Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot válasszak...

Milyen küzdősportot válasszak lányként?

Figyelt kérdés

Nem tudom egyetem mellett mennyire lenne időm rá (már ha felvesznek xD), de nagyon szeretnék valamilyen küzdősportot kipróbálni. Nem vagyok nagy sportember, futni járok, meg pár gyakorlatot szoktam csinálni. Ebből adódóan nem vagyok az a csupa izom csaj, normál testsúlyom van.

Gondoltam már a kick boxra és a thai-ra is, de nem igazán találtam leírást róluk. Ja és a vívás is tetszik de az nem küzdősport.

Előre is köszi a válaszokat! :D


2015. ápr. 25. 20:09
 1/5 anonim válasza:
szerintem judo vagy box
2015. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

thai box, kickbox tényleg jók, már edzésként.


Valódi küzdelmi készségekhez egy nőnek én sima ökölvívást és mondjuk egy júdót ajánlanék. Mellettük, utánuk lehet thai box, de igazából az ember nemigen rugdos bunyóban. Fölösleges.


Leginkább harcművészetet ajánlanék, de ezeket általában rosszul oktatják, úgy meg értelmetlenek.


Nőkhöz mozgásilag (bunyó szinten és egyébként is) a taichi és az aikido illene, illetve a capoeira. Ezekből nagyon kevés a jó edzés.


Pesten van wudang kungfu, ott lehet olyan harcmodort tanulni, ami illik a nők alkatához, lelkéhez (alkalmazkodó, lágy, okos)


Illetve Pesten tényleg jó aikidó is van.


Vívás is jó, de akkor már talán inkább ars ensis. Nem tudom arsensis edzés merre van, vívás szerintem több helyen, de én a sport- tőrvívásnak sok értelmét nem látom, mint fegyveres küzdelem. Escrima, arsensis akkor már célszerűbb.

2015. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
WTF Taekwodot nagyon sok lány űzi, versenyeken kb 50-50 a lányok és a fiúk aránya. Meglehetősen elegáns sport nem az az egymást szétverős fajta bár azért résen kell lenni. Szinte csak lábbal kűzdünk ezért sokan alábecsülik de ha rendesen elsajátítod akkor megnézheti magát az aki meg akar verni. Én azt mondom az ember legyen egy valamiben jó :) vannak helyek amiket úgy reklámoznak, hogy egyszerre kűződsport, harcművészet, önvédelem, hatásos kéz láb akármi technikák, földharc stb, aztán az ember lejárogat edzeni 10 év alatt sem szed össze semmi rutint. A WTF egy nagyon kifinomult lábra összpontosító kűzdősport.
2015. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 aikiboxer ***** válasza:
A legfontosabb kérdés: Mi van a lakhelyedhez közel? Max 15 percre, különben úgyis abbahagynád.
2015. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ :D

Sajnos nem tudom mi áll a lelkemhez legközelebb, ezt csak akkor tudnám kideríteni ha kipróbálhatnám őket. De nem szeretem feladni a dolgokat egyhamar, megküzdök a célért :)

2015. ápr. 26. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!