Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elméleti kérdés: Ha jó pár...

Elméleti kérdés: Ha jó pár kpop idol kiáll az LGBTQ jogokért, akkor ez hozhat változást a többi ázsiai országban? (Indonézia, Malajzia, Arab országok stb)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy tudjátok-e, de a kpop ázsiában a legnépszerűbb. Ázsiába nagyon sok ország tartozik: India, Pakisztán, Malajzia, Indonézia, stb. csak hogy egy párat említsek. A legtöbb embernek Kínai, Korea, és Japán jut eszébe.


Mostanában láttam olyan videókat a youtuben, hogy kpop idolok kiállnak az LGBTQ jogokért. Pride zászlóval mutatkoznak, ilyen jellegű pólókat vesznek fel stb.


Lehet összefüggés a kettő között? Hogy az ázsiai országok elfogadóbbak legyenek az LGBTQ jogokkal a kpop miatt?



UI: légy szíves kultúráltan fogalmazzatok véleményt. Aki sértegeti a másikat, gyűlöletbeszédet ír, azt jelenteni fogom. Ez nem egy kpopellenes kérdés, se nem pedig egy homofóbiát generáló. Általánosan érdeklődöm.



2020. okt. 1. 16:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/145 anonim ***** válasza:
16%
Egyébként meglehet nézni a pride okon mennyi tényleg meleg van? Láttam egy videot youtube-on ahol egy fekete srác értetlenkedik azon, hogy a feketék mellett tüntetnek. Ő maga mondja, hogy gáz az egész, mert alig van fekete a tüntetéseken. Ők ebből inkább ki akarnak maradni. Ugyanez volt a zsidókkal a holokaust mánia alatt. Már ők maguk mondták, hogy ez már túlzás és h elég. Miért érzik egyes emberek, h mások mellett ilyen túlzottan ki kéne állni? Ahelyett, h a saját környezetükkel vagy magukkal foglalkoznának. Tényleg ennyi unatkozó ember van?
2020. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/145 A kérdező kommentje:

Nem csak a bu..a személyeskedés. Bármi lehet személyeskedés, ami a másik személyére utal.


Én nem akarok megváltoztatni senkit, azt kérdeztem, hogy szerintetek változhat-e a közfelfogás arrafelé az idolok hatására. Szerintem igen, szerintetek nem. Én csak érveket hoztam fel, hogy szerintem miért igen, személyeskedés helyett.


Értem én, hogy más kultúra, de minden kultúra változik és minden kultúra hatással van egymásra az internet korában. Nyilván nem gondolom, hogy Malajziából holnaptól USA lesz.

2020. okt. 2. 15:02
 43/145 A kérdező kommentje:

De miért kell ennyire elvinni a témát másik irányba? Hogy jön ide a Pride? Mármint a zászló oké, pózoltak vele elég sokszor és nem csak nyugaton. De a felvonulás (főleg a nyugatiak) hogy jönnek ide? Értem, hogy a zászló közös, de nem az a téma, hogy szüksége-e a pride, meg hogy ott vannak-e botrányok. Engem az érdekel, hogy a fiatalok elfogadóbbak lehetnek-e annak hatására, ha valamiről (nem csak a melegekről) sztárok (nem csak idolok) előre meghatároznak egy véleményt.


Például fel lehetne hozni a marihuánahasználatot az afroamerikai rapperekkel is, nem csak az idolokat a szivárványzászlókkal, de fel lehetne hozni a sminkelést a koreai idolokkal is, csak nem szeretnék eltérni a témától.


Nem kifejezetten csak az LGBTQ és az idolok közttti összefüggés érdekel, csak most ez jutott eszembe. Rengeteg ilyen témakör felhozható.


Szerintem kicsit változhat arra a felfogás (mármint Ázsiában), szerinted/szerintetek meg a Nyugatnak akarnak megfelelni/szimpátiát kiváltani. Ha nem fogadnék el más véleményt, fel sem tettem volna a kérdést. Szerintem mindkettő vélemény teljesen rendben van. (lehet több vélemény is volt, de már annyira el akar kanyarodni ez a beszélgetés, hogy nem győzöm kihámozni, hogy mi illik ide)

2020. okt. 2. 15:10
 44/145 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező kicsit láss szélesebben eddig a meleg és fekete téma pontosan illet a kérdésedre

Az meg a másik hogy mi nagyon sok érvet fel hoztunk te meg konkrétan 2-3 mellék érvet ami nem befolyásolja az adott témát semmilyen formában meg csak azzal jössz hogy Ázsia változni fog! Nem fog!!! Kis mértékben talán de ha elfogadják a melegeket az nem most hanem majd talán 20-40 év múlva lesz és ez csak a távol kelet! Az igazi arab és indo iráni államokban nem fogják sosem mert olyan a társadalmi és vallási berendezkedés! A női jogosítvány is csak azért lett mert rájöttek az arab férfiak hogy az nekik is egy csomó időt megspórol Ilyen érvekkel jöttél holott semmi köze a melegek hez de te folyamatosan panaszkodsz hogy eltértünk a témától meg csak ripacskodsz!

