Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fenekemmel van a probléma....

A fenekemmel van a probléma. Nagyon zavar másnak is ilyen?

Figyelt kérdés
az van hogy a fenekem két oldalán ilyen hogy is mondjam bemélyedés van és azt szeretném kicsit valami tornával "rendbehozni" nagyon nem tetszik és csúnya esetleg másnak is van ilyen problémája? :(
2014. ápr. 11. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az a bemélyedés szerintem narancsbőr :(

Diéta, rengeteg víz, összes cukor elhagyása és mozgás , napi kemény 3 edzés.

2014. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Inkább heti 3 kemény edzés.

Remélem csak elírtad.

2014. ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Bemélyedés a feneked két oldalán?


Ember vagy?

2014. ápr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]

Valami ilyesmi, mint a jobb oldali?

2014. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Köszi második, mindent elírtam , mert a heti három sem jó, vagyis csak abban az értelemben, hogy ha minden nap más izomcsoportra edz , fenék, láb egy héten egy kemény edzés elég és kardió , főleg a bicikli jó a narancsbőrre !
2014. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha a narancsbőr elnevezést társítjátok a nők anyagcsereproblémájához, akkor ahhoz igen kevés egy kis tekerés :(


Annak is komoly okai vannak, abszolút nem a jól működő szervezet jele a 'narancsbőr'. Na most biciklizéssel gyógyítani BETEGSÉGEKET, gondolkozzatok el az ötlet realitásán. :)

2014. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lol, mi az, hogy a narancsbőr nem a jól működő szervezet jele? Ez akkora oltári nagy baromság. A nők 90%-ának testalkattól és kortól függetlenül van narancsbőre. Nyilván genetikai faktorok befolyásolják, kinek mennyi, és az egészségtelen életmód szintén elősegíti a kialakulását és megjelenését, a narancsbőr nem más, mint zsírraktár.

Tudományos kutatások bebizonyították, hogy ez egyáltalán nem betegség.

Az oka, hogy nőknél sokkal gyakoribb az, hogy az epidermisz, a dermisz és a bőr alatti zsír szövetek a nőknél és a férfiaknál különböznek. A férfiaknak jóval vastagabb az epidermisz és írha rétegük, ezért van az, hogy az ő bőraljukban felhalmozódó zsírsejtek kevésbé, ritkábban mutatkoznak meg a bőrön.

Ugyanakkor az első zsírrétegük jóval vékonyabb, az összetétele is más, mint a nőknél. Ez már embrió korban a harmadik trimeszterben kialakul leginkább hormonális hatások miatt, tehát aligha lehet az anatómiai tényezőket a szar életvitelre fogni.

(Pl. azok a férfiak, akikben kevesebb férfi nemi hormonok termelődnek, nagyobb valószínűséggel rendelkeznek a nőkéhez hasonló felépítésű bőraljával.)

2014. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Te a kommenteddel elfogadottá tetted az egészségtelen állapotot.


Attól, hogy sok beteg van, még nem lesz normális vagy jó vagy egészséges a betegség.


Persze hogy a nők 90%-a ilyen, hát búzaevőknél ez a helyzet. Ki mondta a nőknek hogy egyenek búzát joghurtkával? Bocsánat, de én biztos hogy nem..


A narancsbőr nem zsírraktár. Láttál már egészséges női combot, feneket?


Tudományos kutatások bizo.. bizonyítottak már annyi állatságot, hogy mára illik tudni, a tudomány legalább kétélű. És bármit lehet bizonyítani (ál)tudományosan. Ne higgy el mindent, mert simán át fognak verni, ráadásul élvezni is fogják ezt.


Abban igazad van, hogy a férfi és a női test más.


Erről nem kell részleteket írni, ennek a jelentősége nem az epidermisz vastagságának különbsége.. hanem az, hogy a nők hormonálisan jóval érzékenyebbek nálunk férfiaknál.


Ezért is igen tré ha már egy férfi is elhízott, hormonbeteg.. alapvetően mi lennénk hormonálisan az erősebbek. Na mindegy.


