Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Úszás vagy műkorcsolya?...

Úszás vagy műkorcsolya? Melyik a jobb sport egy 6 éves lánynak?

Figyelt kérdés
2017. aug. 23. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Én az úszásra szavazok, szép tartás, jó alak.
2017. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amelyik jobban tetszik neki
2017. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tetszik nei, úszni mindenképp vinném pár évig. Az egyik alap sportág, amire egy csomó más sportág mozgásanyaga épül. Jól megalapozza az elég test izomzatát, fejleszti a keringést. Ha a műkorcsolya tetszik neki, legyen, de eleinte az úszás is menjen, ha lehet.
2017. aug. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Férjem az úszást akarja , én a korit.

Az uszodák környékéről mostanában elég ijesztő hírek jönnek.

2017. aug. 24. 09:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az uszoda világában történt sok olyan dolog, aminek nem lett volna szabad. De nem minden szakosztály ilyen. Érdeklődj azoktól, akiknek már oda jár a gyereke, örömmel járnak-e edzésre, van-e bármi gyanús jel. Lehet találni jót, ahol a mozgás öröméért lehet sportolni. Csak ráadás, hogy a tehetségesebbek versenyen is elérnek eredményket.

A pontozásos sportágak se jobbak: sajnos ott is hallani arról, hogy már a kicsiknél is előre lezsírozott pontszámok, eredmények vannak. A gyerekek örömét meg elveszik.

2017. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Férjem is ezeket mondja.

Csakhogy én 35 éve igazi műkorcsolya-rajongó vagyok,de nekem nem volt lehetőségem gyerekként ezt művelni.

Férjem gyerekkorában úszott.

2017. aug. 24. 11:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És mivel neked nem jött össze ezért a gyerekedre akarod ráerőltetni?
2017. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ilyen alapon a férjem meg az ő hamvába holt álmait akarja valóra váltani.

Egy ismerősöm fia!!! azért hagyta ott az úszást,mert az idősebb fiúk állandóan tapizni akarták.

2017. aug. 24. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legjobb ha a kislányod több sportágat kipróbál, és maga eldönti hogy mihez van kedve, meg ki tud derülni, mihez van tehetsége. Nem kötelezném el túl hamar egy sportág mellett. Emiatt jobbnak tartom, ha akár több alapsportágat kipróbál: úszás, torna, atlétika. Majdnem minden más sportág mozgásanyaga mozgásanyaga ezekre épül, és az alapsportágakban szerzett mozgásküultúrával más sportágat is hamar meg tud tanulni. Inkább valamelyik alapsprtággal kezdeném (ebben a korban úszás és torna), közben alapszinten megtanulhat korcsolyázni. Utána ki lehet próbálni egy tanfolyam vagy tábor keretében, bejön-e a műkori. Ha bejön folytatja, ha nem, akkor kipróbál mást. Legjobb ha azt csinálja, amiben örömét leli. Hogy ezt megtalálhassa, próbáljon ki minél több sportágat, amire lehetőség van a közeletekben.
2017. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha meg ilyen fiatalon kezdi es birjatok mind a ketto helyre erdemes elhordani esmajd 13-14 evesen kialakul neki h melyiket szereti jobban csinalni. Az uszas erositi a labat ami kell a mukorihoz is amig a mukoritol hajlekony lesz ami meg kell az uszashoz szoval mind a ketto remek valasztas
2017. nov. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!