Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősport, harcművésze...

Milyen küzdősport, harcművészet a legjobb japán jujutsu és kendo mellé?

Figyelt kérdés

A jujutsu a védekezést, hárítást és a földharc részt fedi le a leginkább egy reális utcai harc elemei közül.

A kendo nagy előny, ha rád ütővel, karddal vagy más hasonló eszközzel támadnak, ami az elkerüléseket illeti. Meg eleve a reflexeken nagyon sokat javít...

Illetve a lehetőség, hogy keress egy ágat, csövet, esernyőt és azzal hatékonyan növeld az esélyeid is egy nagy plusz.


Ami a lényegi álló küzdelmet illeti, ütő vagy rugó erőt, onnan szerintem a box lehet a leghatékonyabb.

Az reális edzési mód miatt is...

Na de melyik? "Sima", kick, vagy thai?


Illetve talán box helyett harmadiknak, szintén ugyanazon űr kitöltésére talán a taekwondo vagy karate...


Ti mit gondoltok?

A fő kérdésben említett 2 dolog mellé mi a legjobb 3.-nak?



2018. jún. 20. 19:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%
Illetve ha fegyveres harcot akarsz, akkor tényleg a fentebb említett Arnis/Eskrima/Kali a nyerő.
2018. jún. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Már azért, én konkrétan soha nem utcai harcoltam, de több mint 10 komoly következményű utcai harcnak voltam a szem tanúja és azt az 1-2 esetet leszámítva, ami egy ütésből/rugásból és összezuhanásból állt, mindegyikből a végén föld harc lett...

Volt hogy földes terepen, ott sokáig tartott.

De olyan is volt, hogy aluljáróban a törött üvegek között.


Szóval miért is ne lenne földharc egy reális küzdelemben?


A másik meg hogy én szándékosan jujutsut írtam, hogy ne keverjük össze a brazil dologgal, hiszen telhesen más...

2018. jún. 24. 18:59
 13/25 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező , ezzel a kommentárral bizonyítottad hogy fölösleges neked bármit is elmagyarázni .


Ám hogy mégis legyen valami haszna billentyűzetem koptatásának , íme :


Beton , sáros , keményebb föld vs Tatami


No Gi / Gi vs Utcai viselet


A brazil jitsu páratlanul remek földharc stílus , össze sem hasonlítható japán névrokonával . Sem edzésmódszerekben sem pedig technikában .


És kérlek , a grappler stílusokban képzetlen személyek hempergését ne nevezzük már földharcnak .

2018. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Na de, akkor mégiscsak van földharc az utcán! Akár képzetlenek, akár nem, a betonnal és sárral, illetve mint írtam még üvegekkel sem törődve levisznek a földre, ha tudnak.

És akkor mond nekem, hogy nincs előnyben aki otthon van földharcban is...


A brazil jitsu pedig a japán jujutsuból lett. Lehet, hogy mint földharc jobb az eredeti jujutsunál, de főleg MMA-hoz való. Illetve ami a legfontosabb nem egy komplex, önálló dolog mint a jujutsu. Csak földharc, míg a jujutsu NEM CSAK földharc.

Szóval tényleg nem lehet őket összehasonlítanu, de Te jöttél ide a brazil jitsuddal keverni a dolgokat, holott én előtte specifikusan a jujutsu mellé kerestem mást...

2018. jún. 25. 15:10
 15/25 anonim ***** válasza:
56%

Pontosabban a brazil jiu-jitsu a judóból fejlődött ki.


Az tényleg igaz, hogy aki tud földharcolni, annak előnye lesz egy utcai összecsapásban.


Viszont a tradícionális dzsúdzsucu pont amiatt nem elég hatékony, mert mindent próbál tanítani. Ütések, rúgások, dobások, földharc, aminek az a vége, hogy egyikből sem lesz kiemelkedően jó. Szemben azokkal a küzdősportokkal, amik csak 1-1-re koncentrálnak ezek közül.

2018. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
37%

Most mindenkitől elnézést ha modorom kifogásolható lesz .


