Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elméleti kérdés: Ha jó pár...

Elméleti kérdés: Ha jó pár kpop idol kiáll az LGBTQ jogokért, akkor ez hozhat változást a többi ázsiai országban? (Indonézia, Malajzia, Arab országok stb)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy tudjátok-e, de a kpop ázsiában a legnépszerűbb. Ázsiába nagyon sok ország tartozik: India, Pakisztán, Malajzia, Indonézia, stb. csak hogy egy párat említsek. A legtöbb embernek Kínai, Korea, és Japán jut eszébe.


Mostanában láttam olyan videókat a youtuben, hogy kpop idolok kiállnak az LGBTQ jogokért. Pride zászlóval mutatkoznak, ilyen jellegű pólókat vesznek fel stb.


Lehet összefüggés a kettő között? Hogy az ázsiai országok elfogadóbbak legyenek az LGBTQ jogokkal a kpop miatt?



UI: légy szíves kultúráltan fogalmazzatok véleményt. Aki sértegeti a másikat, gyűlöletbeszédet ír, azt jelenteni fogom. Ez nem egy kpopellenes kérdés, se nem pedig egy homofóbiát generáló. Általánosan érdeklődöm.



2020. okt. 1. 16:00
 111/145 anonim ***** válasza:
50%

103-mas vagyok.

Amber nem leszbikus. Amber tomboy. Mért keverés a szezont a fazonnal? Nagyon gáz, hogy fél információkból tájékozodsz.


Harisut és a bandáját azért szerették, mert újdonság volt. Minden csoda három napig tart, hamar el is tűntek.


Nem tudom milyen véleményeket olvastál és hol, de hatalmas ferdítés lehet az is. A koreai ember rasszista, utálják a külföldieket, leginkább a japán megszállás óta. Ha a kpopnál maradunk: a külföldi gyakornokokat gyakran terrorizálják, bántalmazzák, csak azért mert külföldiek. A külföldi tagokat is gyakran bántalmazzák bandán belül. A japánokat utálják legjobban.


Szép és jó, hogy Sulli esete után megpróbálták egyes közösségi oldalakon próbálják visszaszorítani a kéretlen üzeneteket, de semmit se ér. Ugyanúgy megy tovább, legfeljebb nem azon az oldalon csinálják tovább, hanem gyártanak kamu Instagram profilokat és ott folytatják privát üzenetekben, komment szekcióban.


Te hiszel a kínaiaknak? Vicces vagy, 40 év múlva senki se fog emlékezni erre az ígéretre 😂

2020. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/145 A kérdező kommentje:

111# fel tudja építeni, az 1% is, de értelmetlen, ha folymatosan háborúba taszítanák a fajt.


"Amber nem leszbikus. AMber tomboy." A két fogalom nem ázrja ki egymást, Tudom, hogy tomboy. A szexualitásáról meg nem is beszél, amit szerintem jól tesz. Így az identitása ismeretlen. Nem írtam, hogy leszbikus. Szerintem kakukktojás, ennyit írtam. Vagyis más szóval, hogy fura. Olyan információkból tájékozódom, amelyek a neten elérhetőek, meg amit Amber megoszt. Persze ott sem tudok mindent, hiszen van magánéletem, nem érek rá egész nap az idolokkal foglalkozni.



"A koreai ember rasszista" Szerintem ez meg általánosítás. Van ilyen is, olyan is. Van rasszista is, meg kevésbé rasszista is. Mint említettem ezek koreai emberek kommentjei voltak. (Naver vagy Pann)



Igen, a bántalmazásokról tudok, az EXO-ból is kiléptek a kínaiak.


Persze, tudom, mindig lesz rosszindulatú mkommentelő. Ettől függetlenül az még tetszik Koreában, hogy foglalkozik az üggyel és nem csak legyint.


Ebben hiszek Kínának, mert nem akaronak megfulladni. Emellett hatalmas levegőtisztító-berendezést építettek és jelentős a zöldkocsik támogatottsága is.


Mint említettem a véleményemmel nem ellenetek akarok lenni, de mást gondolok. Valahogy nagyon nagy ellenszenvet érzek részetekről az irányomba, pedig nem személyeskedem és minden véleményt egyenértékűnek gondolok. Ennek ellenére az írásokból nagyon lenéző hangnem jön le. Ha tévedek, elnézést, de kívülállóként így látszódik.

2020. okt. 3. 12:30
 113/145 anonim ***** válasza:
33%

Nem gondolsz egyenlonek hanem hasonlo szinten de valamivel a tied feljebb van! Itt világítunk rá hogy nagyon félre vagy tajekozodva de ra sem hederitesz ugyan azt elmondod sokszor ellent is mondasz magadnak!

Meg ahhoz képest hogy nem mindig érsz rá mert van magán életed ahhoz képest qurva sok időt el toltottel itt! Konkrétan 1 és fél napot!

