Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elméleti kérdés: Ha jó pár...

Elméleti kérdés: Ha jó pár kpop idol kiáll az LGBTQ jogokért, akkor ez hozhat változást a többi ázsiai országban? (Indonézia, Malajzia, Arab országok stb)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy tudjátok-e, de a kpop ázsiában a legnépszerűbb. Ázsiába nagyon sok ország tartozik: India, Pakisztán, Malajzia, Indonézia, stb. csak hogy egy párat említsek. A legtöbb embernek Kínai, Korea, és Japán jut eszébe.


Mostanában láttam olyan videókat a youtuben, hogy kpop idolok kiállnak az LGBTQ jogokért. Pride zászlóval mutatkoznak, ilyen jellegű pólókat vesznek fel stb.


Lehet összefüggés a kettő között? Hogy az ázsiai országok elfogadóbbak legyenek az LGBTQ jogokkal a kpop miatt?



UI: légy szíves kultúráltan fogalmazzatok véleményt. Aki sértegeti a másikat, gyűlöletbeszédet ír, azt jelenteni fogom. Ez nem egy kpopellenes kérdés, se nem pedig egy homofóbiát generáló. Általánosan érdeklődöm.



2020. okt. 1. 16:00
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/145 anonim ***** válasza:
5%

Egy elméleti kérdésként tetted fel a kérdést és mégis nagyon úgy tűnik, hogy nem fogadod el amit mások írnak. Végigolvastam a topikot, és kb 20 válaszoló megírta ugyanazt mint én, de te akkor is nyomatod a saját szövegedet. Minek kérdezed meg más véleményét, ha utána a sajátodat nyomatod.

Egyébként szerintem nem túl régóta ismerd a kpop-ot és nem látod, hogy honnan indult és hova jutott. A tizenévesek meg max 20 évesek mániája ez a változás dolog. Persze minden változik, de itt nem erről van szó. Hanem, hogy nyomjuk el azokat akik másképp gondolkodnak. Ezt nem személyesen rád értem, hanem a hozzád hasonlóan gondolkodó emberekre. De ne aggódj, mert már kezd megdőlni ez a fajta gondolkodásmód, ha nem hiszed nézz utána mi zajlik az Egyesült Államokban. A nagy elfogadás hevében csak azokat veszik fel dolgozni akik a megfelelően gondolkodnak. Gratulálok demokrácia. De már az embereknek marhára elegük van abból ami manapság folyik. Nem akarsz háborút azt írtad, ha jól emlékszem. Pedig már nagyon ráférne a nyugatra. Kurvára unatkoznak úgy látom.

Amúgy meg, hogy valaki hogyan változik az legyen az ő dolga és ne akarják neki megmondani. Még egyszer ez nem személyeskedés. Ez már rég nem az elfogadásról szól, hanem, hogy gondolkodj úgy ahogyan elvárják. Valószínűleg nagyon fiatal vagy még ahhoz, hogy ezt észrevedd, de majd rájössz. Ha esetleg nem vagy fiatal, akkor bocsi nem bántásnak szántam.

2020. okt. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/145 anonim ***** válasza:
41%

kérdező te nem fogadod el a másik véleményt mert kihangsulyozod hogy már pedig biztos változni fog

és azzal nem értek egyet hogy pozitivan változna a kpop ha lenne melegek meg nem ázsiai emberek! te akkor nem tudsz semmit koreáról! rendkivül makacs és kiutasitó népek tudnak lenni ami az ővék az csak is az ővék! nem fogják soha a büdös életbe hagyni hogy a kpop a melegeké és más rasszu embereké legyen!

azt meg érts már meg hogy a kpop és a koreai pop az qurvára különböző dolog!!!!! nem tudod felfogni?????????? vagy nem akarod!?

az hogy a fekete csaj koreában koreai pop csinál attól még nem lesz kpop idol!!!

a kpop idolság nem azt jelenti hogy koreaiul énekel pop zenét koreában! azt jelenti hogy ázsiai tart bizonyos szabályokat diéta randi titlalom sokáig meg rajongoi kiszolgáltatottság na meg mellé a hype


ezt nem tudod felfogni vagy inkább nem akarod sajna


az meg a másik hogy tényleg! ha annyira baromi elfogadó vagy akkor miért akarod hogy ennyire megváltozzon az egész ország? csak mert neked az kényelmesebb?! mert erről van itt szó erről a qurva nagy álszentségről!

ugysem fog ez megtörténni és ennek most nagyon örülök hogy majd 1-2-3 év múlva mennyire pofára esel majd és megtudod mert nagyon nagy álom világban vagy! az meg hogy a cigányok helyzetét irrelevánsnak tartod mindent elmond rólad meg a nagy elfogadó erényedről... igen ez egy jó teszt arra hogy kiderüljön hogy tényleg elfogadó valaki vagy csak álszent

2020. okt. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/145 A kérdező kommentje:

Az a 20 válaszoló maximum 5 volt szerintem, de egy személy volt, aki oldalakon keresztül próbált meggyőzni. (a felkiáltójeles)


Azért kérdezem meg, mert ez egy kérdezős oldal és érdekel más véleménye. Nem szabad reflektálni, saját véleményt is írni?