Miért akarod hogy elfogadják a melegeket annyira Ázsiában?!

Ettől függetlenül a fiatalok nem lesznek egybol szuper lmbtq harcosok mert a koznyilvanossagban a melegek témája del Koreában és a többi ázsiai országban tabu! Nincs beszélve a téma ezért nem lesz rá lehetőség hogy az emberek megismerjék a homoszexualitást

Az idolok részéről ez teljesen üzleti stratégia a cégek jóvoltából! Ne hidd azt hogy az idolok ilyent szabad akaratból csinálhatnak ami veszélyeztethetné a cég bevételét!

2020. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/145 anonim ***** válasza:
25%
Mindezt csak azert hogy Amerikával szimpatizálhassanak! Nem másért! A bts most miért adott ki meg a blackpink full angol számot? Vajon miért? Érdekes módon Bp annyira átment pszicho perverzioba hogy mindenhol undorodva néznek arra a számra (persze van az a rajongó akinek ez is legenda kategoria...) a bts dynamite hat már a sokadik lehúzott bőr de az is legenda miközben a youtubon a 11. Legnézettebb zenéjük amiből tisztán lehet látni hogy egy kalap kaksi lett...
2020. okt. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/145 anonim ***** válasza:
77%

Attól, hogy egyes idolok felvesznek egy-egy ruhadarabot, amin LMBT szimbólum látható még nem lesz elfogadóbb egy ázsiai ország sem. Az emberek fele azt sem tudja, hogy mit jelentenek a szimbólumok vagy egyszerűen nem törődnek vele. Csak a nagyon elvakult rajongók figyelnek annyira oda egy-egy idolra, hogy egyáltalán feltűnjön nekik, ha valakin ilyen ruhadarab van, és utánajárjanak, hogy ennek mi is a jelentése. A hétköznapi ember nem foglalkozik ilyenekkel.


Ha ezek az idolok ténylegesen változást szeretnének elérni, akkor ahhoz konkrétan beszédeket kéne tartaniuk a témában, meg kellene osztaniuk ezzel kapcsolatos szakirodalmat, előadásokat, LMBT-t támogató szervezetek honlapját, elérhetőségét, és így tovább. Edukációval tudnának kizárólag változást elérni. Ezt viszont nyilván nem fogják megtenni, hiszen ilyen politikailag megosztó véleménynyilvánítás könnyen a karrierjükbe kerülhet. Nekik meg természetesen az a legfontosabb, hogy megtartsák a munkájukat, nem pedig az, hogy javuljon a szexuális kisebbségek helyzete keleten.

Nem véletlenül nem merik felvállalni a melegségüket még az egyértelműen meleg idolok sem, mint a már említett Jo Kwon, vagy az olyan színészek, mint mondjuk Yoo Ah In, akiről nem elég, hogy mindenki tudja, hogy meleg, még ezzel rendszerint viccelődnek is élő tévéadásban. Mégsem merik még ők sem azt mondani, akikről már mindenki tudja az igazságot, hogy "igen, én meleg vagyok", mert tudják, hogy valószínűleg nem nagyon kapnának utána munkát. A melegek elfogadását nem sokkal segítené, ha ők coming out-olnának, ellenben saját magukkal igencsak kitolnának.

2020. okt. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/145 A kérdező kommentje:

44# A ripacskodás személyeskedés, a személyeskedés meg érvelési hiba.


A fekete téma csak Amerikára és a BTS-re illik, én meg az egész kpopiparról beszélek, nem csak a BTS-ről.


Egyszer azt írod, hogy Ázsia nem fog változni, utána meg azt, hogy lehet, hogy 20-40 év múlva mégis. Egyrészt minden változásban van, olyan nincs, hogy egy társadalom nem változik. Ha nincs változás, nincs fejlődés, és én itt most nem az LMBTQ-ra gondolok, hanem unblock mindenre. A közfelfogásra, a technológiára, a toleranciára, a jogra, a törvényekre, mindenre, ami egy társadalmat alkot. És bizony még a vallás is változik, jobban mondva az ahhoz való hozzáállás, annak betartása, avval való egyetértés.


Fent hoztam 3 példát az ázsiai társadalmak változására. (thai uralkodónak való beszólás, Tajvan hozzáállása a melegekhez, Szaúd Arábia és a nők vezetése)


Hogy 20-40 év kellhet ott ahhoz, hogy a társadalom EGY KIS RÉSZE, azaza nem mindenki elfogadja az LGBTQ-t? Ezzel egyetértek. Sőt, akár több is. De ez is valamiféle társadalmi változás. Bár rengeteg féle társadalmi változás van, kezdve a világháborútól a kolonizálásig kismillió példa felhozható lenne.


Egyébként már írtam, hogy szerintem full rendben van, hogy szerinted a nyugatnak akarnak megfelelni. Bár az én véleményem és a tiéd nem zárja ki egymást, akár mindkettő is lehet.