Kérdező . Mit nem értesz azon hogy a földharc nem fog beválni mert az utcán farmerban és a mai általában hordott ruházatban nehezen kivitelezhetőek a technikák

valamint a betonon koppanni és a tatamin az két külön dolog . Valamint az időt sem vetted figyelembe . Kinn egy éles helyzetben nem fogod te a submissionokkel sem guardokkal húzni az időt . Ja valamint az oktatás minőségét sem veszed figyelembe


Tudom hogy megint a brazil jitsuval példálózok de azért mert sokkalta hasznosabb a távol - keleti társánál . Egy állóharc stílus ( box , savate , kickbox , de még a thai box) ütései , nem beszélve a rúgásokról messze felülmúlják a japán jitsuét bár a muay nem épp az ökölharcról híres hanem a térd / könyök ill low kick technikáiról . Szintén a testharc stílusok melyek csak ezzel foglalkoznak , annyira kicsiszolták a technikai repertoárt hogy a lágy művészet ( jiu jitsu ) a nyomába se ér .


Igen egy test/földharc stílusú személy általában előnyben van egy strikerrel szemben . Csakhogy , ma már kevés az olyan személy aki nem edz keresztbe és vegyít egy álló és egy test/földharc stílust minimum .


Még egy kérdés . Mi a jobb szerinted ? A földön hemperegni valakivel ? Vagy belevágni a talajba ?


Mellékesen valóban a judo-ból fejlődött ki a brazil jiu jitsu .


Ahaaa a sparringot azért ne feledjük már el . Egy keleti jitsu-n általában csak "elméletet" ( kéretik figyelembe venni az idézőjelet ) oktatnak , míg a gyakorlat szinte nem is létezik . Sosem küzdenek full contactban egymás ellen , így tesztelni sem lehetséges hogy mi az ami bejön s mi az ami nem .

2018. jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
52%
Xsjado leírta miért nem jó az általad sorolt két rendszer , én szintén leírtam , Korbácsról se feledkezzünk meg mert ő is nagyon helyes dolgokat írt le kommentjében . Te kérdező mégis ragaszkodsz az általad kreált agyszüleményekhez . Akkor miért kérdezel ha ennyire értesz hozzá ? Inkább taníts minket mester .
2018. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

A dzsudó egy olimpiai VERSENYSPORT, utcai harcra nem sokat ér... A brazil jitsu a klasszikus dzsudóból lett amit ma dzsiudó, Kodokan dzsúdó néven ismerünk.

A Jujutsu volt a klasszikus dzsudó előzménye, "Kanó volt aki átvezette a dó világába"

A mai modern jujutsu (dzsúdzsucu) nagyjából azt a szerepet tölti be, amit az eredeti, klasszikus dzsúdó.

Szóval a brazil jitsu, a japán jujutsuból lett, közvetetten.

Közvetlenül a japán klasszikus dzsudóból, ami közvetlenül a jujutsuból lett.

2018. jún. 25. 18:22
 19/25 anonim ***** válasza:
34%
Jól van öcsém , tájékozódj csak az internetes forrásokból . De ezt legalább megtanultad , még akkor is ha rosszul . Szerinted egy olyan rendszer amiben állandó a full contact küzdelem nem alkalmas utcai verekedésre , de a japán jitsu aminél csak a levegőben gyakorolják az adott technikát , ill egymáson is csak lassítva azért hogy sikerüljön és kutyafülétől macska bokaszőréig minden van benne na az viszont megállja a helyét . Most megsúgok valamit . Ha tartod magad a véleményedhez akkor egy küzdősport sem való neked mivel mindből rendeznek VERSENYEKET melyben szabályok is vannak .
2018. jún. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Na és mi az ami rossz, nem stimmel, nem fedi a valóságot abból amit írtam?

Kérlek írd meg, kedves "bátyám"...


Amúgy azt is idézhetnéd, hogy hol írtam, hogy amiben full contact van az nem lehet jó?

Pont olyat keresek az elméletibb JUJUTSU (és nem jitsu, akkor sem) mellé.

2018. jún. 25. 18:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!