Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit gondoltok az ekkora...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az ekkora korkülönbségről?

Figyelt kérdés
16L és 34F

2022. júl. 15. 19:33
 61/107 anonim ***** válasza:

#59 Tanult ember nem okos, csak tanult, egy... Kettő, azért vagy képes összegabalyodni egy tinivel, mert efebofil vagy, ami hiába egy létező jelenség, nem normális. Az efebofíliát azért nem tartják a szexuálpszichológiában parafílikus jelenségnek, mert alapvetően egy tini már elég érettnek néz ki, de attól még csak egy tini, amit nem kéne önző módon mégha nem is tudatosan, de kihasználni. Tudod, sajnos egy beteg ember nem mindig tudja magáról, hogy beteg, ezért érdemes tanulni, tanulni és tanulni, mert olyan érdekes dolgokat fogsz magadon észrevenni, amiket eddig még sosem.


#60 De nem, nem vagyunk mások, minden ember ugyanúgy születik és maximum csak a génjünket és egyéb személyiséget öröklünk szüleinktől, nagyszüleinktől, de a pszichológiánk ugyanaz, az agyunk normál esetben ugyanúgy működik, akik vagyunk pedig a környezet (is) fogja meghatározni és a szülői neveltetés. Amúgy hozzátenném, hogy már megint tökre ellentétes, amit írsz... Mások vagyunk, máshogy érünk, de egy 12 éves nem érhet meg a szexre, de 14 évesen meg igen? Van gyereked? Van ilyen korú ismerősöd? Fogadjunk hogy nincs, csak külső szemmel "figyeled" őket, valójában semmit nem tudsz róluk, az emberekről, semmiről.

2022. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/107 anonim ***** válasza:

"Engedd hogy valakik boldogok legyenek es szeressek egymast kortol fuggetlenul."


A te boldogságod tudod mennyit ér? Tudod mennyire érdekel? Vannak emberek, akik arra élvezkednek és attól lesznek boldogok, hogy másokat bántsanak, ezek egyértelműen beteg emberek, akik azon a véleményen vannak, hogy hát ez jó, ki mondja meg, hogy ez rossz? Ez is egy vélemény és nincs igazuk? Nincs gonosz ember a világon, hisz mindenkit a környezete tett azzá, ami, nekik megvan a joguk ahhoz, hogy így vélekedjenek a dologról, ettől még, amit csinálnak helyes? Kitudja, lehet... De ha az emberiség nagyrésze szerint nem helyes(ahogy ez sem), akkor az csak mondd valamit... Be kell látnotok, hogy ebben a csatában én nyertem, nem tudtok semmi ellenérvet felhozni a véleményem ellen, de még érvelni sem tudtok mellette.


Plusz #59-es, hol olvastál te olyat, hogy én beleszólok más életébe? NEM szólok bele, elmondom a véleményem, észérveket használva, vagy éltek vele, vagy nem, értelme nincs sok annak, ha tiltok nem tiltok valamit, de ezt már korábban is leírtam. Na látod? Ennyi értelem szorult beléd is: nem sok.

2022. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/107 anonim ***** válasza:

Kedves 61, és 62-es.


"minden ember ugyanúgy születik és maximum csak a génjünket és egyéb személyiséget öröklünk szüleinktől, nagyszüleinktől, de a pszichológiánk ugyanaz, az agyunk normál esetben ugyanúgy működik,"


Megvan a kulcsmondat. Itt a baj. Az, hogy te nem érted meg, hogy oriási külömbségek lehetnek egy-egy ember között. Nem a kor számít. Aki 13 évesen (Anne Frank) ilyen dolgokat ír, az hol tekinthető egy fejletlen személynek? Ha olyan gondolatai vannak, amilyen felnőtteknek nincs.


Hiába érték el a felnőttek a 30,40,50,60,70,80 éves kort, ha nem értek fel ezzel az irománnyal.


