Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tereplovagolni szeretnék,...

Tereplovagolni szeretnék, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régóta szeretnék lovagolni, most el is határoztam, hogy legalább hetente eljárok, de lenne pár kérdésem. Elsősorban tereplovagolni szeretnék, ez mennyi "gyakorlás" után lehetséges? Igazából tök amatőr vagyok, ültem már többször lovon, de az legtöbbször csak olyan "körbe-körbe ügetés" volt. :D

És lenne egy fontos kérdés, igazából vacilláltam, hogy úszni járjak mostantól el vagy lovagolni, mert észrevettem hogy egyre hanyagabb a testtartásom. Ezen segít a lovaglás, vagy kénytelen leszek úszni is eljárni? :)

És kezdhetem most a lovaglást vagy várjak, amíg kitavaszodik?

Tudom, hogy ez így most eléggé összeszedetlen, de késő van, remélem azért érthető, hogy mit akarok most itt makogni... köszi a válaszokat! :)


2010. febr. 1. 00:02
 1/5 anonim válasza:
Terepre csak akkor mehetsz, ha már jól tudsz lovagolni. Legalábbis egy valamirevaló lovardában csak akkor engednek terepre, ha már biztosan ülsz a lovon, és mindent megtanultál. Az, hogy ez mikor lesz, tőled függ. Sok-sok gyakorlás...Menj el egy lovasiskolába, járj rendszeresen, és a képességeidtől fog függeni, mikor mehetsz terepre. Most is elkezdheted a lovaglást, ahol van fedeles, ott gond nélkül mehetsz télen is.
2010. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én terepen tanultam meg lovagolni..
2010. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában először futószáron, aztán karámban oktatnak, és ha már jól megy legalább az ügetés, akkor mehetsz ki terepre. (Vannak kivételek, lásd: előző.) Ha hetente jársz lovagolni, akkor kb 15 alkalom kell ahoz, hogy a karámban egyedül is mehess, ez tényleg attól függ, hogy milyen ügyesen haladsz. Szerintem jobb így megtanulni lovagolni, mint terepen. Így az oktató sokkal jobban meg tudja figyelni, hogy mit rontasz el, mire kell figyelned, a tartásodban és a ló kezelésében egyaránt. Nem érdemes siettetni a dolgot. Jótékony hatását úgyis hamar érezni fogod, nem kell hozzá terepre sietni. Ha pedig attól félsz, hogy egyhangú lenne a körbe-körbe lovaglás, akkor tévedsz. Ha jó az oktató és jól felépített, megszervezett órákat tart, akkor úgy elrepül az idő a lovon, hogy észre sem venni.

Én inkább a lovaglást ajánlanám. Nem kell fürdőruci, hajszárítás és a többi macera. És szerintem elég a lovaglás, legfeljebb, ha nem alkalmas az időjárás a lovaglásra, akkor helyettesítheted uszodával.

Most is el lehet kezdeni lovagolni. Nem kell a tavaszt várni. Csak a hóvihar, az eső, és a szélvihar akadályozza a lovaglást, és a nagyon felázott karám. Erről viszont az oktatóval értekezz, hogy a pálya alkalmas-e a lovaglásra.

Sok sikert!

2010. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. febr. 16. 15:55
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Akkor fognak kiengedni ha már legalább az ügetés jó lesz.

Mert ha nem tudsz eléggé biztonságosan ülni a lovon akkor nemfognak kiengedni..mondjuk kiugrik egy vad az erdőből és megijed ..ha te nem vagy eléggé felkészülve nem tudsz annyira biztonságosan lovagolni akkor bizony nem engednek ki mert esés lesz a vége...:S:S

De szerintem ha most kezdted nyugodt lehetsz még lesz idő hogy kiengedjenek terepre..

2010. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!