Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni futni!...

Szeretnék elkezdeni futni! Tudnátok adni tanácsokat, hogy mire figyeljek?

Figyelt kérdés
pl mit vegyek fel futáshoz (futócipő alap), meg hasonlók

2015. dec. 27. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Soha ne add fel! :)

És ha normál futásra gondolsz nem rövidtávra, szerintem mindig növelj egy kicsit a távon az előző edzéshez képest.

Ruha igazából majdnem mindegy csak jól érezd magad benne futás közben.

És jól vedd a levegőt. :)

Tulajdonképpen szerintem ennyi tanácsot tudok adni, ami hasznos.

2015. dec. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tothp ***** válasza:

Mond ez a név valamit?

Monspart Sarolta.

Futásról sokat és jót tud. könyvet is írt párat. szerintem keress rá neten. Érdekes és hasznos dolgokat tudhatsz.

2015. dec. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad le, hogy sportolsz e valamit, milyen a kondid, van a túlsúlyod, enélkül csak általános dolgokat lehet írni.



- futócipő (sajnos a 10 ezer körül árult darabok nem azok), leginkább egy szakboltban érdemes nézelődni

- öltözni úgy öltözz, hogy amikor kimész a lakásból, akkor kicsit fázz, és a futás majd komfortos szintre hoz. Nem optimális idő elkezdeni futni ez az időjárás (az elején zihál nagyon az ember, gyorsan kimelegszik, gyorsan elfárad), de nem is lehetetlen. A ruházat többi része attól függ, hogy mennyi pénzt tudsz/vagy hajlandó elkölteni, de pár hasznos darabot már olcsón be lehet szerezni


- próbálj meg az elején lassan futni, a legtöbb kezdő ott rontja el, hogy sprint tempó alatt úgy érzi, hogy nem is fut, azt viszont max pár száz méteren át bírja,

- ne szégyeld, ha be bele kell gyalogolnod, de próbálj meg 30 percet futással tölteni, ez az elején valószínűleg pár perc futás, pár perc séta váltogatásából fog állni.



Ne hagyd abba 1 hét után, ha elmúlik a "már pedig a bejglit idén le kell futnom" életérzés, és még mindig nem megy a maraton

2015. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok 181cm és 96 kg

és ebből akarnék leadni diétával meg futással

2015. dec. 29. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez kezdő edzéstervnek jó, de nem az edzés miatt linkeltem elsősorban. Az oldalon elég sok hasznos cikk van a helyes légzéstechnikáktól egészen a pulzusszámolásig.

2016. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!