Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A nehéz fizikai munka nem...

A nehéz fizikai munka nem káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Itt nézem a melósokat amint rakják a konténert meg talicskázzák a betont minden nap. Majdnem mondtam nekik: Jól kigyúrjátok agatokat! Így is lenne ha napi 4-5 órában csinálnák ezt. De ők 8-9 órában csinálják ezt, az már nem égeti az izmot?

2016. júl. 4. 14:16
1 2
 11/19 anonim válasza:
Én dolgoztam rengeteget kőműves mellett, kemény meló az egész, de azért azt sem úgy kell elképzelni hogy 8 órán keresztül 2 db cementeszsákkal a vállán guggol egész nap. Tény hogy megterhelő, de ott is vannak szünetek (szimpla pihenő, kajaszünet, stb.), illetve olyan munkafolyamatok, amik könnyebbek. Akivel én találkoztam kőműves, az mind szívós volt, és még 60-65 évesen is bőven aktívan dolgozott, pedig gondolhatod hogy nem fehérjét ivott meg kiszámolt rizs+csirke kombót evett egész nap. Aki meg alkesz az nem azért alkesz, mert nem bírja és azért iszik. Akkor is inna ha könnyű fizikai melóval keresne pénzt, szimplán ilyen emberek, ennyi. Nem melótól függ. Szerintem az emberi szervezet simán hozzá van szokva ahhoz, hogy napi 8-10 órában különböző fokú fizikai munkát végezzen heti 4-5 napban. Nyilván ezt segítené a helyes étkezés..
2016. júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Persze nagybátyám egy csodaember...ő az elitkőműves mi?A többi azért néz ki úgy mert igénytelen szarok akik söröznek munka közbe és májkrémet esznek kenyérrel egész nap
2016. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igaz te tudod hogy én mit merek élőben, ott is megmondanám, hogy fogyatékos vagy mert fa.szságokat írtál, ennyi, nem kell itt vergődnöd nekem
2016. júl. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja az meg a másik hogy a kőművesmunka rohadtul nem nehéz legtöbbször, sokszor glettelnek,színeznek,ablakot,ajtót raknak be,anyagot kevernek be, cipelni a vödröket, talicskázni meg pakolni azt 90%-ba a segédmunkás csinálja.
2016. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Szerintem itt a ház oldalához hozzáépítenek még 1-2 szobát, a kert teljesen rendezetlen volt, ott talicskáztak annyit, nyári-konyhát is építenek annak alap kellett, és most már csak ketten vannak. A főnök magasépítési technikus megkérdeztem.
2016. júl. 6. 10:55
 16/19 A kérdező kommentje:
Rájöttem mért dolgoztak olyan keményen, 20 ezer forintot kaptak naponta, abból meg tudnák a legdurvább fehérjét és még kigyúrtak is lehetnének.
2016. aug. 22. 19:16
 17/19 Cortez70 ***** válasza:
Legdurvább fehérje? Az milyen. Mitől durvább az egyik fehérje a másiknál?
2016. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

:D

kőműves segédmunkás is voltam, villamos hálózat közművesítésre esküszöm én, talpamtól a csuklyámig <3

2017. máj. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni meg tudnák venni a legjobb táplálékokat az izomhoz...
2017. aug. 1. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!