Több helyen írtam, hogy keresem a közös pontot a gondolatainkban. Igen, van egy pár dolog, amiben sosem fogunk egyetérteni. ez baj? szerintem nem. :) Ha nem fogadom el a véleményeteket, miért keresem a közös pontokat?


Ellenben úgy érzem ti ezt szándékosan nem veszitek észre és csak az ellentétekkel jöttök. Igen, van ellentét. És van közös is. Az lenne az igazságos, ha mindkettőt egyformán észrevennétek.


Igen, nem akarok háborút, ebben igazad van. Szerintem senkire nem fárne rá a háború, a népírtás. Se nyugatra, se keletre, se semerre.


Nem akarják nekik megmondani, hogy hogyan változzanak. A cégek eldöntötték, hogy terjeszkednek nyugatra a nagyobb profit miatt. Ideáig oké, pénzből élnek. De ha nyugatra akarnak terjeszkedni, akkor nyilván az ottani felfogásból is át kell emelniük, enélkül nem fog menni. Ezt nem én döntöm el, hanem a nagy cégek. Erre is írtam több példát, nem csak az LGBTQ-t. Külföldi tagok, angol zenék, amerikai featek stb. Ez is a terjeszkedés része.


Ha nyugatra akarnak terjeszkedni, akkor a nyugat bele fog szólni és ehhez minden joga megvan. Mint ahogy ti kérdezitek, hogy miért nézem, ha nem tetszik. (amúgy egy része tetszik egy része nem) Ők miért terjeszkednek, ha nem tetszik nekik a nyugat? Ezt nem az idoloktól, hanem a cégeiktől kéne megkérdezni.

2020. okt. 3. 02:16
 74/145 anonim ***** válasza:
50%

amúgy meg elég szánalmas lesz ha oda jutunk, amikor két méteres fekete srácok aegyo-znak. Hát nem tudom kicsit fura lenne. Nem az ő világuk. Ezt miért nem lehet elfogadni? Miért nemlehet elfogani, hogy ne keverjünk össze mindent? Mert aztán meglepődünk ha nem működik. Ha tanultál történelmet, akkor tudod, hogy Amerikában a feketék min mentek keresztül, hogy elfogadják őket. Nem beszélve arról, hogy mennyi ideig tartott. És te azt várod, hogy Ázsiában, ami alapból sokkal kevésbé elfogadóbb mint Amerika lenyeljék ezt anélkül, hogy konfliktus lenne. Te egy álomvilágban élsz ezek szerint. Azért kíváncsi vagyok, hogy a fekete csaj debütálásnak milyen visszhangja lesz. Nem kívánok neki semmi rosszat, de nem ott a helye. Ahogy egy fehérnek sem. Mert az a kpop, és azért lett kpop, mert koreaiak csinálják. Amúgy meg ha a koreai nyelvet szereted, akkor lassan attól is búcsút kell h mondj, mert egyre több az angol nyelvű szám.

Egyébként abban egyetértek, hogy nagyon látványos és sok tekintetben sokkal színvonalasabb mint az amcsi. De tartsuk meg szerintem olyannak amilyen. Ez így szép.

Máskülönben elfogjuk érni, hogy szinte robot jellegű, önálló gondolkodásra képtelen emberek leszenk. Nem lesznek különböző nyelvek, kultúrák. De viszont milyen "sokszínű" lesz a világ. Éljen a változás. (vagy változtatás) Nem érzed az ellentmondásokat a dologban?

2020. okt. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/145 anonim ***** válasza:
51%

elméleti kérdés de közben 20 ki fejtették az én és a 71-es ugyan olyan véleményét de te még mindig nyomod a saját igazadat mert másokat akarsz meggyőzni! ugyan van az a szituáció hogy 10 emberből 1 lássa csak a dolgokat de ez nem az mert általában én vagyok azaz 1 ember! :D

ne haragudj de évekig tanultam az emberi elmét pszichologiát szociologiát és még mindig a legujabb kutatásokat eredményeket... kb lassan 10 éve

te azaz ember vagy aki azt mondja hogy kinyújtom a bal karomat mert senki ebben a világban - mártír leszek! mert nincs ki legyen... ohh de csak addig míg az én utamat követitek mert azaz egy és igaz!

fogadjunk hát el aki más mert jobb szeretni mint háborúzni de én csak azt szeretem aki követi az igaz igét - az ige pedig én vagyok!

