Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tilos az abortusz 2011-től?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tilos az abortusz 2011-től?

Figyelt kérdés
Szerintem a kérdés egyértelmű,de ha nem... az érdekelne hogy a kormány elfogadta az abortusz betiltását 2011-től?
2011. jan. 23. 20:52
 71/105 anonim ***** válasza:
82%

"Kedves Férfiak, ne haragudjatok meg, de olyasminél vádaskodni gyilkosságról habzó szájjal, ami titeket SOHA a büdös életben nem fog érinteni, elég képmutató dolog, nem? Én sem vitázom a prosztatavizsgálatról... "


Attól, hogy a férfiaknak nincs lehetőségük közvetlen módon abortuszt elkövetni(Befeküdni a műtétre.), attól még közvetett módon igen, ők is bűnösök, amikor én azt mondom, hogy az abortusz gyilkosság, akkor én azt a "férfit"is értem gyilkos alatt, aki otthagyja a nőt, nem vállalja a gyereket, és ezzel ad okot az abortuszra. Egyébként meg most azt akarod bebizonyítani, hogy abortuszra a gyerek iránti szeretetből szokás menni, mert úgyis sz.r lenne neki, meg hogy direkt az az érdeke, hogy megöljék, és elvegyék az esélyét is az életre? Nem. Az abortusz az emberi önzőség, és egoizmus egyik legszörnyűbb megnyilvánulása, HANGSÚLYOZOM A FÉRFIAKÉ IS.Attól, hogy nem a férfi testében fejlődik a férfinak is nagyon komoly kötelezettségei vannak, amelyeknek KÖTELES eleget tenni.Ha nem teszi, és ennek következményeként a nő abortuszra megy, akkor az ilyen férfi gyilkos!Egyébként meg szerinted egy normális férfinak nem fáj éppúgy, ha megölik a gyerekét?És miért van egy csomó nőnek lelkiismeretfurdalása, lelki kínjai az abortusz után? Hát azért, mert ők is érzik, hogy szemét dolog volt, amit tettek. Ez pedig azt jelenti, hogy van még bennük emberség, van normális lelkük. Persze aki az ötödik abortuszra megy, az nem ez a kategória, az egy közönséges ro.hadék, lélek nélkül.Mellesleg ha már be nem akarják tiltani az abortuszt, az a minimum lenne, hogy EGY alkalommal van lehetősége egy nőnek, második alkalommal már csak művi meddővé tétellel együtt. Ugyanis aki második alkalommal is képes abortuszra menni, nem volt elég egy neki, az egyszerűen teljesen méltatlan arra, hogy gyermekáldásban részesüljön.Pasik ne szóljanak bele? Oké, akkor három hozzászólás innen a gyakorikerdesek.hu-ról, nyilván nők írták.:


"ne tedd meg. Utána szőrnyű bűntudatod lesz. Én tapasztalatból

beszélek. Most próbálkozunk a párommal újra, de félek, hogy nem jön

össze az végett."



"szia

én 18 évesen lettem terhes a lányommal, fogamzásgátló mellett.

megtartottuk.rá két évre megszületett a kisfiam. a kicsi 3 éves lett

mikor végre felvettek főiskolára és munkahelyem is lett.

Ekkor újra terhes lettem-spirálom volt-, megvolt mindenünk, simán

vállalhattam volna, de úgy éreztem, hogy most én jövök, lehet önzőség,

de szerettem volna kicsit kiszabadulni a háziasszonyságból.

Elvetettem...Annyira megbántam ezt, hogy mikor meglett a diplomám, muszáj voltam

terhes lennem, és sikerült.

a kislányom most 10 hetes, és mindig azt a pici életet látom benne,

akit egy "bérgyilkossal" megölettem :-(

És minden este sirok, mikor hozzám bújik, mert az eldobott babámra

gondolok :-("



"Akkor nagyon erős voltam,elhatároztam,h ez így lesz a legjobb. Majd

mikor kitoltak,már eltört a mécses,felfogtam,h mi történt. Azt a napot

életem végig bánni fogom, és soha nem felejtem el,h mit tettem. Már

3éve volt,de még mindig sokat gondolok rá,sajnos hiába..."


Ezek abortuszon átesett nők kommentjei, szó szerint bemásolva, én semmit nem változtattam!

