Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Diétának elég? Vagy nem?...

Diétának elég? Vagy nem? Hogyan javíthatnám?

Figyelt kérdés
Elég az diétának ha szimplán kevesebbet eszem és pl. tésztát kenyeret egyáltalán nem? És du. 6 után sem.
2010. ápr. 13. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Miert mi van du. 6 utan ? sajnos meg mindig hulyeseg : (
2010. ápr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Semmi, csak akkor már nem eszem.
2010. ápr. 13. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs lehetőséged sok zöldséget és sovány húsokat fogyasztani (előbbit kétlem, utóbbi már inkább pénztárcafüggő), akkor az is egyfajta diéta, hogy kevesebbet eszel többször. napi 5-6 étkezésnek kellene lennie. Persze oda kell figyelni, hogy a zsírt és a szénhidrátokat (cukor, rízs, kenyér tészta) alacsonyan tartsuk a nap folyamán. 6 utáni nem evés hülyeség, nem tudom miért él ez ekkora tényként az emberekben. A szervezetnek szüksége van a tápanyagokra. Ha nem kapja meg (magyarul éhezel), akkor elkezdi bontani a testedet. Csakhogy először nem a zsírt kezdi bontani, hanem az izmokat. Szóval 6 után is enni kell, lefekvésig. Ha a kaja rendben van (sok zöldség azért fontos, mert a sok rost miatt teltségérzetet okoz, illetve a lassú felszívódású szénhidrátként folyamatosan látja el a testet energiával. De mivel viszonylag alacsony a szénhidrát tartalmuk a zöldségeknek, ezért kilószámra ehetjük őket diétában anélkül, hogy különösebb gondot okoznának. Brokkolit szokták javasolni, és a hüvelyeseket.)

Ha a kaja rendben van (ja és minden megkezdett 20 kilónként 1 liter vizet kell inni, szal ha 70 kiló vagy akkor napi 4 liter minimum!), akkor jöhet a mozgás. Tudom senki nem szeret edzeni, de ha minél gyorsabban szeretnél lefogyni (és itt nem a heti 4-5 kilós ámokfutásokról beszélek, hanem a heti max 1 kilós zsírveszteségről), akkor érdemes mondjuk naponta 45-60 perc tempós sétát beiktatni. Ha munkahelyed mondjuk fél óra tempós sétára van, akkor nagyon ajánlatos úgy megtenni az oda és visszautat. Az ilyen tempós sétákra amúgy a felkelés utáni, és a lefekvés előtti időszak a legjobb, éhgyomorra ugyanis a vércukor lenn van, és így ideálisabb a test a zsír feldolgozásához. Remélem sikerrel jársz és visszajelzel majd, hogy hol tartasz:)

Tartsd szem előtt: nem mindegy, hogy miből fogysz! A tükör nagyon jó barát ennek a megállapításához! Heti 1 kiló, és szuperül haladsz! Persze ha a fogyás után ugyanúgy kétpofára fogod zabálni a zsíros kajákat, meg a kenyeret, akkor ha nem is olyan gyorsan mint a többi fogyókúránál, de vissza fog rád halmozódni a testzsír.

Sok sikert mégegyszer:)

2010. ápr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Én eszek napi 2-3szor de keveset, és nem hízok.

Az utolsó falat kajámat meg mindig a kis patkányomnak adom, mert ő a kis házi malacom. Ő hízik, én meg fogyok :)

Szegény, már jó dagadt.


Húsvét óta híztam csak, mert azóta sok csokit eszem, de már nem sokáig, mert mindjárt elfogy :) Magamnak meg sosem veszek édességet :)


Néha este 6 után is eszem, ha éhes vagyok , de általában mindig csak ilyen fél adag kajákat. Az is elég.

Elfoglalom magam mással, nem sokat gondolkodok az evésen. Épphogy ne legyek éhes annyit eszek, de igazán nem szoktam jóllakni sosem. Meg lehet szokni ezt is, és akkor nem hízik az ember.

2010. ápr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!