De tudod mit legyen neked igazad igen Korea meg fog változni lesz meleg banda sőt a kpop az lmbtq ról fog szólni ami támogatja a gyermek prostitúciót a fajtalan buz iknak!

Sőt az idolok része is meleg ebben is igazad van! Meg abban is hogy az emberiség ki pusztul mert te már csak tudod hisz egy érett tanult mindnet látott ember vagy (max 16 körül plusz mínusz 2-3 év...)


Nagyon tanulatlan vagy

Nagyon naiv vagy

Ellent mondasz magadnak

Csak azért is te jobban tudod

Álszent vagy szeretetről meg békéről papolsz miközben itt vitatkozol

Minden bizonnyal érdekelt vagy a témában mert írtad hogy amugy te minden változat nyomon követsz vallásit is.. ahha írtam hogy Ázsia és kereszténység Pápa... erre írtad hát semmi közük egymáshoz mire én nem azert látogatott el a papa Fülöp-szigetekre ahol 98%-ú keresztény lakosság van! Kb olyan 80 millió körüli ebből is latszik hogy hazudsz csak a meleg témában vagy érdekelt mert akkor tudtad volna hogy a papa megy Ázsiába hogy mekkora kereszténység is van ott! Mert hát Keresztény spanyol és angol hódítások... de a fulop szigetekre inkabb a spanyol volt jellemző...


Tényleg nem sertésből jah de mert már sajna le buktál...

2020. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/145 A kérdező kommentje:

De hát csak tudom már mit gondolok. :D És de, egyenértékűnek gondolom, mert 1. Közös pontokat, közös nevezőt kerestem

2. Nem személyeskedtem.

3. Igen, nem értek egyet veled, de ettől még igyekszem megadni a tiszteletet.


A vita, meg a béke szerintem nem ellentétes egymással.


Nem kell, hogy igazam legyen. Én nem várom, hogy igazat adj, sőt, jó is, ha mindenkinek külön egyéni gondolatai vannak. Te írod a véleményedre, hogy tény. Én minden véleményre azt írtam, hogy vélemény. (kivéve, hogy mennyi idős az ember, de az sem azért tény, mert én mondom, hanem mert régészek mondják)


Oké, Fülöp szigetek és kereszténység. Megválasztották Dutertét, akik pártolja a halálbüntetést. Ez nem éppen keresztényi cselekedet, bár a lakosok lehet, hogy keresztények.


Nem érdekelt vagyok, hanem érdeklődő. De ez még mindig jobb, mintha lenéző lennék másokkal.

2020. okt. 3. 13:00
 115/145 anonim ***** válasza:
33%

Nem jobb mert rosszabb az álszent mint aki bunkó de őszinte

A halálbüntetés meg a kereszténység teljesen megállja a helyet nem zárják ki egymást ahogy te mondanád! 😅😅😂 az meg masik hogy a törvénykezés Jog és a vallás teljesen más! Had ne mondjam hogy a keresztény Európában mennyi halálbüntetés volt egészen a 18. század Végéig ebből is latszik hogy nagyon tanulatlan vagy fél hírekből tajekozodsz méghozzá gyorsan...

Nem mellesleg a halálbüntetés nem feltétlen rossz dolog nagyon sok olyan ember van akik szörnyűséget követtek el! Te ezt fék sem tudod fogni milyen romlott tud lenni az ember! Volt egy eset a hírek is le adták külföldön egy ember a zahanyzoban darabolt fel egy masik embert megfőzte és oda adta a szomszéd családnak és azt mondta nekik hogy valamilyen vad hus asszem nyúl vagy valami volt! Oda adta egy Tok normális családnak Az ember hust!

Amugy attól mert még él a halál büntetés attól meg nem lesz naponta kivégzés! Remek példa erre Korea és kina! Mai napig is él a halálbüntetés de Koreában több mint 10 éve nem hajtottak végre és azokban az országokban ahol van (a legtöbb ázsiai országban van!) ott is ilyen 10-20 év alatt csak 1-50 körüli embert végeztek ki hozzáteszem halálbüntetést a legsúlyosabb bűnökért kapnak és ha az illető nem érez bűntudatot!

Meg Az hogy a szakik azt mondjak hogy ez a le lehet ennyi és ennyi Éves az tény nem qurva vélemény te agy halott nyomorék az hogy Galilei szerint a világ nem a föld körül kering az megint tény nem vélemény akár hogy nézzünk bizonyított mérések vannak bizonyított kultúra szokások amik miatt ez már nem személyes vélemény hanem objektív tény!

2020. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/145 A kérdező kommentje:

Én nem így látom. Az agyhalott nyomorékozásért jelentem a kommentet.


