Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a vivasrol?

Mit gondoltok a vivasrol?

Figyelt kérdés
Erdemes lenne elkezdeni? Mik a tapasztalataitok? Jo sport? Kemeny? 15/L

2015. ápr. 3. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem fejlesztő jellegű mozgás a vívás, de én kizárólag életszerű fegyveres harcot tanulnék, ha kard akkor pl. ars ensis. Amennyire tudom ott tanítanak vívni. Az olimpiai tőrözés szerintem majdnem értelmetlen az igazi víváshoz képest.
2015. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mint sport, én nagyon szeretem, űztem is, de csak hobbi jelleggel. Több oka volt annak, hogy abbahagytam, de a sportnak nem volt köze hozzá :). Nagyon sok előnye van: tartásjavító, rendesen megmozgat, jó erőnléted és állóképességed lesz tőle, fejleszti a reflexeket, ami pedig a legjobb benne, hogy amikor már a pástra kerülsz, akár egy edzésen, nagyon szabadnak érezheted magad. Az ellenfélt nem bántod, mert van védőruha, mégis megszúrhatod, és a stresszt is jól le lehet vezetni vele. Az, hogy kemény, nyilván függ attól is, melyik helyen, de alapvetően igen, kemény sport. Főleg az benne a megerőltető, hogy sok ideig kell ugyanúgy állni, ebbe az állásba pedig kicsit beleguggolni. Az első pár óra után az izomláz alap. :) De én nagyon tudom javasolni.
2015. ápr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat😊 kulonosen az utolso valaszolonak😊
2015. ápr. 4. 22:07
 4/4 anonim válasza:
Nem tudom, hogy meg fontos-e, de en lassan 5 eve vivok, es nagyon nagyon szeretem! Farasztonak faraszto, mivel egyben ki kell talalnod hogy egy adott ellenfelet hogyan szurj meg, valamit azt meg meg is kell valositanod... A kemenysegrol csak annyit hogy mi szamit annak? Mikor elkezdtem vivni rengeteg sebem volt, ost is van de azert mar megszoktam es nem faj... Neha van egyegy kellemetlenebb szuras de az is benne van a vivasban, es ez az egesz igy jo... Jelenleg semmi penzert nem hagynam abba, rengeteg uj baratot es elmenyt hoz, ami szerintem nagyon megeri... En az elso valaszolot nem igazan ertem, hogy miert kene magadat megvedeni vele? A focistak se vedik meg magukat megis nagyon sokan uzik azt a sportot
2016. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!