Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen "valós" küzdősportot...

Milyen "valós" küzdősportot végezhetnék biztonsággal szemüvegesen? Azt értem valós alatt, hogy nem kirakati küzdősport, tehát ilyen kérdéses használhatóságú dolgok, mint kung fu, nem érdekel.

Figyelt kérdés
2016. febr. 20. 12:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Akkor itt folytatom a kérdést... Box érdekelne, de a szemüveg miatt, meg szemre ütés eshetősége miatt nem vagyok biztos benne, hogy kellene. Olyan lenne jó, ahol a fejre nem támadunk. Az is feltétel, hogy izzasszon meg rendesen, mert formába szeretnék jönni. Judotól csak híznék pl. Rövidlátó vagyok egyébként -2 dioptria. Edzésen nem hordanék szemüveget, se kontaktlencsét. Krav Maga, MMA szintén kiesik, Thai Box-ot nem tudom. Van valami más?
2016. febr. 20. 12:57
 2/19 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire erős a szemprobléma. Sportorvoshoz úgyis el kell előtte menni, aki kivizsgál, úgyis rá fog kérdezni, te meg megmondod. Vannak bizonyos határértékek amikkel még lehet ilyesmit csinálni. Ha nem, akkor nézel valami más sportot.
2016. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig pont egy Judo vagy birkózó edzés lenne jobb, mert ott nem verik szét a fejed, nem sérül a szem. Hatalmas erőkifejtéstől is sérülhet a szem, tehát egy bizonyos szint felett a birkózás sem ajánlott, de te nem vagy az a kategória. Birkózás, Judo hidd el, hogy jó kondiba hoz, erős is leszel vele, főleg ha mellette erősítesz, futsz. Ezek jó sportok.
2016. febr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Ha a Kung-fu-hoz balhere vagy, és ezt belátod, akkor nincs baj. De legközelebb fogalmazzál ügyesebben, mert félreérthető a dolog. Amúgy, ha a Kung-fu-hoz cserje vagy, a Box-hoz meg vak, eleve érzékeny vagy a harcra, akkor ez nem a te világod. Menj el Judo-ra, az is jó lehet, de ahhoz kéne kiegészítésnek valami ütő-rúgó stílus. Thai Box esélytelen, ha érzékeny vagy.
2016. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

-2vel még versenyző is lehetsz.

+-3.5 felett van sportorvosi jóváhagyás,vagy tiltás.

úgyhogy mehetsz bokszolni.

2016. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Egyébként első vagyok, én is távollátó vagyok és bokszoltam, de csak ilyen koca módon és inkább az utcán/iskolában verekedtem. Volt hogy elvertek, feldagadt a fejem, a szemem, de a látásom nem romlott. Mondjuk nem vertek meg sokszor, általában én nyertem. A nagyapám viszont szintén bokszolt, versenyzett is és neki is volt ilyen rövidlátós problémája, de szerencsére nem volt belőle gond, valami bajnokságot is nyert meg van egy csomó érme, szóval nem biztos, hogy lesz tőle bajod, mondjuk én a -2,25-ös szememmel már nem akarok bokszolni. A zsákot ütöm unalomból, de már nem fogok visszamenni meg azért sem, mert egy lusta disznó lettem és inkább megyek csajozni. :) Szerintem nőzz te is és dugj jókat Kérdező.
2016. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
SűrítettLevegő, senki nem mondta, hogy érzékeny vagyok, csak nem szeretném elveszíteni a látásomat... De ahogy te fogalmaztál, vak vagyok ugye. A kung fu mondd már el mitől olyan használható, ha pl az utcán megtámadnak? Leütnek a földre és onnantól vesztettél. Nem táncolni akarok.
2016. febr. 20. 22:06
 8/19 A kérdező kommentje:

Szóval olyat akarok, aminek értelmét is látom, hogy megtanuljam. Judo használható, de az meg fogásokra épít, ami valóban kevés lenne. Jiu jitsu?

Egyébként, ha nem feltétlenül akarok versenyezni (most még így gondolom), akkor gondolom nem is kapok be olyan sérüléseket edzésen. Nem érdekel, ha bedagad a fejem, de látni azért akarok még egy darabig.

2016. febr. 20. 22:11
 9/19 A kérdező kommentje:
Korbács, ja 3.5 dioptria felett rémisztgetnek retinaleválással, ami nem hangzik túl vonzónak. Mindegy, valószínűleg megnézem mindenképpen a bokszot. Tájékozódtam mindenféle küzdősportot illetően, de dönteni nem tudok, ezért kötöttem ki itt :D A lényeg, hogy ilyen túlmisztifikált dolgok zavarba hoznak...
2016. febr. 20. 22:15
 10/19 anonim ***** válasza:
Judo jobb lenne neked szerintem. Volt alkalmam belekóstolni egy profi Judo-s ismerős által és hatékony. Ütni meg nem nagy kunszt szerintem. ha van elég erőd beakasztasz egy nagyot valakinek és fekszik. Az erő meg jön Judoból, birkóból.
2016. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!