Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit gondoltok az ekkora...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az ekkora korkülönbségről?

Figyelt kérdés
16L és 34F

2022. júl. 15. 19:33
 51/107 anonim ***** válasza:

#50 Nem csak az én fejemben vannak szintek te agyalágyult, igen is fogd fel, hogy az ember 14 évesen nem lehet olyan élethelyzetben, hogy egy 30-as, 40-es értelmi szintjén álljon és, hogy reálisan gondolkozzon XY dolgokról, mert még NEM ÉLT ÉS TAPASZTALT annyit és ennek SEMMI köze a személyiséghez, ez van. De ha te ignorálod az általam mondott nem létező "szinteket", azzal azt mondod nincs olyan, hogy szellemi érettség, pedig van, pszichológia, érdekes téma, olvasgass nyugodtan, de már írtam párszor.


Annak b+, hogy egy 14 éves kislánynak bejön egy 30-as semmi, ismétlem SEMMI köze a te belebuzult "személyiségedhez", se a szellemi érettséghez, ez pszichoszexuális fejlődés része, teljesen normális, ettől függetlenül ezt nem kell kihasználnia a sok hűdeérett férfiacskának.


Képzeld vágom mit beszélsz úgy nagyjából, de egyszerűen lesz@rom, hogy "szeretik egymást", jajj oda ne rohanjak, ettől ez a kapcsolat nem egészséges és normális, egy tinikislánynak tinifiúk mellett a helye, ennyi.

2022. júl. 18. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/107 anonim ***** válasza:

"Az én mentalitásomnak pedig semmi köze a véleményemhez."


Ember, tudod mit jelent a mentalitás? Gondolkodásmód, vagy te a kisujjadból sz*pod ki, amiket írsz, tán a seggedből húzod elő? Na... Mi az, hogy semmi köze hozzá? Te vagy eddig a legnemmondomki, hogy ki, akivel eddig beszéltem. Se fogalmazni nem tudsz, a mentalitásod torz, és értelmetlen és egyszerűen reménytelen vagy.


Azt írod, a személyiség számít, azt írod, hogy egy 30-as meg egy 12-16 éves szeretheti egymást, tudod mit legyen. De miért is? Mert állításod szerint "nincsenek szintek", ergo egy 80 éves is szerethetne a te mentalitásod szerint egy gyereket és fordítva, de te azt írod ilyen nem lehet, mert az csak egy gyerek, az meg egy felnőtt, ergo akkor a 80 évesnek mégiscsak van szellemi érettsége, ergo akkor ezekszerint értelmiségi szint is létezik... Tényleg nem veszed észre, hogy mennyire logikátlan ez az egész? Aztán te jössz azzal, hogy kiforgatom a szavaid? Talán normális, összetett mondatokba kellene írni, nem félmondatokba kinyőgni, amit akarsz?


Hahó! Ébresztő! A világ nem pónikból áll meg szivárványokból, ez nem egy mese, ahol mindenki úgy él ahogy akar, igen is be kell tudni látni, ha az emberben hiba van, de sajnálom ha fáj az igazság.

2022. júl. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/107 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 51-es és 52-es.


"Ember, tudod mit jelent a mentalitás? Gondolkodásmód, vagy te a kisujjadból sz*pod ki, amiket írsz, tán a seggedből húzod elő? Na... Mi az, hogy semmi köze hozzá?"


Attól, mert én úgy gondolom, hogy egy 16 éves járhat, egy 34 éves férfival, attól én még nem biztos, hogy a tinicsajokra hajtok. Ezért nincs köze ehhez teljes mértékben.


"Annak b+, hogy egy 14 éves kislánynak bejön egy 30-as semmi, ismétlem SEMMI köze a te belebuzult "személyiségedhez", se a szellemi érettséghez, ez pszichoszexuális fejlődés része, teljesen normális, ettől függetlenül ezt nem kell kihasználnia a sok hűdeérett férfiacskának."


Túl sok csúnya szót ismersz. Mellesleg meglepődnél, hogy sokszor ezek a tinilányok mennyire fejlettek, kihasználásról sok esetben szó sincsen.

Ahol pedig kihasználás van, az nem helyénvaló. Elitélendő. De amikor két ember között igaz szerelem van, ott nincsen kihasználás, csak egy csodálatos beteljesülés.


"de egyszerűen lesz@rom, hogy "szeretik egymást""


Ajjaj... Nem lehet "leszarni", hogyha két ember szereti egymást. Ezt a legtöbb esetben támogatni kell.


