Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tilos az abortusz 2011-től?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tilos az abortusz 2011-től?

Figyelt kérdés
Szerintem a kérdés egyértelmű,de ha nem... az érdekelne hogy a kormány elfogadta az abortusz betiltását 2011-től?
2011. jan. 23. 20:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
18%

"Lehet a Szeretet szó mögé bújni,míg ellenzi valaki az abortuszt,de megszülni és magára hagyni,leszarni,hogy mi lesz vele,azt meg lehet tenni,szeretetből.Az emberséges és helyénvaló.."


Azt hiszem félreértettél. Az örökbe adás is ellentétes a szeretettel, de ha választanom kell, hogy a magzat megölését vagy örökbe adását tartom-e nagyobb bűnnek,hát mindenképp az előzőt.

Ha valakinek védekezés mellett jön össze a baba, azt természetesen nem tartom felelőtlennek, de én nem hiszek a véletlenekben. Mindennek oka van még akkor is ha néha emberi ésszel fel nem foghatjuk, hogy mi miért történik velünk, és miért éppen velünk történik.Erre egyszer mindenki rá fog jönni, sajnos vannak akik csak későn.

Az abortusz áldozatai szüleik miatt, akik nem vállalják őket, vállalják ezt az áldozatot. Aki abortusznak vetette alá magát, azt végig kíséri egész földi életén egy olyan lelki fájdalom, amelyet, ha nem old fel az újjászületéssel, tehát egy mély, benső megtéréssel, akkor halála után, e tapasztalat emlékével fog majd újra születni, tehát olyan földi sorsot fog vállalni, amely nagyobb szenvedések által fel fogja nyitni szemét az igazi élet szeretetére.


Azt azért még hagy tisztázzam, hogy a spirál használata nem fogamzásgátló módszer, hanem a terhességmegszakítás egy korai formája, ugyanis a megtermékenyített azaz megfogant petesejt beágyazódását akadályozza meg.

2011. febr. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:
77%
Nekem volt már abortuszom. Tessék. El lehet ítélni. Nem az a típus vagyok, aki azonban havonta befekszik egyre. És nincs lelki fájdalmam, ami végigkísér az életemen, az akkor lenne, ha valaki idegen nevelné fel. A karrier mellett döntöttem fiatal fejjel, ami szerintem teljesen logikus, hisz mára megteremtettem magamnak azokat az anyagi javakat, melyek mellett már egy szép családot tudok fenntartani. És lehetne erről vallási vitát is nyitni, én nem hiszek a sors, vagy a reinkarnáció semmilyen formájában.
2011. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
86%

A mai napig nincs változás sem a magzatvédelmi törvényben, sem a végrehajtási rendeletében. A kérelem indokait változtathatják, a térítési díj változhat, a kedvezményre való jogosultságot szűkíthetik, de nem egyik napról a másikra.

Családvédelmi Szolgálatnál dolgozom (hozzánk irányítják az abortuszt tervezőket). Nincs két egyforma eset, tizen és huszonévesek, harmincasok és még negyven felettiek is kerülhetnek ilyen helyzetbe, vannak (kevesebben), akik tényleg nem tehetnek róla pl. spirál melletti terhesség. Elég nagy a választék a védekezési módszerekből, de sajnos nem mindenki használja jól a jó eszközt (a használati útmutató apró betűs részeiben sorolják fel a hibalehetőségeket, de ezt sokan elfelejtik).

Mindenki hálát adhat a sorsnak, ha sosem kerül ilyen helyzetbe (nem mindig a saját érdemünk - a felelősség nagy). Az a még nagyobb baj, ha valaki többször kerül ilyen helyzetbe, keresnie kellene a mélyben az okokat...

Az örökbefogadásra készülőket alkalmassági vizsgálat és felkészítés után veszik fel a várólistára (több ezren vannak), a nevelőszülői státusz nem ugyanaz! Az örökbefogadott gyerek után ugyanazok a juttatások járnak, mint a vér szerinti gyermek után, semmi ezen felül. Aki az örökbeadást választja, azzal a tudattal élhet tovább, hogy bár ő nem tudta volna vállalni a gyermeke felnevelését, de megadta az esélyt neki, hogy olyan családban nőjön fel, ahol várva várják. (Az pedig nagyon szubjektív, hogy ki mit tart nélkülözhetetlennek a gyermekvállaláshoz).

2011. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim válasza:
89%
Sajnos nekem is most lesz:(Nem vok rá büszke,de mivel gyógyszer mellett estem teherbe a doki alapból nem ajánlaná h megszüljem,meg volt 2 császárom,és rám nézve is veszélyes lenne a terhesség!Manapság egyre többször hallani sajnos,h a gyógyszer mellett lett vki tehes...akkor tartsa meg,mikor ő vigyázott?Az injekciót nem ajánlják,a spirál veszélyes,az óvszer kiszakadhat!Akkor h védekezzen az ember lánya amit tuti véd?!
2011. márc. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, mennyi ideig tartott a gyógyszerszedés a fogamzás után. A megtermékenyülés a petevezetékben történik többnyire (a ciklus vérzés előtti 13. napja körül), onnan még napokig tart, mire levándorol a méhbe az osztódásnak indult embrió-kezdemény. Amikor beágyazódott és kialakult a méhlepény, akkor kerül csak kapcsolatba a két szervezet vérkeringése egymással ténylegesen, tehát gyógyszerhatás a vérből csak onnantól kezdve érheti. Ezért nem minden szakember szerint jár az átlagosnál nagyobb kockázattal az ilyen eset (főleg, ha az első kimaradt vérzés után már nem szedték tovább a tablettát).

