Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a magas...

Mit lehet tenni a magas pulzussal?

Figyelt kérdés

Ha magas pulzuson edzek 160-180 bpm huzamosabb ideig, akkor annak milyen hatásai lehetnek? Az érdekelne, hogy lehetnek e emiatt szívproblémáim a későbbiekben? Körülbelül 4 éve csinálom, de most jutottam el odáig, hogy vettem mindenféle ketyerét, aztán nyomon tudom követni.


Leginkább most futok, de súlyzónál, bringánál ugyanúgy előjöttek a dolog tünetei régebben. Arról van szó, hogy nem tudom leadni a hőt, és emiatt felpörög a pulzusom 160-180 közé.

Súlyzónál kicsit más problémák vannak, ott a nyak, váll környékén érzek valami furát, amit nem igazán tudok szavakba önteni, de egy komolyabb edzéstől ájulás közelébe tudok kerülni, kimegy a fejemből a vér.

Bringánál és futásnál egyszerűen érzem, hogy melegem van, izzadok, mint a ló, de hiába iszok bármennyit, nem elég ahhoz, hogy lehűtsön. Egyedül az segít, ha fél óránként nyakon öntöm magam egy pohár vízzel, de az is csak annyira, hogy ebben a 160-180 pulzus zónában maradjak.


Lehet ez ellen tenni valamit, fejleszteni valahogy a hő leadást, keringést, stb? A légzésemmel nincs baj, elég hasonló egy 4:30-5:30 min/km-es alap tempóval, mint a nyugalmi. Persze ha megpörgetem 3:00-ra, akkor azért kapkodom én is a levegőt...



2016. jún. 10. 20:33
 1/1 A kérdező kommentje:
Azt mondják, hogy lassan kell futni alacsony pulzuson marha sokat, attól 2-3 év alatt lemegy 140-re vagy alája. Nyilván ilyesmiket a téli alapozásnál érdemes csinálni. Amit így verseny szezonban tehetek, hogy figyelek a légzésemre. Azt vettem észre, hogyha magas a pulzusom, és szándékosan még lassabban veszem a levegőt, mint ahogy szükségét érzem, akkor az kb 10-el le tudja szorítani. Szóval mégiscsak függ a légvételtől elég komolyan. Nyilván a visszalassítás is segít, elég 4:40-ről 5:10 körülre visszalassítanom, hogy 180-ról visszamenjen 165-re a pulzus.
2016. aug. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!