Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tilos az abortusz 2011-től?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tilos az abortusz 2011-től?

Figyelt kérdés
Szerintem a kérdés egyértelmű,de ha nem... az érdekelne hogy a kormány elfogadta az abortusz betiltását 2011-től?
2011. jan. 23. 20:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó!Egyet értek.Sajnos egyesek elérték 2011-re azt,hogy szó szerint menekülnek ki a magyarok külföldre,merr ellehetetlenítik minden téren őket.És én sem leszek kivétel.Na jó,ne politizáljunk,de ha ezt az abortuszos dolgot is bevezetik,akkor nekem az már egy "kicsit" sok ettől az országtól.Persze,minden sz*rra van pénz,amire egyesek akarják,csak arra nincs,amire kellene.Erről ennyit.
2011. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 anonim ***** válasza:
24%

Remélem igaz, bár jobban örülnék ha nem kellene betiltani, hanem az emberek erkölcsi normáinak, gondolkodásának megváltozása szüntetné meg az abortuszt, amit szépítgethetünk akárhogy, magyarázkodhatunk, hogy :ööööö hát az még nem is gyerek, meg petecsomó stb, erre akkor sincs jobb szó mint: GYILKOSSÁG. Szerencsére erre már néhány feminista meg nőgyógyász is rájött.


"Remélem, hogy nem. Ha két fiatal szexel és kiszakad véletlenül az óvszer, vagy aki tabletta szedése mellett esik teherbe, az mit csináljon? Hülyék."


Mit is csináljon? Semmi esetre se gyilkolja meg a saját vérét. Meg lehet szülni, örökbe adni, rengeteg ember örülne annak a kis életnek aki a saját szüleinek nem kell.

2011. jan. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim ***** válasza:
94%
Ok.Én már írtam ide egyszer."Meg lehet szülni,örökbe lehet adni".Csak tudod,akinek van lelkiismerete,annak ez nem megoldás,mert ne kelljen már egész életében gyötrődnie,mert nem volt más választása.Persze lehet erre azt mondani,hogy ne legyen az ember önző,meg egoista,de szerintem senki nem akar pszichiátriára kerülni(aki olyan érzékeny ember,hogy nem képes feldolgozni egy örökbe adást),ha van más lehetősége is,ami persze szintén megvisel egy nőt,de talán mégsem kísér életedben végig az a tudat,hogy van valahol egy gyereked,akihez semmi közöd,akit anno nem tudtál felnevelni és örökbe adtál.És már ne haragudj,de a gyilkosság kicsit durva szó erre.Azért túlzásokba ne essünk már.Jártas vagyok az egészségügyben és igen,nagyon érzékeny ember is vagyok és e kettő tudatában mondom azt,hogy én inkább kiállok azok mellett,akik szerencsétlenül jártak és nem tehetnek róla.Persze a hülye felelőtlen t*nik,akik havonta "nyaralnak" a klinikán emiatt(mert sajnos tudok ilyenről is)okulhatnának belőle,de sajnos ez sokszor nem felelőtlenség és nemtörődömség kérdése és ebből sem egy akadt már a környezetemben.Szerintem inkább arra kellene figyelni,hogy jobban felvilágosítsák az embereket a testük működéséről,de a magyar oktatás inkább bemagoltat a gyerekkel 1000nyelvtani szabályt amíg az emberi test működéséről szóló biológiai rész enyhén szólva is hiányos,az orvosoktól meg ne várjunk "extra" dolgokat.Gondoltam itt pl arra,ha már a fogamzásgátló tablettákról van szó,hogy sok nő úgy kap meg ilyen gyógyszert,hogy egy vérvétel sem történik hormonkép céljából,pedig manapság nem ritka betegségek ezek és egy ilyen embernek óriási rombolást végezhet a szervezetében egy ilyen készítmény.Valamint sokan azt se tudják,hogy nagyobb és hosszabb ideig tartó stressz meggátolhatja agyógyszer hatását.Sajnos ez is ismerőssel történt(2-vel is!!!) persze az orvosnak akkor jutott már eszébe szólni erről a dologról,amikor teherbe estek.Vagy pl ott van a "kiszakadt az óvszer szindróma"aminek a 90%-a a helytelen használat miatt szakad ki persze.Talán el kellene magyarázni a fiataloknak,hogy kell felhelyezni egy gumióvszert...De legalább az ilyen esetekben a szándék megvolt a védekezésre...Szerintem ha ilyen apróságokra felhívnák a figyelmet a hozzáértők,akkor a véletlen balesetek számát is jócskán le lehetne csökkenteni.Ezek nem légből kapott dolgok,hanem a valóságban megtörtént balestek és ha én nem egy ilyet tudok,akkor gondolom nem ritka jelenség.
2011. jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
20%