Megkérnélek, sőt felszólítanálak rá, hogy egy összeomló egészségüggyel rendelkező országban, beteg lakosság mellett ne terjeszd azt, hogy egészségtelen állapotok normálisak vagy egészségesek lennének.


A 'narancsbőr' nem csak nem esztétikus, de a női szervezet kialakuló betegségeinek egy tünete is.


Szeretném, ha Te is így tekintenéd ezt, és nem vennéd természetesnek. Mert nem kéne eljutni előbb-utóbb oda, hogy a PCOS és az elhízás, az inzulinrezisztencia vagy a mellrák is természetes állapotok..

2014. ápr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nekem volt narancsbőröm, sőt már a kettes fázisba sorolható, amikor akkor is látszottak a kis gödrök ha álltam, nem csak ha összenyomtam a bőrt a combomon! Hogy mitől van a narancsbőr ? Attól a sok szeméttől amit megeszünk!!! Hozzáteszem azt, hogy én súlyzóst edzést végeztem már legalább 2 éve amikor kialakult, szóval mozogni mozogtam, azzal nem volt baj. 2 azaz kettő hónap alatt lenyomtam a narancsbőrt és nyoma sincs ! Letettem a cukrot, csokit, barna rizs, fehér húsok, sok párolt zöldség, teljes kiörlésű kenyér, teljes kiörlésű tészták, és napi 3 liter víz, szauna heti minimum kétszer és vettem egy vakuumos masszírozót azzal masszíroztam magam, ami talán az egész közül a legkeservesebb volt, mert iszonyat fájt és kék-zöld voltam tőle, de nekem azóta semmi! Ha a lustságot és nem törődömséget és azt, hogy rá lehet fogni ez genetika nem tudok vele mit csinálni betegségnek nevezzük, akkor igen, az , népbetegség :P Én spec bele voltam betegedve, hogy hogy néz ki a lábam és tettem ellene, de pl mára már egyáltalán nem kívánom a cukros édes dolgokat, a teát megtanultam cukor nélkül inni, pl régen minden nap ittam tejet, én azt is elhagytam és semmi bajom tőle. Nem azt mondom, hogy néha néha nem eszek meg egy csokit ha megkívánom, de kb egy hónapban két szeletet és annyi.

Ez elszántság kérdése és kitartás semmi több, ehetik előttem zsákszámra a csokit, zsíros ételeket, vagy pl a fagyit, ki nem szereti a fagyit, jégkrémet a 40 fokos melegben? mindenki megeszi! Én nem ehetek, vagyis igen, csak egyből befulladok a hidegtől, azt is meg tudom állni, mert tudom nekem lesz rossz, így van ez minden más kajával is . Nekem pl meg kellett tanulni szó szerint inni, elvoltam úgy egész nap, hogy 3 deci folyadékot ittam , a vizet utáltam, és most lám, a csapvizet is megiszom és pl nyáron megint magamnak főzök meggyszörpöt, ha megkívánnám mégis legyen változatosság :P

2014. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom úgy reagálnék, tehát nem olvastam még el az egész hozzászólást.


"Hogy mitől van a narancsbőr ? Attól a sok szeméttől amit megeszünk!!"


Igen. Gyakorlatilag én is ezr szerettem volna írni.


" Hozzáteszem azt, hogy én súlyzóst edzést végeztem már legalább 2 éve amikor kialakult, szóval mozogni mozogtam"


Igen, ahogyan mondani szoktam, a mozgás fontos (ráadásul vannak speciális, különösen jó mozgások) de önmagukban nem fognak anyagcserezavarokat megelőzni. De még az elhízást sem, ami általában egy viszonylag lazábban kezelhető probléma, a táplálkozás normalizálásával.


A tej, cukor elhagyása valóban esszenciális ilyen problémánál, hosszan lehetne fejtegetni hogy miért, röviden szólva egyik sem tesz jót.


Lényeg, hogy lehet tenni ellene, és nem szabad elfogadni kóros állapotokat normálisnak. Hát mi lenne akkor az emberekkel?

2014. ápr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!