Abszolút 100 %-osan biztos védekezési módszer nincs (még a sterilizálás sem). Nagyon közel van a 100-hoz a helyi hormonhatással kombinált spirál (de elég drága, kb. 40 000 Ft - 5 évig használható). A spirál nem veszélyesebb, mint a hormontabletták. Gyakori fertőzésre hajlamos nőknek, sokszor szült és ettől nagyon elnyúlt méh vagy myoma mellett és kezeletlen méhszájseb esetén nem ajánlják. Mellékhatása csak helyi (ellentétben a hormontablettákkal): erősebb havivérzés (nem mindenkinél), fertőzésre való hajlamot erősítheti (ha addig is volt). A 3 havi injekció a több évtizedes termékeny időszakra tényleg nem ajánlott módszer, de nagyon jó pl. sterilizáló műtét előtt a kötelező várakozási idő lejártáig.

Van egy aránylag új módszer: hormontartalmú hüvelygyűrű (helyi hormonhatású, mellékhatása kevés, de a leírás szerint órára pontosan kell 3 hét után kivenni és 1 hét után a következőt behelyezni, emellett nem is olcsó).

Az óvszer többnyire csak akkor szakad ki, ha régi, túl meleg helyen tárolták; nem megfelelő síkosítót használtak mellé (van, amelyik szinte oldja az anyagát); nem hagytak a végén helyet a kilövellő ondónak (ki kell nyomni belőle a levegőt felhelyezéskor). Az óvszer recept nélkül kapható spermiumölő készítményekkel (hüvelykúp, zselé) kombinálva meglehetősen megbízható. A spermiumölő szereket viszont közömbösíti a szappan, tehát használata előtt és után sem szabad szappannal tisztálkodni. Hibalehetőség a legjobb módszernél is van, ha az alkalmazás nem pontos. A tájékoztatók leírják ezeket, csak a sok apró betű közt elvész a fontossága.

A tabletta melleti terhességeknél is szinte mindig kiderül, hogy pl. volt egy-két napos hasmenés/hányás (ekkor kiürülhet a tabletta, mielőtt felszívódna a hatóanyaga), valamilyen más gyógyszert is kellet szedni (antibiotikumok, fájdalomcsillapítók között is van, amelyik csökkenti, kioltja a fog.gátló hatását) vagy kimaradt 1-2 tabletta, esetleg nem 24 óra elteltével, hanem több mint 36 óra után vették csak be a következőt (ekkor nagyon lecsökkenhet a vérben a hatóanyag szintje). A felsorolt esetekben az adott ciklusban kiegészítő védekezésre van szükség (pl. óvszer), ezt a betegtájékoztatók is leírják, csak sokan megfeledkeznek róla.

A védekezés is olyan dolog, mint a közlekedés biztonsága: a KRESZ-t is meg kell tanulni és minden alkalommal betartani, a saját járművünk biztonságával is törődnünk kell.

Remélem, sikerül megfelelő és eredményes megoldást találnod.

2011. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
72%

Miért vannak lepontozva azok, akik azt írták, hogy "nem lesz tilos, csak a magzati élet védelme kerül be az új alkotmányba", mikor ez az igazság? Miért csak 70%-ban hasznosak azok a válaszok, amik a TÉNYEKET írják, nem véleményt nyilvánítanak az abortusz ellen vagy mellett?

Ennyire buták az emberek, hogy nem ítélik hasznosnak azt a választ, ami megadja a választ a feltett kérdésre?

2011. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
66%
Csak ha valaki elveteti nem biztos,hogy még egyszer terhes lesz.
2011. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon remélem én is,hogy igen.Az óvszer és a gyógyszer kevés .A férfinak is kell védekezni amit kevesen érnek fel ésszel.Az enyém is védekezik.
2011. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Bocs, hogy ezt írom, de szerintem ez egyeseknél inkább előny lenne mint hátrány. Pl az olyan nőknél akik nem állnak meg egynél,azaz sose tanulnak a hibájukból, és sorozatban esnek " véletlenül" teherbe.

2011. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
86%
RÉSZBEN ÉRTEK EGYET.ÉN NEM TILTANÁM BE DE SZIGORÍTANÉK RAJTA.RENGETEGEN SPORTOT ŰZNEK BELŐLE.NEKEM SOSE VOLT PEDIG KÖNNYEN TEHERBE ESEK.ÉN IS VÉDEKEZEK ÉS A PÁROM IS.EZ KÉNE MINDENHOL HA MEG A PASI NEM MŰKÖDIK EGYÜTT AKKOR SZEVASZ!
2011. márc. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!