"ha van más lehetősége is,ami persze szintén megvisel egy nőt,de talán mégsem kísér életedben végig az a tudat,hogy van valahol egy gyereked,akihez semmi közöd,akit anno nem tudtál felnevelni és örökbe adtál."


Ugyan már, ne vetítsünk,ez csak olyan nőnek okoz lelkiismereti problémát akinek van lelkiismerete. Kérdezz meg egy ilyet, hogy mi okozna neki feldolgozhatatlanabb lelki traumát, az , hogy esélyt sem adva egy életnek, kioltotta azt, vagy,hogy félretéve az egóját, nem a magzatát büntetve a saját felelőtlenségéért örökbe adja egy olyan párnak akinek minden vágya, hogy szerethesse az ő eldobott gyermekét.

Nem gyilkosság?Hát minek nevezed ha önkényesen megszakítod egy élő, érző lény életét?Ha igaz amit állítasz, hogy van közöd az egészségügyhöz (nekem is)akkor nyilván láttad már a néma sikoly filmet. Szerinted az amit ott látsz micsoda ha nem gyilkosság?


Persze lehet nekem jönni a nincs más megoldás dumával, meg, hogy rossz az anyagi helyzet, túl fiatal az anya, túl öreg, elhagyta az apa,szülők kényszerítik stb.Ne magyarázza már meg nekem senki, hogy évente több mint 44 ezer magzat nyomós okkal végzi a kukában.


Miért nem írom, hogy tisztelet a kivételnek? Mert nem tudom tisztelni azt a nőt aki okkal,vagy ok nélkül elveteti a gyermekét. Számomra az élet szent, és senkinek nincs joga Istent játszva dönteni róla.

2011. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
93%

"Számomra az élet szent, és senkinek nincs joga Istent játszva dönteni róla."


Amikor világra hozod a gyermekedet,akkor Istent játszva,te döntesz a sorsáról.Arról például,hogy elhagyod.Megszülted,aztán ágyő.Amikor lemondasz róla,onnantól kezdve másoktól függ a sorsa.Olyanokétól,akik nem szeretik,csak a munkájukat végzik.Az örökbefogadás nem Disneyland. Lehet,hogy olyan szülőkhöz kerül,akik nem fogják szeretni,csak az utána járó pénzért veszik magukhoz.Lehet,hogy rossz sorsa lesz,lehet,hogy verni fogják,éhezik,mindezt olyan tudattal,hogy ő senkinek nem kell.Sem annak,aki világra hozta,sem annak,aki magához vette.

Felnő és csak a csoda segít,hogy vajon milyen felnőtt válik belőle,mivel az igazi anyja,pusztán bűntudatból megszülte,aztán mosta kezeit.

2011. jan. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 anonim ***** válasza:
21%

Úgy értettem, hogy senkinek sincs joga Istent játszva dönteni az életéről vagy haláláról.

Én abban hiszek, hogy van egy nálunk hatalmasabb erő ami/aki dönt arról, hogy kinek, mikor lehet, lehet-e egyáltalán gyereke. Én sem akarok több gyereket, de ha úgy alakul, hogy újra várandós leszek, hát szeretettel várom.

Miért törvényszerű, hogy annak a gyereknek csak rossz sorsa lehet? Létezik nyílt örökbe adás is már a világon ami lehetővé teszi, hogy az anya némileg megnyugtatva lelkiismeretét meggyőződjön arról, hogy gyermeke jó helyre kerül.


