Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem bírja a tüdőm a futást!?

Kecskebéka111 kérdése:

Nem bírja a tüdőm a futást!?

Figyelt kérdés

Nekem olyan gondom van, hogy futást nem birom, de nem a lábam miatt, mert a lábam egyáltalán nem szokott fájni, hanem inkább a tüdőmmel van a gond..

Mondták, hogy járjak el úszni, hát ez a "betegségem" már kiskorom óta van, hogy a tüdőm nem bírja, eljáram úszni kb 3 évet, mert a gerincemmel is volt gond, és akkor sem javult semmit a tüdőm... Az úszást bírtam, mert mindig 5-ös voltam, meg egy levegővel végig úsztuk az egész medencét, de a futás az kiakaszt, főleg azért, mert most van a kúper, meg a sok futás, ahhoz meg kellene a tüdő, de ezt a tanárom nem igazán érti meg..

Valami, amivel lehetne edzeni, valami légző gyakorlat vagy valamit tudtok ajánlani?



2016. máj. 5. 11:15
 1/3 anonim válasza:

Milyen tüdőbetegséged van, ha szabad kérdezni?


[link]


Ezt csinálgattam én is.

2016. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pörölycápa ***** válasza:
Eleinte nekem is az volt a gond a futásnál, hogy a tüdőm kevesebbet bírt, mint a lábam. Nekem az átlagnál kisebb a tüdőkapacitásom, úgyhogy gyakrabban veszek levegőt (2 lépésenként). Nekem az évek alatt javult, most már a tüdőm teljesen jól bír akár 15 km futást is (de pl. egy medencét nem tudok egy levegővel átúszni). Szóval szerintem hozzászokás kérdése. Próbálj meg futásnál egy kényelmes tempót találni, ha kell, akkor inkább fuss lassabban, és vegyél gyakrabban levegőt. Aztán idővel majd fejlődni fog.
2016. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elsőnek: betegséget azért írtam úgy, mert igazából azt mondták az orvosok, hogy semmi bajom.. De valami mégis, lehet hogy ugyanaz, mint a második válaszolónak, hogy kicsi a tüdő kapacitás, mert végülis nekem is ez van..

Másodiknak: Köszi a választ :) Majd próbálom tartani amit írtál ;)

2016. máj. 5. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!