Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mezítlábasok, vannak itt akik...

Mezítlábasok, vannak itt akik még télen is csinálják? Javaslatok?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Már kiskoromtól érdekel a mezítláb mászkálás, de kb. október után már elég hideg van nekem. Ma kíváncsiságból kipróbáltam milyen lehet télen. 1°C volt, egy papucsot azért vittem magammal. Az első pillanataban nem tűnt vészesnek, de 5 perc után eléggé kezdett szúrni az út, kiscit fájt is ahogy léptem. Fel kellett húznom a papucsot és a fél órás utamból csak 5 percet bírtam ki nélküle, de papucsban már egész kellmes volt, annak ellenére hogy zokni nem volt rajtam. Esteleg valami javaslat? Ti milyen talajon nem fáztok ilyenkor/ lehet edzeni rá valahogy, hogy jó érézs legyen ilyenkor is?

#mezítláb #barefooter
2015. dec. 28. 18:56
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Tegnap nem :D
2016. jan. 1. 20:13
 12/25 anonim válasza:
20%
Édesség és csipsz megvonás! Felfázol büdös kölke!
2016. jan. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
Én tegnap keveredtem mezítláb haza...fagyos élmény volt :D
2016. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Esik a hó! Remek lehetőség egy alapos hóban hempergésre és hóban futásra. A hóval való ledörzsölés is nagyon jó. 

Nézd meg mit csinálnak ezek az óvodások: https://www.youtube.com/watch?v=q9jmO9u1olc 

Ezt még nem mertem, de ki kellene próbálni. 

Ezt is érdemes megnézni: 

[link]

Van itt olyan, aki ott volt? Sajnos én lemaradtam. Az előbbi videó óvodásainak meg sem kottyanna. 

2016. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Volt így pár érdekes téli élményem. Végre itt a jó idő :))
2016. ápr. 4. 23:08
 16/25 anonim válasza:
voltál már valahol mezítláb, kérdező? :)
2016. ápr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A hétvégi jó időben én már voltam a Luppa-tónál. Holnap is készülök. Edzésen is voltam, de teremben nem ér, ugye.
2016. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Én is már sok helyen voltam hétvége óta. Nagyon jó érzés a meleg talaj. :)
2016. ápr. 7. 08:06
 19/25 anonim ***** válasza:
12%
Téli mezítlábazás most lehet, hogy jó ötlet, 10-15 év múlva meg majd olyan ízületi fájdalmaid lesznek, hogy alig bírsz ráállni...
2016. ápr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
83%

sziasztok! :D


nekem a legdurvább most szilveszter hajnalban volt -16 fok és egy órát legalább kint voltam. Nem számoltam azzal, hogy elfelejtettem pénzt vinni jegyre, így le kellett szállnom hamarabb a hévről és gyalogolni :D de nem lett semmi komolyabb baj, illetve a végére átmelegedett minden lábujjam! teljesen komolyan! aztán bent a házban is tűzforró maradt emiatt kicsit gázos volt xd illetve sztem hamarabb kellett volna átmelegednie :D


Amit én nem bírok, az a sózás! Az nagyon durván marja a talpam, ha nagy mínuszokban sóznak, az kibírhatatlan (pl létrejön -5-10 fokos folyadék, a sima hó ahol érintkezik a bőrrel, max 0 fokos lesz ahogy olvad). Meg télen amúgy jobban szúr a talaj, mint melegben, de ennyi :)


Nem lesznek ízületi fájdalmak tőle kedves előző, az ízületi fájdalmakat nem a hideg okozza, csak akik már defektesek, azoknak a hideg hozza elő (ezért keverik össze).


Amúgy én 24 évesen mindenhova mezítláb járok, ha lehet, városban is :D és még tényleg nem volt semmi bajom belőle. Üvegszilánk max 2x (nagyon mini darab képes csak beleállni és az is nagyon ritkán), inkább tüske, de az is nagyon ritkán és csak akkor, ha olyan helyen megyek. Egyszerűen kiszedhetőek és utána nem fáj :) (csipesz/tű)


A kérdésre még válaszolva (bár nem tél van már), szerintem sokat segít, ha amúgy felül rendesen felöltözöl (pl kesztyű is), és az is, ha fokozatosan szoksz hozzá ősztől :) Illetve segít a száraz idő is.

2016. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!