Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Leszeretnék fogyni nagyon...

Leszeretnék fogyni nagyon kövér vagyok, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

120 kg vagyok, futni nemtudok, jövöhónptol járunk haverokkal konditerembe. Szerintetek hogyan lehet leadni ilyen nagy sulyt? Milyen edzést csinálljak hogy lemenjen?

Nem kérek megalázó válaszokat, tudom kövér vagyok, de leakarok fogyni.

23/L



2014. dec. 17. 06:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%

-ha keveset ennél,már attól is simán lefogynál,ehhez igazából nincs szükség még konditeremre sem,

-(ugyanis hiába jársz edzésekre,meg kondizgatni,ha továbbra is zabálsz ,akkor egy dekát sem fogsz fogyni)

2014. dec. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem eszek fehér kenyeret, tésztát, krumplit,süteményt, nem iszom kolát, tudom hogy mit ehetek és mit nem, zöldséget, sovány hust, köszi hogy megtisztelsz a válaszoddal, de a kérdés az edzésröl szol, mert a diéta nem elég.
2014. dec. 17. 07:06
 3/21 anonim ***** válasza:
61%

" mert a diéta nem elég. "


-tévedsz ,de óriásit

2014. dec. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Vizsgáltasd ki a hormonszintjeidet. Ha gyulladás van a testedben ami például pajzsmirigyedet érinti és betegséget okoz (nem lesz jó a pajzsmirigyhormonszint) akkor nem a diétáddal van baj, hanem a hormonrendszereddel.


Akkor olyan életmódot kell folytatnod, ami lecsökkenti a gyulladást, megszünteti az autoimmun betegséget és gyúrás mellett lehetőleg olyan edzést végezni, ami jó hatással van az endokrin rendszeredre.


Ez lenne jó, a gyúrás, szálkásító diéta önmagában nagyon középszerűek. Persze átlagos esetben bejönnek.

2014. dec. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A esetedben a dieta a legfontosabb.


A konditerem jo dolog, de a te esetedben meg korainak tartom. Elso korben en tempos setaval probalkoznek. Fogod magad, es kimesz a kornyeken egy orat setalni, de egyenletes, jo tempoban. Hetente megcsinalod olyan sokszor ahogy csak tudod. Megprobalhatod a setabotos varians is (nordic walking).


Utana ahogy egyre kitartobb es edzettebb vagy, lehet probalkozni szobabiciklivel vagy ellipszistrenerrel.


Aztan ha megszabadultal 30-40 kilotol, elkezdheted a sulyzos edzest is, ha meg lesz kedved es erod hozza.

2014. dec. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Speciel szerintem az erősítő edzés minden esetben alapvető (kivéve ha betegség, sérülés miatt nem)


Tehát guggolás nélkül sétálni, fekvőtámaszozás nélkül ellipszisezni, törzsmerevítők célzott erősítése nélkül kardiózni elhibázott edzés szisztéma.


Szvsz. :)

2014. dec. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

en meg ugy latom, hogy sokkal hasznosabb apro lepesekkel haladni, es realis celokat kituzni. Elso korben menjen csak le az a 20-30 kilo, aztan lehet sulyzos edzesre gondolni.


A setalashoz meg semmilyen sulyzos edzes nem kell.

2014. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én 125kg ról fogytam 75 re 2 év alatt!

A mozgás nagyon fontos dolog, de a diéta is elengedhetetlen!

viszont a diéta nem abból áll, hogy tudjuk, hogy mit ehetünk, azt is tudni kell, hogy mikor és mennyit!

[link]

2014. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A helyedben én nem járnék terembe eleinte - nem tudom, milyen magas vagy, de min. 50 (ha nem 60) kg felesleg van rajtad. Ez nem kevés terhelés - szívnek, érrendszernek stb.

Gondolom totál mozgásszegény életmódot éltél - inkább (ahogy előttem is mondták) fél (aztán 1-1.5) óra tempós sétával kezdj. Majd ha (min.) a felesleged fele lement, akkor kezdj bele komolyabban.

Drukkolok Neked! :)

2014. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Akin súlyfelesleg van, annak nem kell súlyzó.

Rajtam nincs súlyfelesleg, mégsem nagyon használok súlyzót (intimsúlyzó, de az speciális).


Viszont a sétának semmi értelme, az nem edzés. Legalábbis szerintem, aki edzeni akar az kezdje el erősíteni magát. Nem kell rögtön 1 kézen fekvőtámaszt nyomni, megint azt tudom írni: én sem csinálom. De erősítés az alap. Szálkásításkor is, igazából a séta az nem rendszeres edzés (hiszen nem igazán edzés). Ha meg nem erősítek, akkor kihagyom a rendszeres edzést, de azt rossz ötlet kihagyni. Ha 20 évig kihagytam, akkor is vétek minden egyes hét, amit edzés nélkül töltök.


A kardio edzések pedig csak alapozások, kiegészítő edzések tulajdonképpen. A lába mindenkinek erős, azon járunk. Arra kell guggolni, hogy a járásnál nagyobb terhelést is kapjon, de igazából amit szükséges edzeni, azok a karok, törzsmerevítők (mély hátizmok is), mély medencei izmok. Ezek gyengülnek el helytelen életmód mellett, és ezekkel szokott gond lenni. Szerintem :)


Fogyást meg megoldja a helyes táplálkozás. Helyes táplálkozás és edzés mellett egy egészséges ember pedig még anaerob edzés mellett is zsírt éget (!), tehát ebbe az irányba célszerű haladni.

2014. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!