De ez csak példa. Remélem, egyszer majd átlátod ezt, és hanyagolod a korfóbiádat a saját boldogságod érdekében.

2022. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/107 anonim ***** válasza:
#63 De már megint teljesen ellentmondásos a mondókád, mint amit eddig írtál... Tényleg ennyire nem látod? Olvasgasd már vissza a válaszaid a jó isten áldjon meg! Azt sem veszed észre, hogy már direkt sz*patlak? Annyira átlátszó vagy és egyszerű. Igen, az egyik élő példája vagy annak, hogy lehet egy 30-as is olyan lelki, szellemi, értelmi sérült, hogy összeilljen egy tinivel...
2022. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/107 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 64-es.


Azt látom, hogy neked van egy teóriád, amit igyekszel ráerőltetni mindenkire. Én csak türelmesen próbállak meggyőzni arról, hogy lehet másnak is igaza.


Kevés dolgot érthettél meg abból, amit elmondtam neked, ez látszik a válaszaidból is.

2022. júl. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/107 anonim ***** válasza:

#65 "Azt látom, hogy neked van egy teóriád, amit igyekszel ráerőltetni mindenkire. Én csak türelmesen próbállak meggyőzni arról, hogy lehet másnak is igaza."


Ha leírsz egy véleményt, ne csodálkozz, ha ellenvélemények jönnek. Mondtam már, edd meg amit főztél.


"Kevés dolgot érthettél meg abból, amit elmondtam neked, ez látszik a válaszaidból is."


Mit nem értesz meg azon, hogy én vágom mit írsz, csak tök logikátlannak tartom és, hogy szeretném ha egyszer végre valahára leírnád tök értelmesen, hogy amúgy mi a fészkes fenét akarsz, de úgy tényleg?!?!?!? Azt írod, hogy nem vagyok képes megérteni a másik oldalt, de nem is segítesz nekem megérteni, akkor úgy minek akarjam megérteni? Amúgy megértelek úgyahogy, csak tök logikátlannak tartalak, úgyhogy bökd már ki egy összeszedett mondatban a nyavalygásod, ellentmondások nélkül persze ha lehet.

2022. júl. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/107 anonim ***** válasza:

"Aki 13 évesen (Anne Frank) ilyen dolgokat ír, az hol tekinthető egy fejletlen személynek?"


Egy 13 éves kislányról beszélünk, akiben tombolnak a hormonok, komolyan egy könyvre alapozod minden érvelésed? 🤣


Tetszésből rajongás, rajongásból kialakul a szerelem, a szeretet, és aztán a legvégén a tisztelet és ez így van rendjén. De neked, vagy bárki másnak, aki egy felnőtt egyén, akkor is megkell tanulnia a helyén kezelnie egy tinikislány rajongását, nem kell kihasználni azt, hogy tombolnak benne a hormonok, ha tetszik ha nem, én nem mondtam sosem, hogy egy tininek nem jöhet be egy 30-as és fordítva sem mondtam, hogy nem lehetséges...

2022. júl. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/107 anonim ***** válasza:

Egy kisgyerek ugyanúgy lehet "szerelmes" egy felnőttbe, pszichoszexuális fejlődés része az, hogy elkezd egy gyerek, kiskamasz, kamasz érdeklődni a másik nem felé és mind ki-ki fog tekintgetni idősebbek felé, fiúk-lányok egyaránt és ezzel semmi gond nincs, tombolnak a hormonok, normális. A gond ott van, amikor egy felnőtt ember nem tudja ezt helyén kezelni.


A te mentalitásod, logikád szerint, hiába nem ez a véleményed és itt most használd egy kicsit az eszed, de annak is elfogadhatónak kéne lennie, ha egy 80 éves lenne szerelmes egy 10 évesbe és fordítva és ha ezt viszonozná is a felnőtt, de még akkor is elfogadhatónak kéne lennie, ha szexuális kapcsolat is lenne köztük, ismét leírom, hiába nem ez a véleményed, ez is egy vélemény, ami a te logikád, vagyis inkább úgy mondanám, hogy azon a logikán alapul, amin te gondolkozol.

