Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi lenne a jobb megoldás?

Mi lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Egész nyáron lusta voltam, és alig mozogtam valamit, ezért tesiórákon nagyon szenvedek.

Megcsinálok mindent, ugyanolyan jól, de sokkal több erőfeszítést igényel😅


Csak nem tudom,mit kéne csináljak:

Rázódjak bele a heti 5 tesibe, és mellette mondjuk heti 1-2* elmennék cangázni/túrázni?

Vagy

Hajtsam szét magam nagyon, végezzek valami mozgást minden nap?

Ha a 2. mellett döntenék, akkor hamarabb lennék jól a tesiórákon?

16/l



2018. szept. 12. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy miket csináltok tesin. Csak mert ha erősítetek, kötelet másztok, akkor a biciklizés/túrázás pont nem fog segíteni, mert nem azokat az izmokat mozgatja meg, esetleg jobb állóképességet ad. Idővel visszarázódsz, próbálj mindig többet csinálni éppen abból ami tesin van, és akkor jobban fog menni.
2018. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!❤️

Igazából a kötélmászás az alapból nem megy, szóval azon nem is nagyon igyekszem javítani.

A futással vannak bajaim, nem bírom szusszal azt a keveset, amit csinálunk 😅

Mondjuk az én súlyomhoz képest 163/69 jól bírom, de magamhoz képest úgy érzem magam, mint egy asztmás rozmár 🙄

2018. szept. 12. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha szuflával nem bírod, akkor kardiózz. A bicaj jó, ha elég intenzíven nyomod (én hegyekben lakom, itt határozottan ki tudom fullasztani magam s már észrevettem, hogy segít a pocsék futási képességemen is, ami elég logikus számomra. a lelkierőn is javít a biciklizés, azt kevésbé adom fel, mint a futást, mert kevésbé vonzó gyaloglásra váltani :D).

De amelyik napon nincs biciklizés, de úgy érzed, jó lenne valami edzés, nyomhatsz valami rövid, intenzív tornát is.


Mindennap én nem edzenék, kell azért regenerálódni is (köztudott is, de magam is tapasztaltam. mit se számít, hogy milyen keveset edzel, ha nem szoktad meg, igenis nagyon ki lehet fáradni s nem az edzés utáni rövid időt értem, hanem durvább fáradtságot és esetleges fájdalmakat). Fokozatosság azért kell.

2018. szept. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!💙

Azt hiszem valamelyik hétvégi napon majd pihenek egyet, vagy legalábbis nem csinálok nagyon intenzív mozgásokat, és akkor valahogy helyrejövök a 4 tesis napra egymás után 😁

Amúgy már ma sokkal jobban ment minden, mint tegnap, de azért még nem száz százalékos a dolog 😅😅

2018. szept. 13. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!