"Hahó! Ébresztő! A világ nem pónikból áll meg szivárványokból, ez nem egy mese, ahol mindenki úgy él ahogy akar, igen is be kell tudni látni, ha az emberben hiba van, de sajnálom ha fáj az igazság."


Bennem van vagy 40 ezer hiba, ha nem több. Nem is tagadom. Én véleményt cserélek, elfogadom a te álláspontodat, többször említettem már, hogy sokan értenek veled egyet, és azt is, hogy sokan pedig másként gondolkodnak és cselekednek, mint te.


Ez egy normális dolog, a világ ilyen, rengetegen szeretik egymást kortól, testi adottságoktól, sőt, sokszor nemtől függetlenűl is.


Kívánom, hogy ne bánkódj többé más ember boldogságán akkor se, ha az számodra, már nem férfne bele egy "normális" kapcsolatba.


Néha, csak néha, próbáld megérteni a másik oldalt is.

2022. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/107 anonim ***** válasza:

#53 "Attól, mert én úgy gondolom, hogy egy 16 éves járhat, egy 34 éves férfival, attól én még nem biztos, hogy a tinicsajokra hajtok. Ezért nincs köze ehhez teljes mértékben."


Hol írtam én ilyet? Még jóval korábban igen, de nem abban a válaszban, amire te reagáltam. Szövegértés megy?


"Mellesleg meglepődnél, hogy sokszor ezek a tinilányok mennyire fejlettek, kihasználásról sok esetben szó sincsen."


De, egy tini egészséges rajongását nem a megfelelő módon kezelni felnőttként kihasználás, akkor is ha lesz*p*d, akkor is ha milliókat fizetsz, ez kihasználás és ezek a hűdeérett kislányok X év múlva ha szorult beléjük valamennyi értelem rá is jönnek.


A többi hülyeségre most nincs időm reagálni.

2022. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/107 anonim ***** válasza:

Kedves 54-es.


"Hol írtam én ilyet? Még jóval korábban igen, de nem abban a válaszban, amire te reagáltam. Szövegértés megy?"


Nekem megy. Nekem...


"De, egy tini egészséges rajongását nem a megfelelő módon kezelni felnőttként kihasználás"


Szerelemről beszélgetünk, kapcsolatról, nem rajongásról. A kettő nem egy és ugyanaz.


"A többi hülyeségre most nincs időm reagálni."


Ezt amúgy megköszönöm neked.

2022. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/107 anonim ***** válasza:

Elősször is, én már rég elfogadtam, hogy neked más véleményed van, pont rólad ihlettem egy kérdés és ott is leírtam, hogy lehet az embernek egy véleménye, vágom, hogy szerinted két nem azonos korú is szeretheti egymást és van is benne igazság(Te nem próbálod megérteni, hogy hiába létezik ez a jelenség, ez attól még nem normális, és ez szimplán pszichológia, semmi köze a személyiségnek), hol olvastál ilyet, hogy nem? Én csak azt próbálom elmagyarázni neked, hogy a mentalitásod és a véleményed teljesen logikátlan. Pl. azt írod nekem, hogy egy 12 éves még gyermek, korai a szex számára, de a 14 éves már nem, ezzel nem is lenne gond, gondold így... De honnan jött ez a gondolatmenet? Van valami alapja? Vagy tényleg a kisujjadból sz*ptad ki? Miért ne lehetne egy 12 éves érett a szexhez a te gondolat meneted szerint? Te írod, nem a kor számít, nem a kortól függ ki mennyire érett, kinek milyen a személyisége, akkor? Mi alapján gondolod azt, hogy egy 12 éves kislány és egy 14 éves kislány annyira különbözne egymástól, hisz egykorosztály technikailag, egyik sem sokkal érettebb a másiknál, akkor? De ha szerinted én nem tudok szövegetértelmezni, akkor tessék csak leírni, hogy technikailag mi a f@szt akarsz nekem leírni, mert hogy én csak a katyvaszt veszem ki a mondókádból az is biztos.


És azért legyünk tisztában a fogalmakkal és a gyermekpszichológiával(amibe beletartozik a kamaszok pszichológiája), egy tini még inkább csak rajong egy emberért, nem tiszta szerelem ez még, viszont ha működik a kémia, akkor később akár szerelem is kialakulhat, de ha nem, arra úgy is rájön később az ember. Ez csak rajongás, pszichoszexuális fejlődés része, mondom olvasgass a témában.

2022. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/107 anonim ***** válasza:
55%

"12 éves kislány és egy 14 éves kislány annyira különbözne egymástól, hisz egykorosztály technikailag, egyik sem sokkal érettebb a másiknál, akkor"


Hatalmas külömbség van a 12 és a 14 között. Nem véletlenűl ebben a korban fejlődnek a legtöbbet.