2020. okt. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/145 A kérdező kommentje:

72# ezt megint csak személyeskedésnek érzem. Szerintem te nem szeretnéd az én véleményemet elfogadni, mert én írtam közös pontokat a véleményeinkben, te meg nem, csak az ellentéteket keresed. Én nem írom, hogy 100%, hogy változni fog. Én azt írom, hogy szerintem változni fog. Semmi nem 100%, de a magyar társadalom is változik, ezzel együtt az összes. (szerintem)


Én értem, amit írsz, csak nem értek vele egyet. Ez nem jelenti, hogy nem fogom fel, amit mondasz. Csak mást gondolok. Nem gondolom ténynek, amit írsz. Persze a saját véleményemet sem gondolom ténynek.


A cigányok nem emberjogi szempontból irrelevánsak, hanem a kpop és Ázsia szempontjából. Jó, ha Indiáról van szó, akkor persze nem, ha az ottani lakosokat is annak vesszük.


Nem akarom, hanem úgy látom, hogy minden változik. Ha te méshogy látod, az is oké.


Én is hadd kérdezzek egyet légyszi: Ha leírok valamit, amiben egyetértünk, azt miért nem látjátok meg? Miért csak az ellentéteket?

2020. okt. 3. 02:22
 77/145 A kérdező kommentje:

75# Miért baj, ha válaszolok és nem úgy látom mint ti? Én írtam, hogy elfogadom a véleményeteket, se többnek, se kevesebbnek nem gondolom. Szerintetek az elfogadás az az egyetértés? Valamint fent már kérdeztem: Miért csak az ellentéteket látjátok, és ha valamiben egyetértünk, miért nem veszitek észre?


Mi van akkor, ha nem tudjuk meggyőzni egymást? Semmi. Ez egy beszélgetés, legalábbis én annak szántam. Én nem akarok senkit meggyőzni, és azt se hogy ti meggyőzzetek. Leírtam mit gondolok. De mint fentebb írtátok, ti nem érzitek tőlem az elfogadást, hát én sem érzem részetekről.

2020. okt. 3. 02:26
 78/145 A kérdező kommentje:
A koreai polgárok (netizenek) körében nem ilyen ellenséges a hangulat, mint itt. Csodálkoznak, érdeklődnek, de a szenegáli lányt kifejezetten szeretik. Ezt koreaiak írták, vagy a Pannra vagy a Naverre mér nem is tudom.
2020. okt. 3. 02:27
 79/145 anonim ***** válasza:
21%

75ös teljesen igazad van. Úgysem tudjuk meggyőzni, bár nem ez volt a célom. Én csak véleményt írtam, de ezek szerint nem tetszik neki, erről nem én/nem mi tehetünk.

Talán idővel észreveszi, hogy egy álomvilágban él. Egyébként kedves kérdező megsúgom, hogy pont azért van most béke a világ nagy részén, mert megelőzte egy háború. Mivel különböző gondolkodású emberek vannak, különböző érdekekkel, midig is lesznek ellentétek. Ez abból fakad, hogy az ember gondolkodik és van én képe. Lehet, hogy neked ez furcsa de így van. Úgyhogy a béke fenntartásához háború kell, vagy egy olyan katonai főlény, hogy ne merd kinyitni a szádat. Csak a drogos hippik hitték azt, hogy a béke csakúgy születik, meg az olyanok mint te.

Amúgy meg megnézném, hogyha elmennél Közel-Keletre és megmondanád a palesztinnak, hogy bántsa a zsidót, mit fognak szólni. Nyisd ki a szemed a világ felé és ne elméleteket gyárts.

Tudom, hogy kicsit elkanyarodtunk a témától, de talán így jobban megérted, hogy nem úgy működik a világ ahogy te gondolod.

2020. okt. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/145 anonim ***** válasza:
16%

mi az amiben egyetértünk? kb hogy a kpopban a tánc nagyon jó és minőségi ":D ebben egyetértünk! de az a baj hogy te személyes véleményként írod mi nem hogy változni fog! mert tudjunk jól hogy milyenek az ázsiai emberek!

de az meg már nevetség tárgya hogy az arab országokkal jöttél!!!

én mára befejezem meg törölni is fogom mert mindegy mit írok! te szerinted ugy van és kész és abba tudom hagyni látom nem lehet érvekkel felvílágositani téged hogy ázsia nem igy müködik majd az idő és a tapasztalatok megteszik helyettünk! hidd akkor azt ameddig csak tudod a te jogod hogy miben hiszel... és ha már vallások

a tudomány egyre jobban közelit meg egy olyan állás pontot hogy örökké valóság mindenható entitás ős alkotás


kezdetben sötétség majd fény

nem volt semmi majd isten megteremtette mindent

baromi érdekes hogy 3000 évvel ezelőtt konkrétan ókori őskori térben ilyen jól megtudták határozni az ősrobbanást!!!! ez sajnos nem lehet véletlen ráadásul a fény/világosság az első ami létre jött majd a föld és utána az állatok majd az ember mint csúcs alkotás! zseniális tényleg!!!!!

2020. okt. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!