45# A Blackpinket nem követem, ehhez semmit nem tudok hozzászólni. Bár, ha a legnézetteb zenéjük, akkor én elgondolkodnék azon, hogy tényleg kaksi-e, vagy neked nem tetszik. Ami rendben van, nekem Pl. a BTS számok nem tetszenek, de azért nem illetem a zenéjüket semmi ilyen jellegű jelzővel.


46# Igazad lehet. Bár olyan van, hogy nagyon egyértelmű a jel (pl. egyértelmű felirat a pólón) vagy érteni kell (mint a szivárványt) de nagyon sok olyan weboldal/Insta oldal van, ahol ezeket elmagyarázzák és többszázezer követőjük van sokszor. Mármint nem meleg szimbólumokra gondolok, hanem hogy ki milyen márkájú ruhát viselt, mi a minta rajta stb. De néha ezek is terítékre kerülnek, és van, hogy amit csak párszáz ember ért, azt elmagyarázzák többszázezernek.


A 2. bekezdéseddel 100%-ig egyetértek.


A 3. bekezdéshez annyit hozzátennék, hogy Holland vagy Marshall Bang fel meri vállalni. És hát tudjuk, hogy a kpopot már nem csak Koreából szeretik, hallgatják, támogatják, hanem mindenhonnan. Jó példa erre Chen az EXO-ból. Megházasodott, gyereket vállalt, így a koreai fanjai jó részét elvesztette, az új dalaira egy csillagos értékelést kap a koreai weboldalakon. A nemzetközi fanok meg csakazértis nyomatják, támogatják, streamelik, mit tudom én. Én Hollandnál is láttam ezt. Lehet, hogy jó ötlet lenne egy koreai-amerikai céghez mennie, mint az AOMG, vagy ahol a Higher Brothers is van. Esetleg toleránsabb céghez, mint a P nation. Bár... így is elég toleráns lehet az a cég, aki őt debütáltatta.


Abban egyetértek, hogy nagy idolok valóban nem merik felvállalni.

2020. okt. 2. 19:12
 48/145 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsi, nem figyeltem, hogy egy regényt írtam. Kicsit sok entert nyomtam :)
2020. okt. 2. 19:12
 49/145 anonim ***** válasza:
25%

nem azt irtam hogy blackpinknek az a legsikeresebb hanem a legujabb

amit a selena gomezzel csináltak


értelmezd jobban a válaszokat szerinted megváltozik pikk pakk hát oké szerintem meg a legkisebb változáshoz is kell legalább 20 év! azaz egy teljes generáció! de ez sem garancia! de ez csak koreára igaz!

az meg hogy beszoltak itt ott az azért nem kapcsolodik a témához mert ettől még maga a köznép ítéli el a melegeket! nem az van hogy aki meleg az megy börtönbe hanem az hogy aki meleg azt társadalmilag ítélik el!

ezt nem tudod fel fogni! az meg a másik hogy az lmbtq már régen nem arról szól hogy a melegeket ne üldözzék és ne bántsák! aki azt támogatja az csak hírnevet akar! ahogy ezek az idolok is csinálják!


az hogy te nem mered illetni jelzőkkel az csak azt jelenti hogy gyenge vagy mentálisan és félsz a tényleges vitától na ez már személyeskedés de ha nem vagy kiváncsi az ellen véleményre akkor ne tedd fel a kérdést...


meg az nem érvelési hiba ha mint pl te már 48 válaszban azt írod hogy biztos meg fog változni hisz a nők vezethetnek! meg beszóltak az uralkodonak! biztos hogy lesz pride phenjan-ban!


érdekes módon a nyugati ripacs ál kisebbségjogi szervezetek az ilyen közel keleti meg arab országokban nem mernek beszólni ahol hát fizikai erőszakkal válaszolnak vissza amit sokszor jogosan megérdemelnének mert hát a pápának és a békés bíborosoknak nekik tudnak menni hozzáteszem ők teljesen békések voltak és azután sem folyamodtak erőszakhoz és ugy hogy ferenc pápa rendkívül toleráns a melegekkel! ettől függetlenül nem lesz meleg házasság... jogilag lehet de egyházilag nem mert ott a gyerek nemzés is van ezért kizárja egymást...


és azért írtam hogy talán 20-40 év múlva fog korea változni de akkor is max az lesz hogy nem rugnak ki a suliból meg a munkádból de pride akkor sem lesz!


nagyon sok érvet leírtunk már de te neked van 2-3 amihez semmi közük és 1 olyan érv ami csak neked tényleges bizonyíték...

beszoltak uralkodonak

nők vezethetnek

meg hát elfogják fogadni mert idolok hirdetik!


az meg nem az én véleményem szerint van hogy nyugatnak akarnak megfelelni hanem ténylegesen így van ezt jó lenne ha felfognád!!!!!!!

2020. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/145 anonim ***** válasza:
25%
ennyi erővel akár észak koreai is lehet szabad ország és egyesülhet dél koreával!
2020. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!