Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 22 éves lányként zerorol hol...

22 éves lányként zerorol hol érdemes elkezdeni programozni tanulni?

Figyelt kérdés
Az lenne a célom, hogy stabilan 400-500at keressek 3-4 év után. Bármit megtanulok:)
2020. jún. 11. 22:54
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
72%

#10: Program Tervező Informatikus

[link]

2020. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
0%

Ez az a tipikusan rossz hozzáállás, ami miatt olyan sok a frusztrált, sikertelen, és csalódott ember az informatikában.

Kezdjük azzal, hogy ha te tényleg nullán állsz, akkor ennyi idő alatt valószínűtlen, hogy te komolyabb programozói képességekre tegyél szert. Az egyetem 5 év, úgy, hogy a legtöbben már eleve tanultak előtte programozást (kell az emelt érettségihez). Tehát ha úgy vesszük, számolhatunk inkább 6-7 évvel. És akkor lesznek zöldfülő pályakezdők, akiknek kb. 10 év (de 5 egész biztosan), mire komoly szakemberként tekintenek rájuk.

Persze, nem mondom, hogy óriási önszorgalommal, és átlag feletti képességekkel ennél ne lenne elég kevesebb idő is. De pont ez a másik bökkenő, hogy jellemzően akik a pénz miatt választják az informatikát, azok többségének nincsenek meg a szükséges képességeik. Tök jól hangzik a félmillás fizu, ez tény. De ez nem véletlenül annyi. Jó fejlesztőnek lenni nem annyit tesz, hogy benyalsz 4-5 könyvet, és kész. Túl azon, hogy a megfelelő készségek nélkül csak szenvedés az egész, még nem kevés önszorgalom, és érdeklődés is szükséges ahhoz, hogy valakiből jó informatikus legyen.

De ha komolyan gondolod, akkor irány az egyetem, programtervező informatikus szak, vagy szoftvermérnök az Óbudain. Mellette pedig folyamatos gyakorlás.

2020. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
21%
#10: Oké, kedves kérdező, innentől váltál teljesen hiteltelenné. Ha még annyi sem esett le (ha máshogy nem Google kereséssel), hogy a PTI-vel a ProgramTervező Informatikus szakra hivatkozok, akkor te SOHA nem leszel programozó!
2020. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
38%

"Nulláról 3-4 év alatt NEM szedsz fen olyan tudást, amire havi fél milliós fizetést kapsz!"


Simán. Az, hogy te nem csináltad meg, az a te bajod. Egy erős Java alappal SQL, webes alapokkal simán megkeres ennyit egy 1-2 éves tapasztalattal is. Nemhogy 3-4. Sajnálom, hogy neked nem megy, mert felét se tudod, vagy az Isten háta mögött élsz, és nem vállalsz be pluszt sem online, de ez egyáltalán nem irreális cél. Csak ne magadból indulj ki, hanem a tényekből.

2020. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Rákerestem a PRI-re, ezt adta ki
2020. jún. 12. 11:37
 16/43 A kérdező kommentje:
Amugy meg az hogy van hogy ha megemlitem valahol, hogy most jogot tanulok mindenki körberöhög, hogy ehen fogok halni, ha orvosira jarnek akkor kozalkalmazotti bérem lenne es magamnak akartam, ha IT-zni szeretnek akkor meg mondjak le?:D
2020. jún. 12. 12:01
 17/43 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell lemondanod róla, csak itt más a közeg. Kevés a kedves ember, én sem szeretem a hangulatot IT fórumokon. Keserű, kicsit flegma, lenéző az alaphangulat. Mindenki mindenkivel szemben. Mintha fütyiméregetés menne, csak szaktudással. Lehet, hogy a 85%-os férfiuralom okozta tesztoszterongőz miatt, de folyamatosan szidják egymást (csak jelzem, hogy neked szól személy szerint, mindekivel ilyenek).
2020. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
56%
Kb egy évet tanultam autodidakta módon, egy évet ok okjn. Mármint az is autodidakta volt mert semmit nem tanítanak. Van egy állásom amit a suli elején szereztem, gyakornok vagyok. 190et keresek, de ha innen tovább megyek akkor 250-280 lesz kb a junior fizum másfél két év munkatapasztalattal. Napi 5-6 órát foglalkozni kell ezzel minimum. De inkább többet. Simán meg tudod csinálni csak tervezni kell és átgondolni a dolgokat.
2020. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
48%
Ajánlom a mérnökinformatikus szakot, lehetőleg valamelyik nevesebb egyetemen, BME? Óbuda, stb. nem bivalybasznádon.
2020. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

"Ajánlom a mérnökinformatikus szakot, lehetőleg valamelyik nevesebb egyetemen, BME? Óbuda, stb. nem bivalybasznádon."


A munkaerőpiacon pont egyforma mindegyik diploma.

Már ha nézik egyáltalán...


Az számít meg tudja-e csinálni, amit meg kell. Csak mondom,nehogy azt hidd, hogy ha BME-n végzel többet érsz, mint egy másik...

2020. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!