2011. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek veled, mert a férfiak is bűnösök, persze, akik otthagyják a nőt, és szerencsétlennek nincs más módja arra, hogy valamennyire rendezze az életét, csak ez. Abban is bűnösök, mikor a fiatal lányokkal elhitetik, hogy "jaj, nyugi, majd kihúzom előtte, úgy nem leszel terhes." De aki otthagy ilyenkor egy nőt, annak szerintem nincs lelkiismeret-furdalása az abortuszon elvetetett gyereke miatt. Ha közös megbeszélésen alapult, mert mondjuk anyagilag egyszerűen nem teheti meg egy pár, hogy gyereket neveljen, akkor lehet a férfinak is bűntudata, de véleményem szerint egy nőt sokkal jobban megráz ez a dolog.


Aki abortuszra megy, és nem csökött érzelmileg, annak nyilván van bűntudata, rossz érzései, én ezt nem is tagadom. Ha velem esne meg ez, és elvetetném, borzasztóan sz*rul érezném magam utána, akkor is, ha tudnám, hogy a körülményeimből adódóan ez lenne a legjobb megoldás, nekem is, a gyereknek is. Ettől függetlenül nem állítom, hogy csak a gyerek szeretetéből mennek a nők abortuszra, ez naiv feltételezés lenne a részemről. Mint írtam is, van, aki pusztán passzióból, meg mert lesz*rja, és különben is. Azokat én sem tartom valami nagyra, de mint írtam, egy olyan nő meg már csak azért se adjon életet senkinek (egyébként érdekes ez a kifejezés, "életet adni". A szülésre mondják ezt, nem a fogantatásra, csak felhívnám a figyelmét erre mindenkinek.), mert érzelmileg elhanyagolná azt a szerencsétlen gyereket, és azzal tönkretenné az életét. Persze ez nem törvényszerű, de én így gondolom.


Amit írtál, hogy ha valaki már kétszer megy abortuszra, azt tegyék is meddővé, azzal egyáltalán nem értek egyet. Eleve jogszabályba ütköző, amit mondtál, mert testcsonkításnak minősül, másrészt nehéz lenne megítélni, hogy valaki csak jókedvéből ment el másodjára is abortuszra, vagy más okból. Például tételezzük fel, egy fiatal lányt 15 éves korában ráveszi egy fiú, hogy szexeljenek gumi nélkül, mert majd az ejakuláció előtt megszakítja a közösülést, a lány meg beveszi, hogy ettől nem lehet terhes. Mégis az lesz, a szülei eldöntik, hogy vetesse el a gyereket. (Ugyanis 18 év alatt nem a terhes lány, hanem a szülők döntenek.) Elvetette, szarul érzi magát, pár év után megnyugszik. Mittudomén, 20 éves korában valami idióta megerőszakolja éjjel az utcán, amiből ÚJRA terhes lesz. Ugye azt nem várjuk el, hogy ezek után szülje meg azt a gyereket? Én nem várnám el, szerencsétlen újból mehet abortuszra. És akkor, mivel radikális jogszabályok uralkodnak, szerencsétlentől még az esélyt is elvesszük, hogy egyszer normális körülmények közt, a férjétől születhessen gyermeke.


Meg ennyi erőből azt a férfit is ki kéne herélni, akinek a hibájából/közreműködéséből kifolyólag másodjára mehet egy nő abortuszra.

2011. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 anonim ***** válasza:

"(Ugyanis 18 év alatt nem a terhes lány, hanem a szülők döntenek.)"


14 alatt.14-18 között korlátozottan cselekvőképes, tehát ő dönt úgy, hogy abortuszra megy, csak a szülő hozzájárulása is szükséges, de alapvetően ő kéri az abortuszt. Az meg, hogy 14 év alatt essen valaki teherbe, az valami olyan elképesztő dolog, és megdöbbentő hogy egyáltalán előfordul...

