Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek sikerülne?

Szerintetek sikerülne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 12 éves vagyok és lány. 155 cm , 56,5 kg. Mindenhol van rajtam felesleg a vádlim akkora mint egy átlagos (értsd: 40 kg-os kb.) lány combja :( . A hasam is nagy... Körülbelül 2 hete kezdtem bele az életmódváltásba. Ez annyiból áll, hogy hétfőn,szerdán,szombaton 30 percet erősítek a YourShape nevű xbox ,,játékkal" : [link]

Ez úgy néz ki,hogy 4p has,4p kar,4p láb,4p fenék edzés, előtte bemelegítésnek 2 p ugrálókötél,ami szintén virtuális,de megmozgat. :)


Kedden,csütörtökön és vasárnap pedig futok ( futópadon ) Egy 5 km-es edzéstervet követek,ami így néz ki: [link]

Legutóbb ( 4. hét csütörtök ) 8 percet kellett futni,és ment :)) . Viszont nagyon nehéznek tűnik főleg a vége fele. Félek,hogy nem fog sikerülni,mert ugyan írták,hogy jó meg minden,de mégiscsak gyerek vagyok.Szerintetek sikerülne? Egyébként 2 kiló mínusznál tartok és néha bűnözök :) a hasam is kisebb egy kicsit és annyira örülök :D . Szóval mi a véleményetek ?



2017. febr. 11. 18:29
 1/2 anonim válasza:
Szerintem folytasd főleg ha oromöd leled benne
2017. febr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a heti 5 tesiórából kihozod a maximumot (tudom hogy nehéz ott, ahol terem sincs elég). A heti 6 egyéb mozgás (yourshape, meg a futás) biztos, hogy eredményt fog hozni.


A nehéz része akkor jön el, amikor egyik hétről a másikra nem fogysz majd egy dekát sem. Az első 2-3 kiló gyorsan leszalad, ez erőt és lelkesedést ad, viszont utána beáll a szervezeted egy másik egyensúlyra, és a fogyás üteme lelassul. Na, ekkor nem szabad abbahagyni.


A másik nehéz pont szerintem pár hónap múlva jön majd. A heti 6 edzés (+5 tesióra) elég sok, kell egyfajta elhivatottság, hogy ezt sokáig fenntartsa az ember. Aki túledzi magát, gyakran mentálisan, fejben kezdi érezni, hogy valahogy már nem az igazi. Ilyenkor válts másra, jön a jó idő, a futás helyett mehet a bicaj, görkori, esetleg úszás, ha megoldható. Esetleg leszállhatsz a padról, és futhatsz a szabadban. A fő a változatosság!

2017. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!