Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen "valós" küzdősportot...

Milyen "valós" küzdősportot végezhetnék biztonsággal szemüvegesen? Azt értem valós alatt, hogy nem kirakati küzdősport, tehát ilyen kérdéses használhatóságú dolgok, mint kung fu, nem érdekel.

Figyelt kérdés
2016. febr. 20. 12:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Tehát inkább judo, mint jiu jitsu? Melyik erősít jobban? Jiu jitsu hasonlít kicsit az aikido-ra, hogy nagyban az ellenfél lendületét használod, nem? Nem feltétlenül használsz tiszta izomerőt. Javítsatok ki, ha tévedek.

Ezzel szemben a judoban nagyobb erő szükséges?

Meg később tudok valamilyen ütéstechnikát is tanulni, beiratkozom bokszra pár év múlva, vagy nem tudom.

Ha judo a nyerő, akkor tudtok esetleg valakit ajánlani? Jól oktató edzőt XVI. kerület környékén, esetleg belvérosban.

2016. febr. 21. 00:30
 12/19 A kérdező kommentje:

[link]

I. kerület még belefér metroval.

Vagy ők: [link]

Esetleg ők: [link]

2016. febr. 21. 00:38
 13/19 anonim ***** válasza:

Most amit irok neked az a tiszta igazsag. En tenyleg vak vagyok se kozelre se tavolra nem latok jol. Szemuveg nelkul homalyos minden. Magamat sem ismernem fel de tenyleg. Az 5. dioptriat koptatom mind a ketto szememre. Viszont szemuvegben vagy lencseben jol latok.

Nem tudom ki mondta neked ezt a retina levalasos dolgot de semmivel sem nagyobb az eselyed ra, mint akinek jo a szeme.

A latasod nem fog romlani a box miatt! Aki mast mond az egy hulye. 8 eve boxolok heti 2-3 alkalommal edzesen es a dioptria nem valtozott.

2016. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13: Persze, de ha nagyon megütik, könnyebben megsérül, mint egy egészséges.

A legjobban a birkózás erősít, a judo utána jön. Ju-jutsut még sosem próbáltam, erről nem tudok nyilatkozni.

2016. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A #12-es hszt kérdésnek szántam :) Melyiket ismeritek/ajánljátok közülük?
2016. febr. 22. 19:14
 16/19 anonim válasza:

Egy valamit nem értek. Miért akarnak egyesek azért küzdősportot, hogy "kemények" legyenek és tudjanak verekedni? És miért ebben mérik egy küzdősport hasznosságát? Semmi értelme. Lehet te nagyon jó boxoló, MMA-s, vagy kung fus, vagy akármi, ha megtámad egy komplett banda, vagy sunyi módon hátulról szétszed valaki és azzal indít hogy széttöri a fejeden az üveget. De miért is ebből indulunk ki? Kerülni kell a balhékat, vagy megpróbálni értelmesen érvelni, lerendezni. Ezt csak azért írtam, mert pont az olyanok mint te szokták 1-2 edzés után marha keménynek érezni magukat, csak mert izomlázuk van. Egy jó sport önuralomra, tiszteletre, férfiasságra tanít, nem arra hogy meg tudj verni a kocsmában pár arcot ha beléd kötnek..


De a kérdésre is válaszolva:


Judo jó lehet neked, de arról nem sokat tudok.


Brazil Jiu Jitsu szintén ütés-rúgás nélküli sport. Földharc az egész. Nagyon durva izommunka kell hozzá, és ez kívülről nem látszik (tehát felesleges youtube videokat nézni). Első edzés általában mindenhol ingyenes, próbálj ki egy kettő sportot és kész.

2016. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ja bocs, félreérthető voltam. Nem verekedni akarok, direkt belekötni másokba és még csak nem is feltétlenül az önvédelem a célom. Egyszerűen, ha már megtanulok valamit, akkor azt akarom, hogy az tényleg hatékony legyen, tehát számomra legyen értelme megtanulni. Ez nekem fontos, ennyi.

A másik, hogy erősödjek és jó legyen a kondícióm. Judot elkezdem szerintem.

2016. febr. 22. 22:30
 18/19 anonim ***** válasza:
Egy KÜZDŐsportnak mi jelzi a hasznosságát, ha nem az, hogy mennyire hatékony önvédelemre?
2016. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ok, nagyon furcsán fogalmazhatok... Elsősorban nem megvédeni akarom magam vele, hanem fitt akarok lenni. Inkább sportnak látom most, ahol emberekkel találkozom, stb, mint önvédelmi technikának. Emellett hasznos is, jól jöhet, és ha már úgy alakul, akkor tényleg legyen hatékony. Nem tudom, érthető-e:D
2016. febr. 22. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!