Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől rossz a futás közben a...

Mitől rossz a futás közben a légzésem szerintetek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy szeretek futni, de 2 km a max amit letudok futni és azt is úgy, hogy közbe kb 2x megallok fel percre. MáR régóta jelen van ez a probléma, hogy futás közben nagyon könnyen leterhelem a tudomet. 1 perc laza futás is elég és már lihegek. Régebben kosarlabdaztam egyesuletnel, akkor is már volt a legzesemmel probléma. Akkor elmentem több felé orvoshoz is de nem találtak erre magyarázatot. Tavaly nyár elején elkezdtem futni rendszeresen, de kb fel hónapig bírtam, mert nem tudtam javítani a legzestechnkiamon. Továbbra is jelen van ez a probléma, általában emelkedőn fölfelé fárad le nagyon gyorsan a tÜdőm. Szeretnék megint elkezdeni komolyabban futni, csak így nem nagyon tudom élvezni. Egyebkent uszassal próbálom most fejleszteni, ott nincs probléma a levegovetellel, 3 kmt le tudok úszni könnyen, úgy, hogy nem terheli a tüdőmet. Van valami tippetek, mivel lehetne még fejleszteni a légzésemet?

2015. máj. 10. 20:31
 1/5 anonim válasza:

lehet neked kardiológia problémád van, vagy esetleg vlmire allergiás vagy

fő kérdés h minden száraz sportnál fellép e ez a probléma pl kerékpározás

esetleg a yogát megpróbálni ott a légzéshez vannak kötve a mozdulatok lehet ott tudnád fejleszteni a légzésed

2015. máj. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Lufikat fujj fel. Valoszinuleg nem a tudoddel van problema, hanem az allokepesegeddel, en dohanyzom 12 eves korom ota, ugyanez a problema volt nalam is, elkezdtem lufikat fujogatni nagyon surun, napi volt, hogy szazszor felfujtam egyet. Problem solved.
2015. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leírásból nekem az jöl le, hogy már sokszor nekiálltál futni, de mindig feladtad... Az állóképesség ilyen, nem egyik napról a másikra fejlődik ki.
2015. máj. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Két éve voltam kardiologian és allergologian mert az orvosom is mondta, hogy esetleg ez is lehet az oka, de mindkét vizsgálat után azt mondták hogy nem ebben kell keresni a problémára a választ, ergo nincs bajom úgy. turazasnal emelkedőn felfelé már volt, hogy jelentkezett és kosárlabda közben is szokott amikor a 10 perces meccseket végig futom. Lehet,hogy az allokepessegemmel is gond van, bár futás után nem a testem fárad el hanem inkább a Tüdőm. köszi a tippeket:)
2015. máj. 12. 19:37
 5/5 anonim válasza:

az úszás sokkal nagyobb igénybe vétel a tüdőnek mint a futás, lekell küzdenie még az izmoknak a víznyomását légzésnél is ezért furcsa nekem h úszni tudsz folyamatosan minden gond nélkül

h tényleg nincs semmilyen légzőszervi betegséged asthma akkor itt állóképesség probléma van

2015. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!