Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 22 éves lányként zerorol hol...

22 éves lányként zerorol hol érdemes elkezdeni programozni tanulni?

Figyelt kérdés
Az lenne a célom, hogy stabilan 400-500at keressek 3-4 év után. Bármit megtanulok:)
2020. jún. 11. 22:54
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

" Akkor kérlek sorold, hogy egy átlagos programozó, aki web rendszereket, üzleti, irodai programokat készít, mihez használja a deriválást vagy az integrálást?"


Jól sejtettem én, hogy neked közöd nincs ehhez.

Az átlagos programozó azon dolgozik, amivel megbízzák, ebbe esetenként beletartozik olyan feladat is, ami igényli azokat a matematikai készségeket, amelyekkel a fejét tömték a felsőoktatásban. Az egyetem viszont olyat nem ismer, hogy átlagos programozó. Ezért aztán mindenkit úgy készít fel, hogy ha a tehetsége megvan hozzá, képes legyen akár operációs rendszerek, tudományos kutatómunkák segéd- vagy vezető fejlesztője lenni. Az a helyzet, hogy a routeredben, tabletedben, telefonodban ketyegő firmware-eket is egy átlag programozó készítette és ha nem tanult volna analízist, akkor a firmware nem csak simán sz.rabb lenne mint amilyen most, hanem egyszerűen nem is lenne. Legalábbis nem ő fejlesztette volna ezeket.

Ugyanaz az egyetem képezi a krémet, a szakmai elitet is, akik számára az sem elég, amit ott tanultak, és a futottak még kategóriába tartozó senkiket is, akikre öt év gyakorlat után sem lehet rábízni még egy háromezer soros fejlesztést sem.

2020. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

#41: Szerinted 100 PTI-n végzett programozóból hányan fognak operációs rendszert vagy kutató-fejlesztő rendszereket programozni? 3-an, 4-en? A nagy többség sima üzleti rendszereken fog dolgozni, ott pedig nincs szükség felsőbb matematikára.

Nem azt mondom, hogy nem kell az egyetemen a matek, mert az absztrakt gondolkodást fejleszti. De míg a matematikai logikát folyton használod, addig az analízist vagy a lineáris algebrát csak ritkán.

2020. jún. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:
Emberek! KommentTársak! Pénzből élünk ezen nincs mit vitatkozni, vidám lovászként nem lehetne saját lovam, viszont szorgos programozóként igenis lesz.:) A remek helyesírásból és dalai lámás hivatkozásokból meg leszűrtem, hogy nem értelmiségivel van dolgunk szóval további kellemes önnyugtatást és Coelho olvasgatást kívánok.
2020. jún. 28. 14:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!