Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha betonon futok, akkor egy...

Ha betonon futok, akkor egy ido utan tenyleg tonkre mennek az izuleteim?

Figyelt kérdés
Egyik ismerosomtol hallottam, elotte pedig meg senki sem mondta nekem. Tesin is betonon futunk, a tanar pedig nem akar nekunk rosszat.

2014. jún. 17. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen sokat futsz betonon akkor igen mivel nem rugózik semmi és minden ütést az ízületeid nyögnek. De ha tesiórán futtok pár kört attól semmi bajod nem lesz. Busz után is szoktál futni, nem?
2014. jún. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Hát egy biztos, a betonon való futásnál van ízületkímélőbb terep is. Szerintem azonban ha jó a futótechnikád akkor sérülésmentesen lehet hosszabb távon betonon futni (habár nem vagyok szakértő). Nagyon fontos a jó futótechnika, nekem ez vált be: http://www.youtube.com/watch?v=Jio7DK15Q1E

Nem szükséges ehhez feltétlen a videóban bemutatott jó drága külföldi Terra Plana cipő, egy teljesen hagyományos olcsóbb cipő is megteszi, a hangsúly a technikán van. Nekem ez bejött, a szokásos térdfájások futás után elmúltak (ha sarokra érkeztem rövid idő után elkezdtek fájni a térdeim), viszont jött helyettük elég kemény izomláz ott ahol nem is tudtam hogy van izom. Javaslom tegyél egy próbát, de csak lassan kezdd el, én egy kicsit elsiettem és most nagyon fáj a vádlim és környéke, de ez csak izomláz, ami meg elműlik, nem károsodik maradandóan (mint ahogy az ízületek).


Ha ez a technika nem jön be akkor meg ruházz be egy nagyon jól alátámasztott futócipőre (amelyiknek nagoyn jól ki van dolgozva a sarka). Persze ezek mindig drágák, és nem is annyira természetes futást eredményeznek mint a mezítlábas (talp első része érkezik le először) technika. A hangsúly azon van, hogy úgy fuss hogy ne fájjon utána (ízület), mert a futásnak természetesnek és fájdalommentesnek kell lennie, ez a legalapvetőbb emberi mozgásforma.

2014. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es a hasznos tanacsot. :)
2014. jún. 17. 20:56
 4/6 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül. ja jó a testalkatod a futáshoz, jó a technikád, nincs túlsúlyod, jó a futócipőd (passzol a futóstílusodhoz) akkor nem lesz komoly bajod. gondolj a maratonfutókra. ha a futás tönkretesz, lennének maratoni futók?
2014. jún. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ez igaz, koszonom. :)
2014. jún. 18. 17:45
 6/6 fGhw39-84th ***** válasza:
Egy idő után mindenkinek tönkremennek az izületei, akkor is, ha nem csinál semmit, csak jógázik.
2014. jún. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!