Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem várt ajándék?

Nem várt ajándék?

Figyelt kérdés

9 éves fiam kapott a nagyapjától egy horgászbotot. Erről nem egyeztetett velünk. Ez egyébként mennyire tipikus vagy csak én gondolom, hogy jobb egyeztetni az ilyesmit?

Ugyanis a mi családunkban senki nem horgászik (ismerőseim sem), kis túlzással azt sem tudom mi-micsoda boton. Azt sem tudom milyen engedélyek kellenek? Hol horgászhatunk egyáltalán és hol nem? A szülőnek is kell engedély vagy csak a gyereknek? Mennyibe kerül, és hol kérhető az engedély? Valami vizsga is van úgy tudom. Stb Stb. Ezer kérdés.. mindez egy előre nem megbeszélt ajándék miatt. Ha valaki jártas a horgász dolgokban segíthetne. Köszi.


2016. máj. 12. 08:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem honném, hogy "engedély" kellene a szülötöl, elvégre ez nem olyasmi, ami ártalmas lehetne a gyereknek.

Ami meg a horgászatal kapcsolatos témát illeti, a legegyszerübb lenne az adott nagyapát megkérdezni, mert feltehetöen ö horgászik.

2016. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
igen, a nagypapával mennek majd horgászni! (olvastátok a Tüskevárat? sokat fog tanulni tőle) És biztos vagyok, hogy 70 év múlva benne lesz a memoárjában: 9 éves voltam, mikor nagyapámtól egy horgászbotot kaptam...
2016. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
71%

Miért kellett volna egyeztetni? Nem tucat ajándékot vett, biztos volt benne hogy mástól nem kap. Ki tudja hogy a fiaddal mit beszéltek meg , lehet már tervben is van a horgászat.

Ne csinálj ebből ekkora ügyet. Aki vette a botot az valószínűleg el is viszi horgászni és az alapokra megtanítja. Semmilyen vizsga nem kell ahhoz hogy a nagyapjával ketten lemenjenek egy tóra, ott vegyenek egy napijegyet pár ezer forintért és horgásszanak. Nem versenyszerűen horgászik a gyereked, nem akar éves bérletet venni, és vizsgát sem kell tenni. Szóval egy kicsit felfújtad a dolgot.

2016. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
83%

A nagyapával beszéltél erről?

Ha én minden előre nem megbeszélt ajándékon kiakadnék, szerintem már rég bekattantam volna. Az én kisfiam még csak másfél éves, de folyamatosan olyan cuccokat kap a nagyszülőktől, amikhez vagy kicsi még, vagy van már. Hiába mondom, hogy beszéljünk, mielőtt valaki valamit venne, senki nem szól előre. Idegesítő, de nem rugózok folyamatosan a témán, mert úgyse változnak.

Gondolom a fiad azért kapott horgászbotot, mert a nagyapa szeretné, ha együtt horgásznának. Valószínűleg ő az összes horgászós szabállyal is képben van.

2016. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A világ legjobb ajándékát kapta, és mehet a Papával horgászni. Az sosem baj, ha megtanul valamit.Neki még nem kell engedély, mert csak felnőttel mehet, egy bottal pecázhat, nem kettővel. Később vizsgázhat, nagyobb horgászati boltban, vagy egyesületben.
2016. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden horgásztónál van szabályzat,hogy kell-e napijegy vagy nem. Más a magántavaknál és más a nyílt vizeken.Ezt a helyszinen megmondják.
2016. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagypapa nem horgászik?


[link]


[link]


Egyébként bármelyik horgászboltba ha bemész, ott elmondják neked, hogy mit hogyan kell csinálni. Sok boltban lehet vizsgát is tenni, meg megvenni a szükséges területi engedélyeket stb.

2016. máj. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2016. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy a nagyszülőnek egyeztetnie kéne erről.

A nagyszülő sem horgászik? Vagy honnan jöhetett az ötlet?

Szerintem jó ajándék, majd mennek a nagyfaterral horgászni.


GOndolom, az "öreg" azért tisztában a dolgokkal, ha már ilyent vett. A végén még közös családi hobby lesz :)

2016. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

3, A nagyapa már öreg, biztos nem naprakész a szabályokban, és horgászni sem tudja már vinni (sajnos). Egyébként tudom, hogy jó szándékból adta.


Tehát nem kell engedély a magántavaknál? Ezt jó tudni. Gondolom, ha pl a dunára akarok menni akkor kell valami papír. Ilyenkor kinek kell papír(vizsga, engedély stb) a gyereknek vagy a szülőnek?

2016. máj. 12. 09:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!