Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elméleti kérdés: Ha jó pár...

Elméleti kérdés: Ha jó pár kpop idol kiáll az LGBTQ jogokért, akkor ez hozhat változást a többi ázsiai országban? (Indonézia, Malajzia, Arab országok stb)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy tudjátok-e, de a kpop ázsiában a legnépszerűbb. Ázsiába nagyon sok ország tartozik: India, Pakisztán, Malajzia, Indonézia, stb. csak hogy egy párat említsek. A legtöbb embernek Kínai, Korea, és Japán jut eszébe.


Mostanában láttam olyan videókat a youtuben, hogy kpop idolok kiállnak az LGBTQ jogokért. Pride zászlóval mutatkoznak, ilyen jellegű pólókat vesznek fel stb.


Lehet összefüggés a kettő között? Hogy az ázsiai országok elfogadóbbak legyenek az LGBTQ jogokkal a kpop miatt?



UI: légy szíves kultúráltan fogalmazzatok véleményt. Aki sértegeti a másikat, gyűlöletbeszédet ír, azt jelenteni fogom. Ez nem egy kpopellenes kérdés, se nem pedig egy homofóbiát generáló. Általánosan érdeklődöm.



2020. okt. 1. 16:00
 101/145 anonim ***** válasza:
25%
Ez így rendben is van. Csakhogy korábban nem így írtad ezt le, vagy lehet, hogy így akartad, nem így jött át. Mindegy. Neked ez a véleményed, nekem meg más. Én éltem kint évekig Japánban, tudom milyenek ott az emberek, sőt azért mert eljöttem nem azt jelenti, hogy nem követem nyomon mi zajlik ott. Tudom, hogy Japán az nem Korea, de egyébként turistaként ott is voltam. Azért jobban beleláttam, mint Magyarországon ülve, cikkeket olvasva. Ez nem azt jelenti, hogy minden tudok a táérségről, de ha valamit belülről látsz, az teljesen más, mintha olvasol róla, főleg úgy h nem is lehetsz biztos abban, hogy igaz amit írnak. Sajnos manapság egyre kevésbé lehetsz biztos abban amit a neten olvasol. Főleg a kpopról rengeteg baromságot lehet olvasni. Mindegy. Ezenkívül 1 évet Torontóban (Kanadában) dolgoztam. Szóval azt a részt is egy kicsit láttam. Ez személyes vélemény, de nekem Japán sokkal jobban tetszett. Szóval ha valamit írok akkor azt nem kútfőből írom, hanem tapasztalatok alapján.
2020. okt. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/145 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, nem lehetsz több 15-16-nál, nagyon fiatal és tájékozatlan vagy. Konkrétan eddig mindenre azt mondtad, hogy nem értesz hozzá, nem tudsz hozzászólni és folyamatosan ugyanazokat a gondolatokat szajkoztad egymás után, pont úgy mint egy betanult monológot. Valószínűleg olvastál valahol valamit, ami megérintet és most abban hiszel a legjobban. A helyedben gyorsan elhatárolódnék ettől a nézettől és jobban utána olvasnék, hogyan működik is a világ, mert szemlátomást nagyon nem vagy képben.


10+ éve vagyok kpopper, láttam, hogyan "fejlődik" az iparág, de ez a fejlődés nem igazi fejlődés, ez csak egy látszat.

Hollandot kiutálták, folyamatosan kapja a negatívat, gyűlölik a koreaiak, nem véletlenül gondolkodott már el az öngyilkosságon, középiskolás korában zaklatták, bántalmazták a társai azért, mert más volt.

A Dánia vagy melyik banda tagját is folyamatosan bántották, amiért fekete volt a bőre, emiatt is lépett ki olyan korán a bandából, nem bírta tovább. Nem rég debütált egy angol lány banda, akik kpop bandaként definiálta magát, szét szedték őket, zaklatták őket, a halálukat kívánták. Mind a külföldi, mind a koreai rajongók. Koreában amúgy is jellemző, hogy valakit csoportosan, a neten keresztül terrorizálnak, aminek a vége sose jó. Tudod hányan lettek öngyilkosak az elmúlt néhány évben a cyber bullying miatt Koreában? Segítek, nagyon sokan, túlságosan is sokan. És sokkal kisebb, pitiáner dolgok miatt is zaklattak már embereket.

Tudtad, hogy pl a feminista női idolokra is megvetik? Bolykottálják őket, csak azért, mert egy feminizmussal kapcsolatos könyvet olvasott vagy csak egy egyszerű idézett miatt elmondták őket minden büdös riherongynak.

Gondolom te csak a csillogást látod, hogy XY felszólalt ezmegaz ellen, kiállt azértmegezért, de nem látod a mögöttes tartalmat.