2022. júl. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/107 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 66,67, és 68-as.


"Egy 13 éves kislányról beszélünk, akiben tombolnak a hormonok, komolyan egy könyvre alapozod minden érvelésed?"


Na itt a baj. Neked kábé minden ember egyforma :)

Élj ebben a hitben.



"szichoszexuális fejlődés része az, hogy elkezd egy gyerek, kiskamasz, kamasz érdeklődni a másik nem felé és mind ki-ki fog tekintgetni idősebbek felé, fiúk-lányok egyaránt és ezzel semmi gond nincs, tombolnak a hormonok, normális. A gond ott van, amikor egy felnőtt ember nem tudja ezt helyén kezelni."


Nincs gyerek és felnőtt között szerelem. Két, szerelemre megérett ember között lehet szerelem, ez azonban már nem a gyermekkor része, és mindenkinél más korban alakul ki, ezért sem számít a szerelemben a kor.

2022. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/107 anonim ***** válasza:

#69 Na látod de ellentmondásos vagy? Te írod, hogy a 12 éves gyermek, de lehet szerelmes egy 30-asba és fordítva, és hogy köztük csak a szexuális kapcsolat nem lenne számodra elfogadható? Most meg írod, hogy a gyerek és a felnőtt közt nem lehet szerelem? Most döntsük már el! 🤣 A saját sírodat ásod, de nem veszed észre.


Amúgy meg tökre lényegtelen, hogy a 13 vagy akárhány éves szerelmes-e vagy csak rajong, még mindig egy hormon tombolós kis csajról beszélünk, akinek ezt a korszakát nem kéne kihasználnia a felnőtteknek, ha tetszik, ha nem, az élet nem szivárványokból meg pónikból áll, hogy mindig az legyen, amit akarunk, néha BE KELL látni, hogy tévedünk, nem az az okos, aki soha nem hibázik, hanem az, aki belátja, hogy téved és tanul is belőle. Én 17-18 évesen voltam "szerelmes" ilyen 11-12 évesekbe, nem jártam velük, de utólag az emberismeretnek(pszichológia alapja) köszönhetően jöttem rá, hogy amit éreztem az nem szerelem volt, hanem szimplán szerelmes akartam lenni és ezt az ilyen korúakra vetítettem ki. ez sajnos egy mentális betegség, ami azért alakul ki az emberben, mert nem kap(ott) figyelmet fiatalkorában a korosztályában. Az ember ismeret és a pszichológia csodákra képes, de nem fogom milliószor leírni, hogy mennyire alap ez az élethez.


A szerelemben meg ha nem is "számít" a kor, a kor nem csak egy adat, BÁRMI és ezt most jól jegyezd meg, bármi amiben szám van, nem adat, a matek, a számok az élet alapjai, a te agyad is matek, a zene is matek, a genetikád is matek, az hogy fiú leszel vagy lány is matek, a hangszínedet is rezgésszámok határozzák meg, a fizika is matek, a kémia is, minden. Ezek a kis "adatok" azért kellenek, mert ezek nélkül elvesznénk, a számok segítenek nekünk megérteni a világot. Azt írod, hogy régen az ősemberek nem a kort nézték... De éltél akkor? Honnan tudod, hogy milyen volt egy ősember? Egy valószínű, annyira buták csak nem lehettek, mert itt vagyunk, számolni csak tudtak, tudák hogy ott 3 elefánt van, ott 5 tigris, amott meg 2 medve. De amúgy homo homo szápiensz, mond valamit? Ne hasonlítgassuk már magunkat az ősemberekhez, a házicicák sem olyanok, mint az oroszlánok!

2022. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!