Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit gondoltok az ekkora...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az ekkora korkülönbségről?

Figyelt kérdés
16L és 34F

2022. júl. 15. 19:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:
Az a baj egyébként, hogy őszinte legyek, hogy azért nem tudunk dűlőre jutni, mert nem tudod megérteni azt, hogy annak amit én papolok az érettségről, semmi köze ahhoz, amit te papolsz a szerelemről.
2022. júl. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:

Kedves 90-es, és 91-es.


"a kor, vagy ha úgy tegszik adat igen is megmutatja, hogy kb. milyen szinten vagyun"


Ez az, amiben nem értünk egyet. Nem mutatja meg. Különbözünk. Anne Frank. Még mindig őt hozom fel példának, mert róla hallhattál már te is. Sok felnőtt ember nem volt, és nem is lesz a szintjén.

És még hány olyan ember, akikről nem tudunk, hány hatalmas mélység lehet emberekben kortól függetlenűl, csak nem látjuk, mert nem mondja, vagy már/még nem tudja.


Ezért marad csupán sima adat a kor.



A "tegszik"-be nem kötök bele. Van ilyen, no!

2022. júl. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 anonim ***** válasza:

"Különbözünk"


De nem vagyunk különbözőek és ezt is elmondtam már, minden ember ugyanolyannak születik, akik vagyunk, a mentalitásunk, véleményünk, stb. a környezetünk fogja befolyásolni, de igen, van egy alap személyiségünk és igen, VANNAK alapból értelmesebb emberek, gyerekek, vannak kevésbé értelmes emberek is, a fejlődésübkben lehetnek itt-ott eltérések, igen, de ez nem egyből szellemi, lelki érettséget jelent és ezt kéne megértened, de ameddig nem próbálod megérteni a pszichológiai, emberismereti oldalát a dolognak, addig ez nem fog menni.

2022. júl. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 anonim ***** válasza:

Kedves 93-as.


"akik vagyunk, a mentalitásunk, véleményünk, stb. a környezetünk fogja befolyásoln"


De nem! Miért van az, hogy egy szegény családból érkező "kölyök" és lehet később gazdag, és sokan pedig lopni kezdenek, ugyanabból a családból.


Miért van az, hogy akik pl örökölnek egy nagyobb családi vagyooont, azok az esetek nagy százalékában elveszítik a pénzt, és csak kevesen tudnak befektetni, megforgatni, és a többi.


Hiába jössz ugyanabból a családból, hiába vannak hasonló körülményeid, ez jelentősen csak az életed egy rövid szakaszát befolyásolja, de személyfüggő ez is, mert valaki már 10 éves korában elmenekül otthonról, valaki pedig évtizedekig "kitart".


A hasonló körülmények nem jelentenek feltétlen egyenlő esélyeket. Úgy próbálod beállítani a nevelést, mint egy szinte teljes egészében befolyásoló tényezőt. Nem. Önmagad az, ami a legtöbbet számít.


"de ameddig nem próbálod megérteni a pszichológiai, emberismereti oldalát a dolognak, addig ez nem fog menni."


Értem, hogy neked ez a szakterületed, vagy ha nem, akkor érdeklődsz ez iránt, de tudod az életet nem egy fajta síkon keresztűl kell nézni, annak ugyanis több aspektusa van, több szemszögből vizsgálandó, nem csupán ezen szakirányt kell segítségül hívni akkor, amikor egy ilyen-egyébiránt fontos- kérdést fejtegetünk.