2020. okt. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/145 anonim ***** válasza:
50%
#103 Teljesen igazad van. Én is több mint 10 éve ismerem a kpop-ot és pontosan tudom, hogy miként gondolkodnak ott. Egyébként meg, hogy így elfogadják a külföldieket az is nagy kamu, azt is valószínűleg azért teszik, hogy eladható legyen nyugatra. Nekem mindig is fura volt ez az egész elfogadósdi Koreában. Nem vall rájuk. És amikor az ember jobban utánanéz rájön, hogy a felszín alatt más van. Sajnos koreaiul nem tudok, én sokszor japánul olvasgatok a témában, de biztos mást látnék, mint amit nyugat felé közvetítenek.
2020. okt. 3. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/145 anonim ***** válasza:
16%

kérdező látod ez a baj szerinted ez lenne és akkor azt el is hiszed pl az atomra is... tudod nagyon sok atom biztos bunker van benne évekre felhalmozva mindennel! sugárzást túl élnék ezek az emberek! tudod mi lenne az atom után? nukleális tél!

de az ember nem fogja elpusztitani magát ezen lépj tul ne légy hülye oké?!

a modern ember 315 ezer évvel ezelőtt jött létre és maga az emberi faj kötel 7 millió éves!!! na most voltak ez idő alatt jégkorszakok földrengések vulkán kitőrések árvizek kiszáradás na meg háboruk! azt még sem!

az meg a másik hogy folyamatosan szerelik le az atom bombákat mert rá jöttek hogy felesleges ennyi!

meg megsugom az lmbtq meg ezek előbb fognak belháborukat inditani meg konfliktusokat mint az atom... nagyon éretlen vagy és buta nem személyeskedek de amit itt le adtál az egyértelmű tény!


nem tudsz semmit az atomrol az emberiségről történelemről kulturáról vallásról de te még is elmondod hogy ez és ez így fog lenni így lenne meg stb!


ennyi erővel de amugy tényleg a cigányok előbb fognak értelmiségi állampolgárok lenni az összes! minthogy ázsiában elfogadják a melegeket!

de amugy tény a cigányok tőrnek fel! érettségi egyetem jobbnál jobb végzettségű szakemberek művészek irodai dolgozok erre mit mondasz?

2020. okt. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/145 A kérdező kommentje:

102# ezzel egyetértek.


103# Leírok még pár gondolatot, hogy mi vezetett arra, amit én gonddolok. Nem azért írom, hogy meggyőzzelek, hanem, hogy lásd én miért gondolom úgy ahogy.


1. Az SM és Amber esete. Az FX kpop banda, a legnagyobb cégtől az SM-től érkeztek. 2009-ben debütáltak, akkor még nem akart Ázsia a Nyugathoz illeszkedni, terjeszkedni, vagy, ha igen nem ennyire. Amber hamarabb debütált az FX-ben, mint hogy lett volna melegházasság az USÁban.


2.Egyszer régen, nem tudom vagy a 90-es vagy a 2000-res években debütált egy kpopbanda, ami csak transzneműekből állt. Persze, nem tartottak sokáig, de ez egy nyugatot megelőző húzás volt.


3. Kína most 1-2 napja jelentette be, hogy karbonsemleges lesz 2060-tól. Ezt a társadalmi változásokra reflektálva írom. Persze, 40 év múlva lesz ez (ha lesz és nem hazudik Jinping), de a változás idő. Nem úgy értettem, hogy ma A vélemény van, holnap B lesz.


Lehet, hogy utáltak egy fekete tagot, de a mostanit eddig pozitívan fogadják. (lehet, hogy debüt után más lesz, de ezt koreai emberek írták. A szenegáli csaj szimpi nekik, igaz a külseje miatt)


A feminizmusos dolgot én is hallottam, asszem Exid Hanit ítélték el miatta.


A bullyingos történetet is hallottam, ezzel egyet is értek. Bár a kormány betiltotta a gyűlölködő kommentelést, ami szerintem jó dolog, sajnos a bullying nem szűnik meg ettől. De örülök, hogy a koreai kormány legalább észreveszi ezt a problémát. Látod, ezt is szeretem Koreában. :)


De, látom a mögöttes tartalmat: Jonghyun, Sulli, Goo Hara, szerintem ezzel mindent elmondtam.

2020. okt. 3. 10:49
 106/145 A kérdező kommentje:
104# Én úgy hallottam, hogy eléggé koloristák. Tehát a külföldiek közül a fehéreket valamiért előnyben részesítik. Aztán ez az elfogadás dolog sok mindentől függ: korosztály, lakhely, stb. Azt én is hallottam, hogy rasszisták, de igyekszem nem általánosítani. Ami megegyezik bennünk és bennük: van ilyen is, meg olyan is. Van elfogadó, van olyan aki nem, van aki kedves, van aki bunkó. Szerintem ez mindenhol így lehet.
2020. okt. 3. 10:51
 107/145 A kérdező kommentje:

105# Szerintem meg benne van a pakliban az önelpusztítás. Persze, ha máshogy gondolom, mindjárt hülye vagyok. Oké.


