Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondiba mit csináljak?

Kondiba mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16-17 éves lány vagyok.

Mindig is husis,duci voltam.Aztán még jobban elhíztam de már olyannyira ,hogy ha lépcsőztem fulladtam.175 cm vagyok 98 kg voltam majd mikor 2 héttel utána rááltam a mérlegre 100kg ott mutatott.Töbször neki áltam edzeni már éeltembe meg diétázni na de itt már végig kell,hogy csináljam.Elegem volt ,,ez már nem csak nem szép hanem egézségtelen.Neki áltam a diétának áprilisban azóta nagyon sokat fogytam most vagyok 84 kg a 100 helyett és az álom súlyom a 75.Tehát már csak 9 kg választ el ami nem sok :) Kondiba szeretnék menni de nem merek addig menni amíg le nem fogytam.Így félnék bemenni.Igaz már most azér jó alakom van .Észre vettem ma az utcán,hogy hány srác nézett meg.De akkor sincs önzbizalam.Arra vagyok kiváncsi ,hogy neki áljak kondizni esetleg itthon tornázni? Mert sokan azt mondják fogyókura alatt ne tornázzak mert az csak az izmot növeli és így azt fogom érezni meg hinni hogy híztam.Illetve a zsír alatt az izom növekszik a zsír marad a helyén és így dagattabnak fogok tűnni. Nem tudom mit csináljak.Van valami ilyen ezdés terv ,vagy olyan gyakorlatok amikkel csak a kalóriát égetem de izmot nem növelek?A sétát tudom hogy kalóriát égett meg a biciglizés de erre nincs úgy lehetőségem ha esetleg van más ötlete valakinek azt nagyon megköszönném.

És elnézést a helyes írási hibákért.Nem azért követtem el őket mert buta vagyok mielött bárki rosszindulatózna hanem azért mert telefonrol irtam és így gyorsabb egyszerubb.



2015. jún. 25. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
menj el terembe, keress egy személyi edzőt
2015. jún. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van egy haverom akit csak felhőnek hívok ő segítene ,ő lenne a személyi edzőm már egy ideje kondizik úgy néz ki mint egy felhő csak neki is azt mondtam még nem akarok menni és ő ezt elfogadta.
2015. jún. 25. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Szálkásító étrend + csinálj alacsony intenzitású kardiót vagy otthoni átmozgató teljes testes edzést minden nap, ja és szedd már össze magad ne itt siránkozz. Izomtömeg nélkül egyébként elég nehéz lemenni alacsony testzsírra, és nincs olyan hogy "ideális" testsúly. Ezt csak kitaláltad magadnak.


Kezdj napi 100 gramm fehérjével 150 gramm szénhidráttal és 25 gramm zsírral aminek a nagy része legyen telítetlen azon belül is omega 3-6. Tartsad 2-3 hétig, mellé edz rendesen és ha megindult a fogyás ne csinálj semmit, ha nem akkor pedig óvatosan kezd el csökkenteni a szénhidrátot. Trükkös dolog, mert a glikogén raktárak megtelhetnek/izmosodhatsz közben kicsit és akkor ugyan annyit mutat a mérleg, de ez nem baj. Ezért várj pár hetet.

2015. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Osynho ***** válasza:

"Mert sokan azt mondják fogyókura alatt ne tornázzak mert az csak az izmot növeli és így azt fogom érezni meg hinni hogy híztam.Illetve a zsír alatt az izom növekszik a zsír marad a helyén és így dagattabnak fogok tűnni. Nem tudom mit csináljak.


Először is ne fogyókúrázz! Nem kúrát kell csinálni, hanem életmódot váltani, rendes étrenddel, mozgással. Hogy táplálkozol?


Kalória mínuszban nem fogsz izmosodni. Akik ezt mondták neked, azok nagyon nincsenek képben. Ahhoz, hogy izmot építs, megfelelő terhelés, és tápanyagbevitel kell. Szép is lenne, ha szálkásítás közben lehetne izmot pakolni magunkra, a testépítés 100x könnyebb sport lenn. :)


"Van valami ilyen ezdés terv ,vagy olyan gyakorlatok amikkel csak a kalóriát égetem de izmot nem növelek?"


Minden mozgás éget kalóriát. És izom továbbra is akkor fog nőni, ha kalória pluszban vagy, megfelelő fehérjebevitellel. Tehát a kaja fontosabb, mint maga az edzés, az határozza meg a dolgokat elsősorban.

2015. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!