A keresztesháborúkról tudok, meg Szent István csodálatos tetteiről is a vallás nevében. Duterte viszont azokat is lelöveti, akik nem hordanak maszkot.


Miért lenne rossz a hírekből tájékozódni?


A tudományt kifejezetten szeretem, Galileit meg nagyon sokat bántották az ő korában a különboző véleménye miatt.



Nem tudunk abban megállapodni, hogy te A-t gondolsz én meg B-t, túllendülünk ezen és békén hagyjuk egymást? Megismertük egymás álláspontját, a vitát kulturáltan szeretném, hogy történjen. Hiszek a békés vitában, a hasznos és építő jellegű vitában is. Nem kell, hogy célunk legyen a másik meggyőzése.


A sértegetésben nem hiszek és elutasítom, ahogy a személyeskedést is. Érvelési hiba, emellett gyerekes is.


Elválhatunk akkor békével?

2020. okt. 3. 13:35
 117/145 anonim ***** válasza:
50%
Nem 😂😅 az is meg van hogy a keresztes lovagok a beszedett adóból ételt osztogattak a köznépnek?! Meg hogy folyamatosan tanítottak az éhező népeket olvasásra kézművességre hogy meg éljenek maguktól is? Persze volt háboru is de az sem alaptalan ehinseg meg föld hiány volt ilyenkor lehet ám szeretetről papolni mikor nem terem elég vélemény a földből! És mindenképp emberek fognak meg halni csak lehet választani hogy a te és a családod és minden ember aki fontos neked vagy pedig idegenek
2020. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/145 A kérdező kommentje:

De én nem hiszek abban, hogy mindenképp háború fog bekövetkezni és, hogy mindenképp emberek fognak halni. (mármint háború következtében) Látok rá esélyt, de nem gondolom biztosnak. Attól még, mert ételt osztottak a gyilkosságokkal még nem értek egyet. Most is van ételosztás, most is lehet sgetíséget nyűjtani (ami nagyon nemes cselekedes), de ehhez nem érzem szükségességét háborúnak, emberírtásnak.


És miért nem válhatunk el békével, ha megkérdezhetem? Komolyan érdekel :)

2020. okt. 3. 14:03
 119/145 anonim ***** válasza:
50%

mert annyira nem érték egyet a jellemeddel és ez egy qurva jó tapasztalat lesz neked hogy az emberek ilyenek!

a mai világban nyugi nem lesz keresztes hadjárt ahogy írtam az azért volt mert nem volt elég termő föld amikor még nem 4 veteményes módszerrel vetettek és nem javították fel a talajt valamint nem fém eszközökkel dolgoztak hogy jobban át tudják forgatni a földet! éhinség volt nem volt más megoldás! most már van mert tudják a táptalajt gazdagítani 4 évszakos termesztés van azaz nyári téli őszi és tavaszi régen csak nyáron és tavasszal tudtak később pedig ősszel is de télit nem tudtak egészen a krumpliig és hasonló nővényekig mert a krumpli a földben terem és nem fagy el!


a békés vita azaz szócsatát mindig egy vesztes és egy győztes fél képzi ha egyik fél sem tud gyözni akkor az előbb utobb át megy nem békés vitába és ha továbbra sem fejeződik be akkor erőszakos vita lesz belőle

2020. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/145 A kérdező kommentje:

Hát a jellememmel nehéz is lenne egyetérteni. A világ nem fekete fehér, tehát az emberek nem ilyenek, vagy olyanok. Csak egy részük ilyen, vagy olyan.


Igen, szerencsére fejlődtünk, máshogy gazdálkodunk, így nincs szükség keresztes hadjáratra.


"a békés vita azaz szócsatát mindig egy vesztes és egy győztes fél képzi ha egyik fél sem tud gyözni akkor az előbb utobb át megy nem békés vitába és ha továbbra sem fejeződik be akkor erőszakos vita lesz belőle"


Ezzel sem értek egyet. Láttál már tudományos vitát? Kezet fognak, beszélgetnek, megsimerik a másik álláspontját (nem, nem feltétlen kell a másikat meggyőzni semmiről), építkeznek egymásból, majd kezet fognak és hazamennek. Nem kiabálnak, nem sértegetik a másikat, semmi ilyesmi. De ez nem csak a tudományos életben van jelen, hanem kb. mindenhol máshol is. Én nem hiszem, hogy köztünk, most valakinek nyernie kell, valakinek vesztenie. Gyerekesnek gondolom, ezt a csak nyertes-csak vesztes logikát.



Az nem lenne elég, hogy leírom, hogy sem a nyerés, sem a vesztés nem célom? Értelmetlennek gondolom már a beszélgetés, mert én már elértem a célom: megismertem más személyek áélláspontját. És ennek örülök akkor is, ha mást gondolok. Nem szeretnék véleménybuborékban élni.

2020. okt. 3. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!