"És azért legyünk tisztában a fogalmakkal és a gyermekpszichológiával"


Neked nagy mániád ez a pszihológia.


"Ez csak rajongás, pszichoszexuális fejlődés része, mondom olvasgass a témában."


Ez egy vélemény. A szerelem meg más. Nem fog válogatni, nem nézi a kort, az érettséget, a nemet, a vagyont, csupán jön, tarol, és csodaszép álmokat ad.


Addig olvass ki 5 könyvet, amíg más boldogságban megéli a valódi szenvedélyes szerelmet.

2022. júl. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/107 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondataiddal egyetértek részben, de a kor igen is számít, mert mint írtam is a kor részben megmutatja milyen élethelyzetben vagy, lehetnek eltérések, de nagyjából megmutatja, hogy X évesen kb. milyen értelmi szinten kéne lennie az embernek, egy 14 éves kislány nem élt és tapasztalt annyit, hogy egy 30+ éves ember normál esetben, ha pedig a 30+-os van ilyen értelmi szinten, ott gond van, mert ezekszerint burokban élt mindezidáig.


"Hatalmas külömbség van a 12 és a 14 között. Nem véletlenűl ebben a korban fejlődnek a legtöbbet."


Dehogy van, ezt csak bemeséled magadnak, valójában semmit nem tudsz a 12-14 éves korosztályról, soha nem volt közöd egyhez sem, egy 12 éves ugyanúgy lehet "szerelmes"(ez még mindig rajongás, de mindegy), mint egy 14 éves, ugyanúgy vágyhat a szexuális kapcsolatra(És, ha akar fog is) és ugyanúgy rajonghat idősebb pasikért, plusz NEM MINDENKI UGYANÚGY ÉR, ahogy te is mondtad nem minden 8 éves ugyanolyan, ahogy nem minden 80 éves sem ugyanolyan, miért ignorálod azt, amit magad írsz le? Csodálod, hogy logikátlannak tartalak?

2022. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/107 anonim ***** válasza:
100%

#58


Nem az eddigi beszelgeto arcok egyike vagyok, de ez az "Xy szinten van" dumád olyan fura. 30 múltam, amerikai egyetemen csinaltam a doktori kutatásom, éltem még több európai és kelet, kozep illetve délázsiai országban, egyetemeken tanitok és cégeim vannak, de ha úgy alakul szempillantás nélkül összegabalyodnék egy tinivel, és siman komolyan tudnám venni. Én is voltam tini, akkor sem voltam fogyatékos. Ismerek szakmai munkaimon at olyan tiniket akik tudomanyos publikalnak es erdekesebbek, fejlettebbek erzelmileg mint a legtobb felnott. Ergo nekem nem szamit a kor, az csak egy állapot. Szintekre meg dobozokba osztást engedd mar el. Engedd hogy valakik boldogok legyenek es szeressek egymast kortol fuggetlenul.

2022. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/107 anonim ***** válasza:

Kedves 58.


Előljáróban annyit, hogy látod, 59-es is egy másik véleményen van, mint te.

Ettől te nem vagy rossz ember, csak más, egy másik állásponttal.


"a kor részben megmutatja milyen élethelyzetben vagy, lehetnek eltérések, de nagyjából megmutatja, hogy X évesen kb. milyen értelmi szinten kéne lennie az embernek"


De nem. De nem mutatja meg. Nem. Mert minden ember másmilyen. Az aktuális személy mutatja meg azt, hogy ő maga milyen saját maga. Nem más, nem a kor, nem egy papírra vetett ócska adat.


Vajon miért van az, hogy valakik 105 évet élnek, és valaki csupán csak 50-60-at.


Mert mások vagyunk, és a természetet nem érdekli a személyidbe bevésett adat.


"valójában semmit nem tudsz a 12-14 éves korosztályról, soha nem volt közöd egyhez sem, egy 12 éves ugyanúgy lehet "szerelmes"(ez még mindig rajongás, de mindegy), mint egy 14 éves"


Erről van szó. Lehet szerelmes. De akkor is nagy külömbségek vannak közöttük.


Olvastad már Anne Frank naplóját? Ajánlom figyelmedbe, micsoda érzelmek vannak egy csupán 13 éves leányban. Több, mint sok felnőttben, akár ha a maiakkal is összehasonlítjuk. Nem számít a kor, más számít. Te, önmagad. Nem egy adat, hanem a személy.

2022. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!