Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a Savate? Milyen ez a...

Mi a Savate? Milyen ez a küzdősport?

Figyelt kérdés

Elszeretnék kezdeni mozogni. 23 éves/F.

Elsősorban egy kis önvédelem miatt de később szívesen kipróbálnám magam versenyen is ha már lesz valami tudásom is. Savate meg K1 versenyeken. Nem a profi szint. Kis versenyek.


De mit lehet róla tudni? Nem annyira ismert stílus. Nincsenek róla filmek mint régen karate meg kung fu filmekről. Vandame meg Jackie Chan filmekről.

Hova lehet ütni-rúgni? Full kontaktos minden? Milyen technikákat használ? Mivel jobb, kézzel vagy lábbal erősebb a stílus? Kemények az edések? Milyen technikák vannak benne? Milyen támadásokat használ pl egyenes ütés, forgó rúgás? Vannak olyan technikái is amit tanítanak de csak tradícióból vagy önvédelemből mert edzésen és versenyen nem lehet használni mert veszélyes?...stb



2018. jún. 28. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Van egy ismeretterjesztő és szórakoztató sorozat, ahol két amerikai körbeutazza a Földet és ellátogatnak pár mesterhez és különböző stílusokat kóstolgatnak 1vagy2 hét után "vizsgáztatják" őket és ki kell állniuk a stílust képviselő egyik harcossal.

Az általad említett stílusban is van egy rész, [link]

Human weapon a sorozat neve 4.rész-t nézd meg! Bár a sorozat nem élt meg még egy évadot szerintem nagyon izgalmas és jól bemutatja a stílusok sajátosságait.

2018. jún. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És találok róla valahol egy videót. Teljes videó magyarul.
2018. jún. 28. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:
2018. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"És találok róla valahol egy videót. Teljes videó magyarul."

El is menjek edzésre helyetted? Tök jó lesz, legalább én meg tudom majd magam védeni.

2018. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lovászi Viktor válasza:
Szerintem a www.savate.hu-n azért találsz róla információt, de a boxe francaise vagy savate kulcsszavakra a youtube vagy dailymotion (ezt a franciák jobban szeretik) videocsatornákon nagyon sok anyagot láthatsz. A legjobb azonban, ha lemész egy edzésre, és kipróbálod. Sokkal többet ér, mint bármely videó.
2018. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!