Attól, mert azt írod, hogy nem személyeskedek, de... attól az még az lesz, a véleménykülönbség meg nem tény.


AZ ember koráról a tudomány mást gondol amúgy



"Az első, valódinak tekinthető emberi faj a Homo habilis (ügyes ember) volt, nevét onnan kapta, hogy megmunkált kőeszközöket használt. A tőlük származó legidősebb csontmaradványok 1,8 millió évesek, de eszközeik becsült kora 2,5 millió évre tehető.

A Homo erectus (felegyenesedett ember) faj 1,5 millió éve alakult ki, egyedei fejlett beszédközponttal rendelkeztek, tehát közösségben élő, szavakkal kommunikáló emberek voltak.

400000 évvel ezelőtt a Homo erectusból fejlődött ki Afrikában a ma élő ember, a Homo sapiens vagyis értelmes ember. Ebbe az egyetlen fajba tartozik a ma élő összes ember."


Ez mondjuk asszem tény.


Nem nem tudok semmit, az emberekről, meg az atomról, hanem nem tudok eleget. Mivel nem szeretnék úgy megnyilvánulni, mintha értenék hozzá, tehát egoista módon, ezért inkább előre leírom, hogyha valamihez nem értek. Ha valamiben valaki kisegít, új információt tanít meg, azt megköszönöm, bár te inkább lehülyézel.



"ennyi erővel de amugy tényleg a cigányok előbb fognak értelmiségi állampolgárok lenni az összes! minthogy ázsiában elfogadják a melegeket!"


Ázsia egy kontinens. Van vagy 40 országa, tehát itt attól függ, hogy melyik országról beszélünk. Szerintem Japánban hamarabb lesz elfogadás, mint, hogy az összes cigány értelmiségi legyen, Pakisztánban nem lennék biztos.



A cigányok sikereinek pedig örülök. Ha sikerül felmászniuk a ranglétrán, őszintén örülök a sikereiknek. SZurkolok is nekik, szerezzenek sok végzettséget, így nagyobb tiszteletet és elfogadást fognak bezsebelni.


Amúgy azért, mert valakivel nem értek egyet, még nem vagyok az ellensége. Sok barátom van, akivel nem egyezik a véleményünk, mégis barátok vagyunk. :) Én ezt tekintem elfogadásnak. Szóval én nem ellenetek vagyok, csak mást gondolok :)

2020. okt. 3. 11:03
 108/145 anonim ***** válasza:
33%

Jol ki masoltad a wikit 😅😂 mind a habilis mind az erectus attól még nem sapiens! Valamint mind a habilis mind az erectus keveredett a sapiensekkel sőt egyes leletek szerint a neander Völgyi és a többi ember szeru faj is keveredett és így jött létre a mai ember! Tény megtalálták az erectus dns-ét az emberbe holott azt hitték ki halt de közben asszimilálódott


Nincs benne a pakliban mert olyan ov intézkedések vannak hogy nem fogjak tudni kiirtani az embert ezt be kellene látni nem pedig alaptalan elméletekhez ragaszkodni!

2020. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/145 A kérdező kommentje:

Nem a wikit másoltam, hanem a startlapot. Persze, hogy másoltam, mert szeretek utánanézni a tényeknek. (tudományos, tudósok által leírt tényeknek)


Mint már írtam, amikor azt írtam, hogy az ember kiírthatja magát egy következő világháborúval, van egy kivételes 1-2%, aki megmenekülne. Csak nem látom értelmét, hogy ők felépítenék újra a civilizációt, majd újabb háborúval lerombolnák.


(Bár lehet, hogy 1-2% sem sokáig lenne a nukleáris felhők okozta rákos megbetegedések miatt. Fene tudja.)

2020. okt. 3. 11:42
 110/145 anonim ***** válasza:
50%

Látod pont ezért can sakkban az összes ország és ezért sosem lesz nukleáris háboru!

Egyrészt az atom háborút nem egyetlen egy ember indíthatja el hanem egyrészt az elnök másrészt a legnagyobb katonai tisztek és még jó pár enber! Egyetlen egy atom rakéta kilövésehez is kell legalább 10 ember engedélye na most Azaz 1-2% bőven fel tudja építeni a civilizációt mert nem igénytelen hülyék vagy álomvilágban élő vaksik... meg hat 1% is már 78 millió ember... csak kb 9x több mint Magyarország lakossága 😂😂😂😅😅

2020. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!