Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 évesen késő elkezdeni...

15 évesen késő elkezdeni valamilyen küzdősportot ha versenyezni is akarok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a sportot soha nem késő elkezdeni meg minden de itt most a versenyen van a hangsúly. Sportolni 10 éve aikidozom, de az nem verseny sport és sajnos csak most kezdett el kedvem lenni valami versenyzéshez is, de az ismerőseim szerint már késő ahhoz.

2015. ápr. 21. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

- ha képzetlen vagy, akkor is mehetsz versenyezni mondjuk 1-2-3 év thai box vagy ökölvívás után

- még 25 évesen is elkezdhetnél versenyre gyúrni..


- karate verseny az nem egy csúcs, de kb. 50 éves ember is belejönne. ok, ez nem küzdősport hanem.. ő.. nem tudom mi, no contact


- ha jó aikido-t nyomattál, akkor f@s.za testtartásod, éllásod, egyensúlyérzéked, lépéseid vannak. Pár évet boxolj, össze lehet egyeztetni az aikido mozgásával. Lezúzhatsz másokat, ha megtanulsz ütni és védekezni, de neked jobb egyensúlyod és állásod lesz az aikido miatt. Használd ki! Nekem van egy ismerősöm, ő desszantos kiképzőtől tanulta az aikidót, oké ez nyilván elég jó alap. Ő boxkesztyűben használ aikidós elvezetéseket, amiknél nincs fogás. Tapadó kezet (aikidóban nem tudom hogy nevezik, mindegy, kontakt) is ismeri, és nyilván úgy üt mint egy boxoló (ha már x évig boxol), hát igen, kemény bunyós. Te is lehetsz az.

2015. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Már miért ne lenne küzdősport a karate? És verseny is van, ha jól csinálod, akkor visznek külföldi bajnokságokra. És nem kell nagyon kicsiként elkezdeni sem, nem is annyira megterhelő, de mégis van többféle verseny belőle, szóval nincs igaza az ismerőseidnek, nem késtél le semmiről.
2015. ápr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Mert küzdősport az, ahol küzdeni kell hogy ne csapják szét az arcot, küzdeni kell hogy ne rúgják szét a combot, küzdeni kell hogy ne fojtsanak le, verjenek földhöz. Avagy küzdeni kell mint egy harcosnak, persze nem késsel és életre-halálra, hanem ütést tompító kesztyűben (általában).


A no contact karatét nem szabad ide sorolni, megtévesztés lenne. Szép mozgás, nem erről van szó, de nem küzdősport (nem is harcművészet). A full contact karatét sem igazán érdemes összekeverni a küzdősportokkal, szerintem.


Nagyon más edzésmódszer, nagyon más elképzelés a küzdelemről, bunyóról.


Na de nem erről szólt a kérdés, elnézést a terelésért.


Persze ez a karate téma is érdekes, csak ezen a fórumon már tucatszor csontig rágott téma, így semmi értelme hosszabban írnom róla.


Azért említettem, mert nem kellenek sokáig gyakorolt bunyós készségek egy karate versenyzőnek (persze ügyesnek kell lennie, nem arról van szó, hogy nem kell ügyesség) szóval szerintem is el lehet kezdeni nemhogy 15 évesen, de jóval később is, csak kondit kell felhozni, gyorsnak kell lenni.


Viszont én ízületek szempontjából azért nem tekintem kíméletes mozgásnak, van a karaténak egy sajátságos mozgásvilága, amit azért nem biztos, hogy ilyen mozgás /anatómia szakértők állítottak anno össze.. :D

2015. ápr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Léteznek amatőr versenyek, arra bármikor mehetsz, de olimpiára nemigen fogsz kijárni, max nézőnek.
2015. ápr. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
az aikido az nem sport! az harcművészet!
2015. ápr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

'harcművészet', tehát aki csinálja azt bármelyik kocsmában bárki megveri?


Vannak jó harcművészetek is, igazából oktató, edzéstechnika kérdése. Egy aikidós is lehet jó küzdősportoló (azaz a harcbűvészetet képes használni bunyóban, harcban. én a taichival vagyok így. harcbűvészet, de elsőrangú képességeket ad, ha jól gyakorol az ember, sokat zsákol, sokat sparringol, hatékonyan gyakorol és nem rossz irányba 'kovácsolja' a mozgását, hanem fejlődés irányába)


Az aikido is küzdősport, ha jól csinálják. Csak nem versenysport, és persze ott van mögötte, hogy harcművészet is. Az akkor lesz, ha a bűvészkedést sportként is megtanulja használni az ember (azaz sport - sparring bunyóban, névleg éles helyzetben is használható tudást ad, na akkor az már harcművészet. a küzdősportok gyakran sokkal közelebb vannak szerintem a harcművészethez mint a keleti harcművészetek, a szokásos értelmetlen oktatás mellett)

2015. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem késő! Én most hétvégén is voltam egy gálán, a főmérkőzés győztese, egy 23 éves srác volt, 6 éve kezdett edzeni. Jelenleg több címet is birtokol, közte egy muay-thai világbajnokit is.
2015. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7


Nagyon komoly sport lehet ha 17 évesen elkezdve egy-két év alatt világbajnok lesz valaki.

2015. ápr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Akkor szerintem én is elkezdek valamit és majd meglátom mi lesz belőle. :D
2015. ápr. 22. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!