Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Biciklizés? Futás?

Rayli kérdése:

Biciklizés? Futás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves fiú vagyok, aki 11 évig focizott.Most egy új sportba szeretnék belekezdeni, amit munka/egyetem mellett a saját időm szerint tudnám csinálni.Ez a két sportág a futás és a biciklizés lenne.

Futás:-Nem vagyok gyors rövid távon, 10-11 mp alatt futom a 60 métert.Hosszabb távon általában 5 vagy 10 km-t szoktam futni, ezt 4:55-5:00/km tempóban.Gondoltam arra, hogy versenyeken lefutnék 5-10 km-t örömből, de azért szeretnék eredményes is lenni.

Biciklizés:-Kiskorom óta biciklizek, most egy 7-8 éves Mountan Bike-val "száguldozom".Az átlag tempóm 2:50/km körül szokott alakulni. Hozzáteszem, hogy ez a Mountan Bike elavult, a váltó se megfelelően működik rajta.Szeretnék beruházni egy országútira, mit gondoltok?Azzal jobb eredményeket érnék el?



2019. jún. 10. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

A futás időben nem tart olyan sokáig, illetve hűvösebb időben is lehet csinálni.

A biciklizés sokkal több időt vesz igénybe, egy hosszabb távot letekerni több óra, illetve hűvösebb időben nem olyan kellemes tevékenység.

Ezek mérlegelésével érdemes választani szerintem, de nagyon sokan, akik bicikliznek, futnak is, mert kiegészítik egymást.

2019. jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Én is mind a kettőt egyszerre űzöm, de szeretnék csak az egyikre orientálódni.
2019. jún. 10. 17:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy hosszabb távot lefutni is több óra, ma pl velencei tavat futottam körbe, kb 3.5 óra alatt, de nem szoktam mérni. 3 boltnál álltam meg, kevesebb vízzel keszültem mint kellett volna... Pedig szoktam olyat is, hogy elöbb kocsival körbeszaladok, es rejtek el bizonyos pontokon vízet.
2019. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!