetleg valamilyen okból nem tudsz rendesen kajálni.
2008. júl. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok és nem értek egyett a másodikkal!

A táplálékkiegészítők a nevükből adódóan a táplálkozást kell, hogy kiegészítsék. Ha a kérdező (vagy bárki más, aki ezt a sportot választja) nem tudja a tápanyag igényét ételből fedezni, akkor ha kezdő, ha nem muszáj táplálékkiegészítőket használni a fejlődéshez, mert ha nem eszik eleget, akkor hiába edz! Persze a kezdők könnyebben fjlődnek, sokszor az ideálísnál kevesebb kajával is, de pont EZÉRT kell kezdőként is a lehető legpontosabban kajálni, hogy meglovagoljuk ezt a gyors fejlődési időszakot és a lehető legtöbbet hozzuk ki belőle!


A táőlálékkiegészítő nem kox, nem csodaszer stb. Csak a szilárd táplálékot helyettesíti bizonyos mértékig, mert pl egy 100-120kg-os embernek már gyakorlati is anyagi gondjai lehetnek a megfelelő hús fogyasztással és a fehérje alapú kiegészítők ezt megkönnyítik, mert olcsóbbak, mint a kaja és gyorsabban elkészíthetők-elfogyaszthatók...

2008. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olvasd el mégegyszer amit írtam. Szerintem teljesen ugyanaz mint 2! Akkor meg magaddal nem értesz eggyet!
2008. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha abszolult kezdö vagy teljesen felesleges ezek használata. Elöbb tanulj meg az alapelvek szerint étkezni és ha már elérsz egy bizonyos szintet ahol már nem tudsz fejlödni majd akkor érdemes ilyeneken elgondolkodni."


Szerintem nem ugyanaz, mert én arról beszélek, hogy kezdő ként is kell, mert a tápanyag igény felét nyugodtan lehet tápkiegből fedezni és így leegyszerűsíti az életét, és pénzt is spórol.


De mindegy, ezen ne vesszünk össze! A lényeg, hogy egyen rendesen!

2008. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"így leegyszerűsíti az életét, és pénzt is spórol. "


Nemrég kiszámoltam, és az álltalam szedett proteinpor (Cytogen, viszonylag olcsó) grammra lebontott fehérjeköltsége pont annyira jött ki, mint ha csirkemellfiléből fedeztem volna. Tehát nem olcsóbb és ha lehet, egyétek csak a húst. Persze vannak helyzetek, amikor nem kivitelezhető, például edzés utáni turmix helyett nem ehetünk mézes csirkemellet az öltözőben. :-D

De tényleg csak célirányosan szabad használni. Főleg az olcsóbb cuccok eléggé oda tudnak verni a gyomornak. Én pl. szoktam szünetet tartani a szedésében, amikor már estére fölpuffadok és fáj a belem. Ilyenkor pár nap szünet muszály.

2008. aug. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olcsóbb, méghozzá azért, mert tejsavófehérjét CSAK edzés után, illetve reggel érdemes fogyasztani, mert napközbeni fehérjepótláshoz túl gyors, olyankor a lassabb felszívódású fehérje sokkal jobb, erre egy PowerProtein tökéletes, ami kb 20 forinttal olcsóbb adagonként, mint egy tejsavó.
2008. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!