Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A nehéz fizikai munka nem...

A nehéz fizikai munka nem káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Itt nézem a melósokat amint rakják a konténert meg talicskázzák a betont minden nap. Majdnem mondtam nekik: Jól kigyúrjátok agatokat! Így is lenne ha napi 4-5 órában csinálnák ezt. De ők 8-9 órában csinálják ezt, az már nem égeti az izmot?

2016. júl. 4. 14:16
1 2
 1/19 Cortez70 ***** válasza:
100%
De, mond is meg nekik, hogy teljesen hulyék, ha ennyit melóznak. Így nem lesznek izmosak. Vagy várj, lehet, hogy ők a megélhetésükért dolgoznak és nem azért, hogy izmosak legyenek? ;)
2016. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, a megélhetésükért dolgoznak, de azt hittem, vagy akartam kitalálni először, hogy az Ő életmódjuk egészségesebb-e az irodistánál aki heti hét napot a számítógép előtt űl?
2016. júl. 4. 14:29
 3/19 Cortez70 ***** válasza:
100%
Ha az irodai melós semmit nem sportol az is egészségtelen. A kemény fizikai meló is leamortizálja az embert idővel. Legjobb a kevés fizikai meló + sport. Szerintem, de majd ír más is.
2016. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

De, égeti az izmot, mivel nincs elég tápanyag meg alapból se tesz jót ennyi mozgás.

A legtöbb nem véletlenül alkoholista idővel, mert már másképp nem bír dolgozni, csak ha bevesz egy adagot.

Akkor valamennyire megszűnik az egész...

2016. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4. te fogyatékos vagy
2016. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Legalább kifejthetted volna, hogy miért vagyok fogyatékos.
2016. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

1. nem égeti az izmot, nincs olyan hogy izom égetés

2. annyi tápanyag van amennyit bevisz,nehéz fizikai munka mellett is lehet kalóriapluszba lenni

3. Nagybátyám 44 éves és kőműves, 22 éves kora óta, 5 éve kondizik és hasonló fizikuma van mint Corteznek


Tessék, kifejtettem, és teljesen egészséges....

2016. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Cortez70 ***** válasza:
100%
Igen, lehet fizikai melóval is kalória pluszban lenni, csak eleget kell enni.
2016. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szerintem nem, ezek itt külföldön ahol vagyok, még spórolni is próbálnak a kajával, azt veszik ami olcsó, pl leértékelt pulykavirsli, mirelit pizza, kebab, stb.

Gondolom nagyon jól bírnak aludni, mélyen, és akkor kibírják igy is a 6 hetet...

2016. júl. 4. 19:34
 10/19 anonim ***** válasza:

"1. nem égeti az izmot, nincs olyan hogy izom égetés "


Jó, most kezdjél el szarrágóskodni azon, hogy hogyan fogalmaztam.

Abba is belekötsz mikor valaki azt írja, hogy "kipattintotta magát"?


"2. annyi tápanyag van amennyit bevisz,nehéz fizikai munka mellett is lehet kalóriapluszba lenni"


Ez így van, csak épp a gyakorlat már nem ezt mutatja, legalábbis ha megnézem a nehéz fizikai munkát végzőket.


"3. Nagybátyám 44 éves és kőműves, 22 éves kora óta, 5 éve kondizik és hasonló fizikuma van mint Corteznek "


És ez kit érdekel?Egy a millióból.A legtöbbnek ennyi idő után szét van a csuklója, könyöke, a csigolyái, a térde meg a többi.

Másrészt a kérdés az volt, hogy mennyire egészséges.Egyáltalán nem egészséges napi 8 órán keresztül nehéz fizikai munkát végezni.

Főleg, hogy aki ilyen munkát végez, az általában nincs megfizetve, így nem is tud minőségit enni.

Persze ez téged hol érdekel, neked elég, hogy frusztrált vagy és kellett valami, valaki, akinek be tudsz ugatni, ha más nem szarrágással, de akkor is.

Sőt, ne is magyarázkodjunk, rögtön "fogyatékosozzunk"(ami már csak azért is gáz, mert van egy olyan érzésem, hogy csak neten mersz így megnyilvánulni, élőben már ez nem ment volna).

2016. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!