2022. júl. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:
Nem értetted meg mit írtam. Az embernek van egy alap személyisége igen, és van egy környezet, ami lehet család, város, iskola, sportklubb, zeneiskola, stb. Az hogy a gyerek melyik környezet szokásait, mentalitását veszi át már teljesen lényegtelen.
2022. júl. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 anonim ***** válasza:
Amúgy ha szégyellenem is kéne, de nem ismertem Anne Frank naplóját. Bele-bele olvasgattam most, habár tudom kb. miről fog szólni még, eddig egy tök átlagos és aranyos kislány naplóját olvasom. Kíváncsi vagyok mi lesz még benne, de most nincs időm tovább olvasgatni.
2022. júl. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 anonim ***** válasza:
55%

Azért az tetszik, hogy ti ketten milyen jól elvitatkoztok itt.

Ami biztos, mindketten valszeg intelligens emberek vagytok, vagy legalább az irodalomórán fogalmazásból *5-ösök voltatok :-).

AMit viszont nem értek (nem rólatok van csak szó), hogy miért nem tudják millióegyen a telóban kikapcsolni azt a szar régen k9-nek, manapság szójavaslatokat kikapcsolni a billentyűzetnél.

2022. júl. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 95, és 96-os.


"Az hogy a gyerek melyik környezet szokásait, mentalitását veszi át már teljesen lényegtelen."


Nem lényegtelen, csak kevesebbet számít, mint önmaga, a saját lénye.


"Amúgy ha szégyellenem is kéne, de nem ismertem Anne Frank naplóját"


Változtatni sosem késő.


"eddig egy tök átlagos és aranyos kislány naplóját olvasom."


Átlagosnak nevezni furcsa dolog, ilyent egy felnőtt nem ír, erről elemzések vannak. Pont ez a lényeg benne.


Kedves 97-es.


"Ami biztos, mindketten valszeg intelligens emberek vagytok, vagy legalább az irodalomórán fogalmazásból *5-ösök voltatok :-)."


Sosem álltak távol tőlem az irodalmi művek, sok szép olvasmány lelhető fel, és az internetnek hála, ezek többnyire ingyenesek is.

Köszönjük a dícséretet. Jó makacs emberek vagyunk! :-)

2022. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 anonim ***** válasza:
62%

A 97 vagyok.

Egyébként nekem semmi bajom ezzel a felállással. Érezzék jól magukat és ameddig lehet, és élvezzék egymást. Nem kell mindíg céltudatoskodni, filózva, szempontrendszerezve kapcsolatba belemenni és fenntartani. Bármelyik kapcsolat fejeződik be egyszer, azt az egyik fél úgyis megsinyli lelkileg. Tökmindegy ki hány éves.

Ami biztos, egy fiatal lány tutti jobban (nőnek) érzi magát egy jóval idősebb férfival.

2022. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 anonim ***** válasza:

"Nem lényegtelen, csak kevesebbet számít, mint önmaga, a saját lénye."


Nem számít kevesebbet, mert pont arról beszélek, hogy marhára nem csak az a környezet van, ami körülötted van, nevelhet a családod, az utca, az internet, a vallás, BÁRMI! A te pszichológiád ugyanolyan, mint az enyém vagy a tiéd, a te agyad ugyanúgy működik, mint az enyém, csak más-más információkat gyűjtünk be innen-onnan, ennyi.


"Ami biztos, egy fiatal lány tutti jobban (nőnek) érzi magát egy jóval idősebb férfival."


Ez maximum csak a te fejedben létezik, bár nem mondom, hogy nincs benne igazság, de nem tudom hogy te voltál-e az a válaszoló, de ha minden igaz tőled kérdeztem, hogy ezt honnan veszed, hogy egy X éves egy X évessel milyen kapcsolatban lesz/van, és hát azóta sem tudtál rá semmi választ írni. Mondtam már, a vélemény egy WC papír észérvek nélkül, amivel kitörölhetem a seggem. Egy gyilkos bizonyíték nélkül nem kerül börtönbe.


"Átlagosnak nevezni furcsa dolog, ilyent egy felnőtt nem ír, erről elemzések vannak. Pont ez a lényeg benne."


Sok dologról vannak elemzések, ezek EDDIG egy aranyos kislány gondolatai.

2022. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!