Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a kutyát megtanít...

Hoppenfutty kérdése:

Hogyan lehet a kutyát megtanítani arra, hogy normálisan fusson az emberrel?

Figyelt kérdés

Tavaly hoztunk el a menhelyről egy akkor 5 hónapos,igen mozgékony svájci fehér juhász fajtájú kutyát. Már egy ideje futok vele terepen,viszont sehogy sem tudom rávenni,hogy előttem, vagy mellettem fusson. Mindig a hátam mögött van,de olyan közel,hogy többször megrúgom véletlenül vagy épp hogy nem esek hasra benne. Ha pórázon fut mellettem,akkor meg folyton visszahúz. Ha viszont egy kerítés mellett haladunk el,ahol a benti kutya ugat 1000-el,akkor az én kutyám behúzza fülét-farkát,és iszkolna onnan minél hamarabb. Vagy ami ritkán,de már fordult elő,nekimegy a kerítésnek és ugat vissza.

Bezzeg,ha más kutyával sétálunk, akkor ki tud lőni,mint a nyíl és még csak hátra sem néz.

Ha esetleg valaki tud valami tanácsot adni,szívesen veszem.



2014. szept. 7. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon helyesen mögötted megy - a kutyáknál, mint tudod, rangsor van és a viselkedése azt jelzi, Te vagy a falkavezér (csúnya vége is lenne, ha egy ilyen határozott gazdát igénylő fajtanal nem így lenne.)

Tanítsd engedelmességi feladatokra - elsősorban a "lábhoz" kell majd ehhez, h melletted kocogjon.

2014. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

keress rá a canicross-osokra. És kérj segítséget kutyaiskolától.

Kutyás futás esetében a kutya kell, hogy elöl legyen.

2014. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aikiboxer ***** válasza:
A kutyának általában véve nagyon kellemetlen az ember kocogási sebessége sajnos. Én évekig futottam ónémet juhásszal egy időben, rövid száron tartottam és a lábam mellett kocogott ő is, de nem igazán szeretik. Én azt csináltam vele, hogy amikor terepakadályok mellett futottunk (pad, ágyú a várban ilyesmik) akkor gátfutást csináltunk.
2014. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A "Lábhoz!" vezényszó megy neki,de az is csak addig tart,míg mellém ér,és aztán vissza lassít.

Néztem ezt a canicross sportot és nagyon megfogott,azért is gondoltam hogy megkérdezem mások véleményét ezzel a témával kapcsolatban. Lehet akkor az lesz,hogy írok nekik is,hátha tudnak valami tanácsot adni.

Én nem használok pórázt,ha erdőben megyünk,mert eddig azt hittem,akkor jobban kifutja magát,ha nincs korlátozva. Egyébként meg engedelmes,nem megy tőlem messzire és másokhoz sem szalad oda. Ez a "gátfutás" nem hangzik rosszul,majd keresek neki akadályokat. :)

2014. szept. 8. 13:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen használj pórázt, pláne erdőben!

Elég egyszer elcsábulnia vadűzésre, és kész a baj. A sajár érdeketekben, használj pórázt.

2014. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem az a "csábulós" fajta. Kergetett már meg őzet,de mindig visszajött. Meg nem egy nagy erdőben futok vele,itt szinte mindenhol telkek meg házak vannak.
2014. szept. 9. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!