Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelem tanulása?

Önvédelem tanulása?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni önvédelmet tanulni,mert már elegem van abból hogy beszólnak rámtámadnak az utcán..Minden hónapban van 1 ilyen eset velem és nem tudom sose elkerülni pedig tényleg az ég egy adta világon nem csinálok semmit..Na most nekem mondta az egyik barátom hogy ő a Thai boksz-ot ajánlja minden téren.Nekem igazából arra lenne szükségem,hogy ilyen helyzetekben meg tudjam védeni magam.Az a baj,hogy 0 a harctudásom mert sosem jártam ilyen eddzésekre.Így mit ajánlotok ti,milyen küzdősportot?

2017. febr. 21. 00:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Gázpisztoly, gázspré meg a jó öreg sprint...

Egy akármilyen harcrendszert elsajátítani nem 2-3hónap, hanem hosszú évek... olyan szintre eljutni, hogy ösztönből reagálj vele akció közben pedig egy élet munkája...

+még akkor is lehet, hogy pofáraesés a vége, mert míg te ahhoz vagy szokva, hogy sparringon szabályrendszerek közé zárva simogatjátok egymást, addig a kis rejtett erőforrás aki belédköt az utcán, durva pofonokkal nőtt fel... arról nem is beszélve, hogy kés is lehet nála...

Az is érdekes, hogy én leéltem 25évet a Havannán mindenféle atrocitás nélkül... most meg Berlin erősen muszlimfertőzött részén élek, mindenféle atrocitás nélkül...

2017. febr. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A box, thai box tökéletes alapnak igen. Utána jöhet a gázspray meg a krav maga, defendo, eskrima.
2017. febr. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Thai Box, igen.
2017. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de most az első válaszolóval foglalkozzak vagy ne? Mert szeretném is csinálni,hogy úgy tényleg ha valami gáz van az utcán akkor tudja reagálni rá valamennyit
2017. febr. 21. 13:14
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Én is ajánlok egy gázsprayt az elején, de 3 hónap után már össze fogsz tudni verni 1 átlag embert. Mondjuk azért legyél szorgalmas és ha lehet, otthon is edzél pluszban.
2017. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A másik, amit bírok az a "kés is lehet nála" duma. Ha az elején előveszi, akkor rendben van. De ha nem, mert úgy gondolja, hogy kemény és kézzel is le tud győzni, akkor ne legyen már második esélye a késéért nyúlni...ha egyszer elkezdődik a harc, akkor keményen neki kell esni és addig kell verni, amíg magánál van, ezért tökéletes utcára a Thai Box, mert agresszív és rohadt jól tud támadni, de például a Boxszal ellentétben kiváló a védelme is, ha esetleg arra kerül a sor. Ha meg 5-en vannak és futni kell, akkor kell legyen állóképességed futni 1 km-t, mert az ilyen utcai bandák viszont nem futnak annyit. De ha meg a barátnőddel (ha fiú vagy egyáltalán) mész együtt, akkor azért mégis tudsz nyerni egy kis időt neki, aztán legrosszabb esetben futsz utána egy perc múlva. Mégis jobb, mintha versenyt futnátok, jó is belegondolni, ugye? Na, ennyit a futásról. Úgyhogy nyugodtan állj csak neki a Thai Boxnak, csináld keményen és nem fog cserben hagyni.
2017. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1#-vagyok,

Lehet, hogy 3 hónap után összeversz 1 képzeletbeli átlag embert... de ha most fostos vagy, akkor 3 hónap küzdősport után is fosni fogsz...

+ne azért TANULJ egy sportot, mert gyakorikérdéseken azt mondták, hogy azzal meg tudod védeni magad, hanem azért és csakis AZÉRT, mert érdekel esetleg kedveled az adott dportot...

Ha csak magadra erőlteted mert "aszonták hogy azt kell" akkor járhatsz akármeddig, soha nem fog menni.

2017. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"hogy kemény és kézzel is le tud győzni, akkor ne legyen már második esélye a késéért nyúlni...ha egyszer elkezdődik a harc, akkor keményen neki kell esni és addig kell verni, "


Ezzel csak az a baj... mese mese mátka...

Hogy ez a valódi világ, nem pedig a fejedben lévő mese...

2017. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 paper_chaser ***** válasza:
Ha ki akarják rabolni, sajnos kitudják. Ennek ellenére ajánlom, hogy thai-boxolj.
2017. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben,srácok elfogom kezdeni de azért b*szki ne fikázzon már engem az XY válaszoló...Nyilván te profin kezdted :) Miket vegyek eddzésre(felszerelést) illetve melyik terembe mennyek ahol viszonylag jók az árak?
2017. febr. 21. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!