Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el futni, ha...

Hogyan kezdjek el futni, ha most nagyon rossz az állóképességem?

Figyelt kérdés

Sportokban sosem voltam túl jó. Csak táncolni járok (bár sokan ezt se tartják sportnak). Viszont nagyon vékony vagyok (rendesen eszek), de nincs rajtam sok izom.

Ha néha futnom kell a buszhoz (igaz, hogy táskával meg kabátban), akkor kb. 150 métert bírok egyhuzamban. Minden mással ugyanígy vagyok, nagyon hamar kifulladok.


Már egy ideje szeretnék elkezdeni futni és valamennyit erősíteni, hogy formásabb legyek, de még nem jutottam el odáig, hogy el is kezdjem, mert félek a csalódástól.

Illetve az alkatom ellenére nagyok a melleim (75E), és ezért néha elég kényelmetlen futni.

18/L


2017. márc. 7. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
futással 0 plusz izmod lesz
2017. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 What to eat ***** válasza:
A súlyzós edzéshez képest nem növel izmot, de valamennyit ha intervallumban vagy rövid távokat futsz, azért ad némi tónust. Ha beleépíted az életedbe a futást, akkor jönni fognak az eredmények, megnő az állóképességed, így egyre nagyobb távokat tudsz majd futni. Érdemes lehet, keresned egy kezdő futóedzés tervet amiben van séta és lassú tempójú futás váltogatva, így hozzászokhatsz és nem veszik el a kezdeti lelkesedés sem.
2017. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!