Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni nekem...

Tudnátok segíteni nekem edzést/fogyást illetően?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 167 cm, 54 kg. Alapból vékony vagyok, sőt, elég lapos, viszont a hasam nagyon nagy a testemhez képest. Egy ideje rendszeresen edzek, de ugye, azzal csak izmot növelhettem, a zsír nem tűnt el onnan. Most hezitálok, ugyanis az intenzív cardio-jellegű mozgától kicsit tartok, hiszen akkor még laposabb lennék mindenhol. Edzőterem szintén nem játszik, erősíteni is csak saját testsúlyos gyakorlatokkal tudok. Mit ajanlanátok? A futáson gondolkozom még, azzal esetleg le lehetne adni pár kilót? Kb. Heti hány órát kéne ezesetben futnom? (Természetesen akkor bevállalnám a mindenhol laposabb opciót... )

Az étrendem változatos, nem eszem sok cukros, mű kaját, a fehérjékre figyelek, viszont egy-két süti, szénhidrát-dúsabb menü becsúszik néha. Igyekszem mindenből teljeskiőrlésűt enni, ritkán de pékáru, tészta, stb. Is szerepel az étkezéseimben. Mennyire kéne szigorú diétára fognom magam? Jelenleg 2000-2200 kalória között mozog a napi bevitelem. Plusz edzésekkel elégetek kb. 200-300 kalóriát egy nap.


Nem kérek olyan kommenteket, hogy nem kéne tovább fogynom. Egy szóval sem állítom, hogy túlsúlyos lennék, de annyira nem az alkatomhoz illő a hasam, hogy rettentően zavar. Továbbá nem igazán tetszik magamon ez a "zsírosabb" fajta soványság, ezért is kezdtem el edzeni. Abban még esetleg tudnátok segíteni, hogy ha csak saját testsúllyal, otthon tudok edzeni, mik lennének a leghatásosabbak? (Hasizom, comb, fenék, láb)


Egyszóval a szálkásítás lenne a célom.


Kicsit kétségbeestem most így a nyár közeledtével, hiába kedztem neki a változásnak bő egy éve, nem hozott túl sok látható eredményt. :/


Megköszönök mindenféle építőkritikát!



2018. máj. 2. 21:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Még az a kérdés lemaradt, hogy kb. Mennyi időt kéne rászánnom naponta az otthoni edzésekre?
2018. máj. 2. 21:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Dehogynem lehet erősítő edzés mellett fogyni, ez nem azon múlik, hanem a kalóriaegyenlegen, ahogy izom sem jön tőle kezdőket kivéve, ha túl keveset eszik az ember (vagy a fehérje nem elég). Kevesebbet kell enned (esetleg többet mozognod, de ennyi kalórián én határozottan csökkentenék).

Egy kis kardió nem árt, a keringési rendszernek jót tesz, aerob pedig amennyit akarsz, de az erősítő edzés legyen meg, mert ha ilyen számokkal nagy a hasad, akkor nem ártana több izom.


Mindenre eddz, ha erősítesz, ne csak hasra és lábra. Saját testsúlyoshoz kevesebbet értek, azt meghagyom másnak vagy keress rá. Én súlyzózom itthon.

2018. máj. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Olyan 1600-700 kalória már jó lenne?

2018. máj. 3. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!