Mondanivalómat csak az érti meg aki érti a következőt és aszerint él:

A senkinek nem ártás, mindenkinek megbocsátás, a segítés mindennek az alapköve. Alapok nélkül nem építhetsz házat. Házadat a szeretet, az önfeláldozás tégláiból kell felépítened.

Azért kell bármi áron megtartanod a gyermeked, mert egy emberélet kioltása ordítóan ellentétes a szeretettel.

2011. jan. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
94%

Ha világrahoztad vállald is érte a felelősséget!Neveld fel és szeresd!A magára hagyás,a majd csak lesz vele valami,szintén ellentétes a szeretettel.A nyílt örökbefogadás semmire sem garancia.Megismered a szülőket,de nem kíséred végig a gyerek életét.A problémák a hétköznapokban szoktak előjönni,nem 1-2 nap alatt.Ránézésre nem tudod megmondani,hogy az apa nem pedofil-e,a nő nem-e éheztetéssel büntet stb.Nem minden örökbeadás tünsérmese,ahol szeretet és meleg fészek van.Sőt,van olyan helyzet is,hogy visszakerül a gyerek az intézetbe,mert problémás és így nem kell a szülőknek.

Lehet a Szeretet szó mögé bújni,míg ellenzi valaki az abortuszt,de megszülni és magára hagyni,leszarni,hogy mi lesz vele,azt meg lehet tenni,szeretetből.Az emberséges és helyénvaló.......

2011. jan. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim válasza:
91%

Én most készülök abortuszra, mert spirál mellett becsúszott és van már 2 gyerekem, a kicsi még csak 1 éves. Semmiképp nem szeretnék harmadikat, 2 volt betervezve. Szerencsére makk egészségesek, gyögyörűek mindketten. De tettem is róla, hogy így legyen, mert már a fogantatás előtt is nagyon odafigyeltem magamra, tervezett babák voltak. Most viszont mivel ezt a babát nem vártam nem éltem éppen egészséges életet. Jó, azért alkoholista nem vagyok, de mostanában sok alkalom volt amikor iszogattam, családi összejövetelek, szilveszter stb. Energia italt, Neo citrant ittam, fájdalomcsillapítót szedtem. És soha nem bocsátanám meg magamnak ha ezek miatt beteg babát szülnék. + ott van még a spirál is. Ja és pont a héten tüdőszűrőre készültem, mivel meg sem fordult a fejemben hogy terhes lehetek.

Persze az én fejemben is megfordult, hogy olyan sok embernek nem jön össze és hogy örülnének ők neki. -De valljuk meg őszintén mindenki saját gyerekre vágyik elsősorban és csak legvégső esetben fogadnak örökbe.

+ én soha nem bírnék odaadni egy gyereket ha már 9 hónapig velem volt.

2011. febr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom,hogy ezt át kell élned majd,de pont ezt mondtam én is véletlenek vannak sajnos:(

Gratulálok a két gyönyörű gyermekedhez,és minden jót kívánok neked és a családodnak!



Köszönöm a sok választ is, örülök hogy nem csak én gondolom úgy hogy nem kellene betiltani!

2011. febr. 2. 11:47
 30/105 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sem kéne betiltani. Számtalan lányt ismerek, aki fogamzásgátlót nem szedhet betegségek, hormonprobléma miatt. Mindemellett tanulnak és dolgoznak is, keményen azért, hogy meg tudjanak élni. Pusztán óvszer mellett bizony van, hogy "becsúszik" a baba. És szerencsétlen mi mást tudna csinálni?

Úgy gondolom, sokkal felelősségtudóbbak azok akik elvetetik ilyen esetben, mint megszülik, aztán meg örökbe adják egy ismeretlennek.

Már bocs, de engem nem nyugtatna az, hogy sokan várnak befogadható gyerekre. Igen, sokan várnak. De azt is figyelembe kell venni, hogy ezek az emberek pénzt kapnak, amiért más gyerekét nevelik fel, és a mai világot,a mai Magyarország helyzetét figyelembe véve szerintem sokakat ez mozgat inkább, mint szeretetet adni egy gyermeknek.

2011. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!