Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után miért tapasztalom...

Futás után miért tapasztalom ezt a tüdőmön?

Figyelt kérdés
2014 májusában kezdtem el komolyabban foglalkozni a futással, de már évekkel ezelőtt is "futogattam" néha. Kövér gyerek voltam mindig is, de 90 kilóról sikerült 65 kilóra lefogynom 2014 nyarán. A futás nyár közepére már olyan jól ment, hogy napi 8-10 kilométereket futottam mindenféle gond és megerőltetés nélkül. Ezért most szeptemberben teljesítettem a budapesti félmaratont. Utána viszont sok dolgom volt, el kellett kezdenem tanulni az érettségire, ráadásul jött a hideg, és egy idő után már egyáltalán nem mentem ki futni (szeptember végétől). Mostanában elkezdett hiányozni a futás, úgyhogy vasárnap (2015. március 1.) újrakezdtem az egészet elölről, fél év teljes kihagyás után. Csak 2-4 kilométereket futottam az azóta eltelt 5 napban, hogy egy kicsit "visszarázódjon" a szervezetem a folyamatos megterhelésre, mint nyáron. Viszont az eddig eltelt napok mindegyikén a következő problémával találkoztam futás után: egyrészt gyorsabban kapkodom a levegőt már az első kilométer után, holott nyáron még semmi fáradtságot nem éreztem egy kilométernél. Másrészt, miután megállok a futás végén, pár perccel utána iszonyatosan elkezd fájni a tüdőm, és maga a levegővétel. Mintha szét akarna robbanni a tüdőm. Ha egy kicsit több levegőt szívok be, akkor olyan érzésem van, hogy nagyon feszül (habár még férne bele levegő, tehát nincs tele). Sem nyáron, sem pedig a félmaraton során nem találkoztam ezzel a problémával. Kérem, valaki nyugtasson meg, hogy ez csak átmeneti állapot, és idővel el fog múlni. Remélem, hogy csak azért van , mert fél évet kihagytam és a tüdőm még nincs hozzászokva ehhez a megterheléshez. Van esetleg itt olyan "újrakezdő" futó, aki hasonlókat tapasztalt? Egyébként nem dohányzok rendszeresen, csak esetleg ha elmegyek havonta egy-egy alkalommal a barátaimmal szórakozni. Olyankor a társaság, meg a hangulat kedvéért elszívok egy-két szálat a többiekkel, de semmi több (utoljára február 7-én szívtam el egyetlen szál cigit). A továbbiakban viszont nem szeretnék többet élni ezzel a lehetőséggel. Ez a havi egy cigi esetleg befolyásolhatja a tüdőfájdalmamat? Előre is köszönöm szépen annak, aki normális válaszokat és tapasztalatokat ír.

2015. márc. 6. 18:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt, pedig fontos: 18 éves vagyok, fiú.
2015. márc. 6. 18:57
 2/3 Csiß ***** válasza:
Én megnyugtatni nem tudlak,de én is arra tippelek,hogy vissza kell rázkódnod.Próbáld lassan szoktatni a tüdőd.Fuss egy percet és sétálj 1-2 percet,majd újra futás.Ha 2-3 hét múlva is ugyan ez a panasz,akkor szerintem látogasd meg a háziorvosod.Ő kicsit jobban ért ehez.
2015. márc. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fokozatosabban kell visszaszokni, és ne feledd, hogy hidegebb van, mint amikor abbahagytad, tegyél maszkot vagy sálat a szád elé, próbálj orron át belélegezni és szájon ki, és ne szégyellj kevesebbet futni, és akár eleinte bele is gyalogolni párszor.
2015. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!