Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 22 éves lányként zerorol hol...

22 éves lányként zerorol hol érdemes elkezdeni programozni tanulni?

Figyelt kérdés
Az lenne a célom, hogy stabilan 400-500at keressek 3-4 év után. Bármit megtanulok:)
2020. jún. 11. 22:54
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

"A munkaerőpiacon pont egyforma mindegyik diploma."


Nem egyforma.

2020. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
56%

"A harmadik félév után azt mondtam köszönöm, nem akarok ilyen hülye maradni, így inkább eljöttem, kikértem az indexem a központ vezetőtől, és hazajöttem tanulni. Egy évet tanultam itthon, és eztán érettebb fejjel újraérettségiztem, hogy legyen esélyem bejutni egy jobb egyetemre, nem akartam még egyszer ilyen színvonaltalan intézményben tanulni.

Megérte az egész procedúra és tanulás, ugyanis ezután már felvettek az ország legjobb helyére, az ELTE-re. Itt derült ki igazából a GDF mekkora "gané" volt, már elnézést. Hiszen a Matek 1,2,3, amit teljesítettem a GDF-en, az ELTE-n hozzávetőlegesen az első szemeszteri analízis anyagot fedte le! Mindezek ellenére háromszor is fel kellett vennem az ELTE-n az első féléves analízis kurzust (elgondolkodtató, ugye?), annyira kemény volt, itt borzalmasan nagy mennyiségben és komolyan kérték számon a tudást, konkrétan letesztelték írásban és szóban is, hogy valóban érti-e az ember, nem lehetett komoly megértés és tudás nélkül átmenni, nem volt elég kicsit megérteni vagy tudni, vagy jól értetted az anyagot, vagy sehogy. A 2-es és a jobb jegyek közt elég kicsi volt az átmenet, ezt is először furcsálltam a GDF után. A GDF-el ellentétben nagyon egy olyan tárgy sem volt, amiből átrugdaltak volna, nem hogy a törzsanyagból, hanem a töltelék tárgyakból sem. Egyedül a specikből, amik nem tartoznak a szakmához, azokból volt ilyen tapasztalatom, de ott sem mindegyiknél. Most ott tartok, hogy megvan az abszolútóriumom (minden előadás, gyakorlat, labor) 6 év hihetetlenül kegyetlen hajtás és szopás után, a diplomamunkám az MTA egyik kutatóintézetében csináltam, és az államvizsga van már csak vissza. Ez totálisan a másik vége a magyar felsőoktatásnak. A GDF valahol a minőség legalja, ez meg a legteteje."


A többi itt:


[link]

2020. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
Az ország legjobb sulija az ELTE? Mérnökinfóban sztem a top 3ban sincs benne
2020. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

#14: Nagy különbség van aközött, hogy valaki az egyetem után 1-2 év tapasztalattal keres munkát, vagy nulláról akar 1-2 év alatt feljönni.


Képzeld, én 9 éves korom óta tanultam programozni. Elvégeztem a PTI-t és bőven megkeresem az említett összeget.

Továbbra is fenttartom a véleményemet, miszerint NULLÁRÓL 1-2 év alatt NEM lehet olyan szintre feljönni. NULLÁRÓL az azt jelenti, hogy az illető még egy Hello World-öt sem írt meg soha. Erős Java-t, SQL-t, webes technikákat (HTML, CSS, JavaScript) nem tanulsz meg 1-2 év alatt olyan szintre, ami ilyen fizuhoz elég.


"most jogot tanulok"

Kedves kérdező, akkor tényleg hagyd a programozást. Én még olyan embert nem láttam, aki a jogban és a programozásban is elboldogul. Ég és Föld a két terület, teljesen más gondolkodásmódot igényel.


#23:

És végigszopkodtad az ELTE-t a 3 év helyett 6 év alatt, míg én NYE-n 3 év alatt végig nyomtam 4,3-as átlaggal. Aztán az állásinterjún megkérdezik, hogy van-e diplomád, meg adnak egy próbafeladatot, ami alapján eldöntik, hogy alkalmas vagy-e. Az, hogy honnan van a diploma, a lőtéri kutyát se érdekli.

Mellesleg az analízisen szeretnek elvágni mindenkit (igen, baromi nehéz, ha nem érted, tuti nem mégy át), de az életben soha nem fogod használni, hacsak nem fogsz jelfeldolgozó rendszereket programozni.

2020. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

Szia

Én is lány vagyok, és annyira idegesítő ez a sok pénzéhes ember ,akik csak azért tanulnak programozni ,hogy pénzük legyen.:(

Egy igazi programozó azért tanul programozni mert érdekli az informatika világa.

Engem is érdekelt az informatika szak ,de rájöttem ,hogy mennyi pénzéhes ember jár oda, ezért inkább a fizika szakot választottam,és megérte.

2020. jún. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Azért tanulj valamit mert érdekel téged,és ne azért mert sok pénzed lesz belőle.
2020. jún. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

"Egy igazi programozó azért tanul programozni mert érdekli az informatika világa."


"Azért tanulj valamit mert érdekel téged,és ne azért mert sok pénzed lesz belőle."


Kiscsillagok, voltatok már éhesek valaha?

Fizettél már rezsit legalább magad után?

Felneveltél min. 2 gyereket egyetemig?


Akkor utána dumálunk arról, mennyire fontos a fizetésed! ;)

2020. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Kedves 27!

Gyerekem még nem volt ugyan,de magam után fízetek mindent és saját magamat tartom el gyerekkoromtól kezdve.

Gyereként rendszeresen kikötötték az áramot ,volt hogy télen a hidegbe vìzbe fürödtünk,nem volt meleg víz és áram ,úgy fürötünk hogy egymásnak tatottuk az elemlápát és a kútból nyertünk vízet.A suliba folyton szekáltak mert mások használt ruháit kellett hordanunk a tesonkal. Külföldön nyaralni még sose voltam,számítogépet általános iskola 7 osztályba láttam először a suliba mert pénzünk az nem volt rá,sőt még autot se láttam belülről.

Gyereként vagy elmentünk suli mellett dolgozni vagy nem ettünk ,híd el tudom milyen éhezni,de még így se érdekel a pénz mert rájöttem hogy a legfontosabb dolog az életben nem a pénz hanem a szeret és a boldogság.

2020. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

#27

Amúgy albérletbe lakom.

2020. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

"Gyereként vagy elmentünk suli mellett dolgozni vagy nem ettünk ,híd el tudom milyen éhezni,de még így se érdekel a pénz mert rájöttem hogy a legfontosabb dolog az életben nem a pénz hanem a szeret és a boldogság."



Aha... a szeretet és boldogság... majd megmondom a kölyköknek, hogy kiszálltam a melóból, de van szeretet és boldogság, kenyér nincs, mert engem jobban érdekel a tájfestés, mint az informatika. Ez van, gyerekek, majd a szeretet kerül a tányérra! Ki tartja majd az elemlámpát? Sorsoljunk?

2020. jún. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!