Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elég heti 3-4 alalkalommal...

Elég heti 3-4 alalkalommal futni, a tartós fogyás eléréséhez?

Figyelt kérdés

Itt azért kifejtem, mert nem 30-40 kg-tól akarok megszabadulni, "csak" egy 15 kg fölöslegtől kb.

27 éves vagyok és sajnos a genetikai felépítésem miatt, borzasztóan érzékeny vagyok a hízásra.

Sosem voltam nagyon kövér, de gyerekkoromban azért volt kis felesleg, amit a 20-on éveim alatt, a rengeteg munka, kevesebb evés, több mozgás által teljesen elvesztettem és megvoltam elégedve magammal.

4 éve már kint élek Angliában, egy Hotelben dolgozom, mint vezető séf.

Sajnos ezáltal rengeteg a munka, de ami mégrosszabb, napi 3 műszakban kell dolgoznom heti talán 1 szabadnappal.

Reggel pár óra, délután pár óra, este pár óra, és másnap reggel folyt. köv.

E között a műszakok között, eltelik 1-2 maximum 3 óra, ha szerencsém van.

Akaraterőm biztosan tudom, hogy nagyon meggyengült mostanában és távol álljon tőlem a szavatkozás, de sajnos nehéz bealakítani egy rendszeres mozgást, ha folyamatosan egésznap és szinte mindennap, az otthonom és a munkahely között ingázom. (A munkába való futás sajnos lehetetlen, mert egy utca választ el a kettő között.)


Én magam is mondogatom magamnak, hogy nem igaz, napi CSAK 1 órát szánjak már erre, egyáltalán nem lehetetlen.

De valahogy mindig csak a csúsztatás marad.

ha már a magam dorgálása nem képes rávezetni arra, hogy formába hozzam magam, egy kis motivációt, tanácsot kérnék tőletek.

Van esély arra, hogy ha megerőszakolom magam, és bevállalok heti 3-4 mondjuk 1 órás időintervallumú futást, akkor ettől a kb 15 kg-tól megtudok szabadulni pár hónap alatt?


A másik, mivel sokszor időm sincs normálisan és töbszöri étkezést lehetővé tenni, - hihetetlen elképzelni tudom, hisz konyhán dolgozom, valószinűleg a metabolizmusom is teljesen felborult.


Két dolog felé kéne teljes erővel igyekeznem, az egyik a heti szintű futás, a másik pedig a normális napi többszöri étkezés.


Hülyeség tudom.. egyáltalán nem reménytelen az eset, de van esély?


Köszönöm mindenkinek akinek volt türelme elolvasni és válaszolni is!


Gábor



2018. ápr. 9. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha az étkezésre odafigyelsz.

Én félmaratonra való felkészülés alatt bírtam hízni négy kilót, mert többet ettem, mint amit elégettem az edzéssel.

2018. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Első és legfontosabb az egészséges étkezés. Ha ez rendben, pár hónap és le tud menni az a 15 kiló.
2018. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Futással tudsz fogyni, ha jol csinalod!

En azt javaslom h heti 2-maximum 3-szor fuss, 20-30-40 percig maximum, az elejen!

1 ora tul sok


Es LASSU , beszelgetos, kocogos tempoban

Ha ez segit: az aerob zonaban, ugyanis ilyenkor tud a szervezet legtobb zsirt elegetni.


Ha pl. heti 3-szor futsz, legyen ugy, hogy a leghosszabb edzesed (45perc mondjuk) legyen a leglassab! A masik ketto is lassu legyen, de azok csak 20-30 percesek.


Es ha eltelik 6-8 het, en az egyik 20-30 perces futast ugy valtanam le, hogy gyorsito edzes legyen: elso 15 perc lassu (gyorsabb mint a hosszu futas) utana pl: 3 db 5 perces gyors (egyre gyorsabb) intervall szakasz, kozottuk 2-3 perc lassu futassal. Vegen 5 perc levezeto.


Ennel tobb futas nem kell.


Ha mar heti ketszer futnal

Es nem hagynal ki


Es nem orult gyors tempoban futnal, hanem tenyleg kb olyan 6-7 km/oras tempoban (elkepzelve: 30 perc alatt 3-4 km!!)


Akkor 100% a fogyas


Csak sokan tulzott eljeptelessel vagnak neki


Holott annyi a kulcs , TURELEM, es KITARTAS


:)


Udv, egy futo!

2018. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

wow! köszi a válaszokat, főleg az utolsó hozzászólónak!!

Nagyon motiváló, kifejtett, hozzáértő segitség és tanács volt amiket leirtál.

Az "ütemtervet" amit leirtál, kifogom próbálni és tartani fogom!

Egyébként többször is hallottam, hogy, ha nem is árt, de igazából felesleges főleg az elején mindennap futni.

Most próbálom úgy bealakitani, hogy egy nap futok egy nap nem aztan maximum néha két nap kimarad, közben meg erőteljesen odafigyelni az étkezésre is.

Sajnos az össze-vissza étkezést kb lehetetlen orvosolnom, de a kalória szegényebb étkezésen rajta vagyok!

2018. ápr. 12. 16:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

En szemely szerint soknak tartom a heti 4 futast, ha egy nap futsz, egy nap nem, en akkor is pl ugy alakitanam h

2-3 futas legyen csak, minimum 2 pihenonap (par honap mulva, ha rendesen csinalja az ember lecsokkenhet 1 pihenonapra)

Es tobbi nap erosites (torzs, labak foleg)

Vagy akar bringa nagyon jo keresztedzes tud lenni


A tul sok futas seruleshez tud vezetni amugy.


Ja es ajanlom h kovess be futos oldalakat (runners world pl, vagy polar, bsi) sokszor raknak ki jo tanacsokat

:)

2018. ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!