Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovasok! Ti féltetek mikor...

Lovasok! Ti féltetek mikor elkezdtétek a lovaglást?

Figyelt kérdés
Én már lassan, másféléve járok lovagolni. Eddig egyszer mentem szabadon, (kb. 3 hónapja, mert felújítás volt a lovardában)nagyon jó volt! :) Régebben, mikor még futószáraztattak, már vágtázhattam. Aztán egyszer ( mmár elég régen) leestem, és azóta nem vágtáztam. Az itteni lovak nagyon fiatalak, és csökönyösek... attól félek, h mikor majd váktáznom kell ( de most már szabadon) meg ilyed a ló vmit, és össze-vissza fog rohangálni kírugni, ágaskodni... én meg tuti, h nem tom vissza fogni...ti ilyentől nem szoktatok félni? Aztán a másik kérdésem, hogy mindig hallom, meg olvasom h a legtöbb lovas él-hal a lovakért. Én is nagyon szeretem őket...de kicsit tartok tőlük... semmiképp nem akarom abba hagyni a lovaglást!!! De lehet vmit csinálni, hogy ezek a félelmeim elmúljanak, vagy egy idő után ez megszünik? Ti is féltetek?? L/12
2010. jan. 2. 12:47
1 2
 11/16 anonim válasza:
Én most kezte el lovagolni és az első órán mivel gyorsan haladtunk megpróbáltuk a vágtát persze futószáron.és hát nem ment ,de a ló lelassított (rendes volt tőle :)
2010. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Máté T. válasza:
5 és fél év után még néha félek. EZ van de akkor ahogy az első mondta nagy levegő és kész.
2010. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
Szerintem természetes ha félsz, én is minden lovaglásnál félek ( mondjuk az én lovam nagyon ijedős) sokat le is estem mert olyan tud lenni mint egy rodeós ló sokszor, de meg kell nyugodni, mert átveszi a nyugodtságot. Ha meg olyan lovad van akin van némi kivetnivalú annál jobb. Mekem volt két lovam, az egyik tökéletes volt, a másik mindig vágtánál ugrándozott, elrohant, félreugrott... ls mondom rengeteget estem, de mit veszek észre 2 év után? Már nem esek le, olyan jó lett az egyensúlyom, hogy el se hiszem sokszor, h simán fennmaradtam, szal abból tudsz tanulni
2010. nov. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Mondogasd magadba, hogy "menni fog", így nem lesz önbizalomhiány. :)

Ha mégis megugrik a ló, nagyon kell a nyerget szórítani a térdeddel, így 70%, hogy nem esel le.;]

Egyébként, privit írsz?:]

2010. nov. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Hát én nem féltem, de kiskorom óta oda vagyok a lovakért.

Ha tényleg ennyire félsz a lovaktól tanácsos a közelükben tartozkódni pl. ha boxban vannak, vagy a legelőn.

Ha a legelőn megfigyeled a lovak testbeszédét, reakcióit, akkor lovon ülve sem lesz probléma, mert egy idő után előre tudni fogod mire készül a lovad.

A leeséstől való félelem ellen pedig szerintem javítsd az egyensúlyérzékedet, így biztos lehetsz benne, hogy rajta maradsz, persze így sem 100% ,de több az esély rá mint egyébként. Ha ennyire szereted ne add fel! :) Sok sikert hozzá! Ja és persze tanulj meg esni! Volt pár esésem nekem is, de semmi komoly, ez benne van a pakliban.

2011. febr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Igen, az elején féltem. Most lovaglok négy éve. Lovaglás miatt kétszer eltörtem a kezem, és azután kicsit félős lettem. De most egy új farmon lovaglok(immár 1 éve) felbátorodtam, és nem félek.

Fontos, hogy olyan lovon ülj, amelyikben megbízol. Ha úgy gondolod hogy a mostani hely, ahol lovagolsz, nem megfelelő, a lovakban nem bízol, keress másik helyet, ahol felépítheted az önbizalmadat.:)

2011. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!