2011. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 anonim ***** válasza:
Az erőszak valóban nehéz kérdés, de tekintve hogy gyerek nem tehet róla, ott is inkább az örökbe adás, és a nőnek maximális segítség megadásának híve vagyok, és azért fontos tudni, hogy az abortuszok töredékét végzik erőszakért... De az egy elfogadható komproimsszum, hogy erőszaknál, hangsúlyozom az esetek töredéke, lehet(Vagy akkor lehet másodjára is.), de olyankor is meg kell tenni mindent, hogy ő úgy döntsön, hogy megszüli. Azt tényleg nem lehet elvárni, hogy fel is nevelje.Amúgy meg én inkább az erőszaktevőket húznám nyilvánosan karóba, hogy ne legyen erőszak...
2011. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 anonim ***** válasza:

"Meg ennyi erőből azt a férfit is ki kéne herélni, akinek a hibájából/közreműködéséből kifolyólag másodjára mehet egy nő abortuszra."


Ezt pontosan így gondolom.

2011. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:

Ha 14-18 közt úgy dönt a fiatal, hogy megtartja, a szülő meg úgy, hogy nem, akkor is megtörténik az abortusz. Sajnos az ismeretségi körömben az egyik lány teherbe esett, meg akarta tartani, a szülei nem, és a szülők döntését vették figyelembe.


Egyébként szerintem ez egy érdekes vita. Én alapvetően úgy gondolom, hogy meg kell mindenkinek adni, ami rá nézve méltányos, pl. a vallásosok, vagy az abortusz-ellenesek tarthassák meg a gyermekeiket (kivéve, ha pl. a 7. gyerek megszülése már veszélyeztetné az anyát), aki meg nem akarja megtartani, annak meg ne legyen kötelessége megszülni.

2011. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. Az abortuszok csökkenését nem azzal fogják elérni, ha megszigorítják az abortusztörvényt, hanem azzal, ha kellően felvilágosítanak mindenkit (értem ezt a bőven felnőtt korosztályra is), olcsóbbá teszik a fogamzásgátló eszközöket, és nem mellesleg a férfiak agyában is helyrerakják a dolgokat. Pl. az óvszer használata ellen ne ácsingózzon már egy pasi se, ilyen dumák, hogy olyan, mint zokniban lábat mosni, hát ezen mindig jót röhögök. Illetve az sem lenne hátrány, ha nem csak nőknek találnának ki újabb és újabb eszközöket, hanem pasiknak is.
2011. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:

"Sajnos az ismeretségi körömben az egyik lány teherbe esett, meg akarta tartani, a szülei nem, és a szülők döntését vették figyelembe. "


Ott tuti, hogy az volt, hogy a szülők nyomást gyakoroltak a csajra.(Ebben az esetben meg a szülőt is bűnösnek tartom.)Jogi szempontból nem kényszeríthetnek 14 év felettit.

2011. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim ***** válasza:
Nyilván a legjobbat akarták a gyereküknek. Annyira nem láttam bele az eseményekbe.
2011. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 anonim ***** válasza:
Valóban kevés szigorítani, sokkal többre van szükség, hisz aki akar úgyis átmegy Szlovákiába, ebben nem lehet megakadályozni. Csak jó lenne végre nem abból kiindulni, hogy szabad döntés, és mindenki magánügye, és aki akarja tartsa meg, és ennyi. Nem, alapvetően bűnről beszélünk, viszont valóban-mint más bűnök, például bolti lopás-ellen is nem csak a tiltással lehet, és kell harcolni, hanem az okok feltárásával, és próbáljunk tenni az ellen, hogy ezt érezzék megoldásnak. Kellenének kampányok is. ha például mutogatnak néha,megrázó, sőt néha elég naturalisztikus spotokat is ittas vezetés, meg gyorshajtás ellen, szerintem ugyanezt meg lehetne csinálni az abortusszal kapcsolatban.Állítólag most ki akarják postázni az új Alaptörvény szövegét mindenkinek. Akkor miért nem postáznak ki mindenkinek 14 és 45 között felvilágosító anyagokat, például arról, hogy egy 8-10 hetes magzat igenis érez, dobog a szíve, agyhullámai vannak,és szervei, a tiedhez hasonló végtagjai vannak, meg fogamzásgátló eszközökről, arról, hogy milyen negatív következménnyel jár az abortusz a nőkre nézve, sőt akár megrázó fotókat abortált magzatokról. Kéne csinálni egy nagyszabású kampányt, rászánni néhány milliárdot, hogy a csapból is ez folyjon vagy két hónapig, ugyanis a helyzet NAGYON súlyos, az Eu- belül is az "élbolyban" vagyunk abortuszügyben...
2011. ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!