Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van a legutolsó galaxison...

Mi van a legutolsó galaxison túl? Merre fele tágul a világegyetem?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy nincs rá válasz/bizonyíték de szerintetek?
2016. máj. 14. 01:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:

"kötve hiszem, hogy bármi bizonyítékot leközölne erre, hogy ott márpedig valami túllépte a fény sebességét"

Pedig pont ezt fogja tenni.

Esetleg nem néznéd meg, mielőtt most már harmadszor is nagy mellénnyel kijelented?

Szerintem ő egy kicsit okosabb, mint te.


"Mivel nincs bizonyítva a dolog, hogy ez megtörtént, ezért marad elmélet"

Ezt még egyszer így mondod, és én is komplett hülyének nézlek azon túl.

Esetleg nem akarsz ennek is utánanézni?

Lásd: TUDOMÁNYOS elmélet jelentése.

2021. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:

Na, arra befizetek, hogy ő konkrét bizonyítékot szolgáltat rá, hogy fénysebességnél gyorsabban mozgott bármi is. Az is érdekes mondjuk, hogy rendre őt hozod fel, holott ha ez tény lenne, akkor más tudósnak is tudnia kellene róla.

Nézhetsz nyugodtan hülyének, ha nem hiszek el első, második bemondásra egy bizonyítatlan hipotézist, nem én vagyok a hülye. Gondolom Egely György hidegfúziója is létezik ezekszerint.

2021. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:

Ha te még mindig szinonimának tekinted az "elmélet" és a "feltevés" (hipotézis) szavakat, akkor valóban hülye vagy.

Ennyi.


Más tudós is így beszél a fenti témákról, de Dávid Gyula annyival jobb, hogy nagyon érthető és érdekes.

Ha egy kicsit is érdekel ez a témakör, akkor feltétlenül meg kell nézni.

Amúgy most már negyedszer hülyézted le őt is, és még mindig nem nézted meg. Egyre nagyobb a mellényed.


Végül: azóta komolyabban megnézték már a hidegfúziót is. Van például olyan lehetőség, hogy két protont egy müonnal húzzanak össse, ami ugye 200-szor erősebben köt, mint az elektron.

Azt állapították meg, hogy ha a müon élethossza egy nagyságrenddel hosszabb lenne, akkor már működne ez a fúzió.

2021. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:

Biztosan én vagyok hülye, mert egy megdönthetetlen fizikai állandónak jobban hiszek, mint egy bizonyítatlan feltevésnek...

Egyébként megy a videó, most járok a 10. percnél! Eddig semmi.

Nem hülyéztem le sehol Dávid Gyulát! Azt állítottam, hogy ő is tévedhet. Akkor is tévedhet, ha ő maga rukkolt elő a fénysebességnél gyorsabb mozgással, de akkor is, ha valaki másnak a téves bizonyítékát használta fel. Tudod, ilyenből rengeteg volt a történelem során.

A hidegfúzió pedig ezzel a feltételes móddal - "ha egy nagyságrenddel hosszabb lenne" - ugyanez a kategória. Ha a müon kicsit tovább élne, ha a foton egy picikét gyorsabban tudna mozogni, ha...

2021. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:

"megdönthetetlen fizikai állandó"

Csak nem arra vonatkozik, amire te gondolod!

Ez olyan, hogy ha van például a hangsebesség, annál a hang ugye nem lehet gyorsabb.

De ha te például erősködnél, hogy a hangnál semmi sem lehet gyorsabb, akkor joggal néznének hülyének.

Márpedig most te valami hasonlót csinálsz.


De tényleg kérdezz meg legalább egy csillagászt - akármelyiket - hogy mi a helyzet ezzel a tértágulással, meg a világ méretével, és majd elmagyarázza neked.

Én a helyedben addig nem is írnék ide.

2021. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:

Megnéztem Dávid Gyula előadását. Meg tudnád jelölni a konkrét időpontot, hol hangzik el, hogy BÁRMI is gyorsabban mozgott a fénynél? Lehet hogy csak én vagyok nagyon hülye (sőt!), de nem lelem sehol.

A hangsebességes párhuzamod rossz, ugyanis a hangsebesség messze nem olyan örök érvényű állandó, mint a fénysebesség, rengeteg közegben terjedni se tud. Akkor lenne értelme a párhuzamodnak, ha azt mondanád, hogy te ismersz olyan hangot, ami gyorsabban mozog a hangsebességnél. Na ilyen hang nincs. Ugyanúgy, nincs olyan test, tárgy, vagy akármi se, ami a fénynél gyorsabban tudna mozogni.

Amint vége a víruscirkusznak, biztos lehetsz benne, hogy elmegyek egy egyetemre, és megkérdezek egy csillagászt. Sőt, az összes kérdésedet elétárom. Gond akkor lesz majd, ha őt is lehülyézed...

2021. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:

Vajon online miért nem tudsz MOST RÖGTÖN megkérdezni valakit?

Mert túl gyorsan kiderülne az igazság?

A példám pedig jó, mert nem azt mondtam, hogy a hang tud hangsebesség felett menni, hanem azt, hogy valami más tud.

Amúgy gondolkodhatnál is kicsit:


A fénysebesség (egy adott ponton) ugye egyértelmű, hogy hogyan működik. Az is egyértelmű, hogy ezt a tér tulajdonságai határozzák meg.

De hogyan működik a tértágulás?

Nos: ezt egyelőre nem tudjuk.

De képzeld el például a lufit, ahogy felfújod. Nyilvánvaló, hogy ez teljesen más folyamat, mint az, amikor a lufi felszínén mozog valaki.

Tehát - visszatérve a példámra - 𝐍𝐄𝐌 mondhatod rá azt, hogy ez az "egyik hang" és a "másik hang" szembeállítása - csak azt mondhatod, hogy ez a "hang" és a "valami más" szembeállítása.

Márpedig azt a csillagászatból tudjuk, hogy a tértágulásra nem vonatkozik a fénysebesség korlátja.

2021. jan. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:

1: mert nincs közösségi médiám (tudom hogy hihetetlen, de vannak még, akik Failbook nélkül is tudnak létezni)

2: mert a közelebbi ismerőseim között egy csillagász sincs

3: mert az ilyen szakembereket jobbára ott lelni meg

4: mert még ha lelnék is valakit, és nem téged igazolna, kapásból rávágnád hogy biztos hazudok/hazudik


A tértágulásról ennyit tudunk jelenleg - és nem többet - hogy van, és hogy gyorsul.

A fénysebességről tudjuk, hogy abszolút határsebesség, és nem lépheti át semmi, annyira, hogyha két fotont egymással szemben indítasz, akkor is 300000 km/s-t fogsz mérni, holott a newtoni fizika alapján össze kéne adódnia a sebességüknek.

Azt is tudjuk, hogy tömeggel rendelkező test nem érheti el a fény sebességét soha.

Tehát még ha így is lenne, ahogy állítod, hogy a tér fénysebességnél gyorsabban tágul (ilyet egészen biztos nem állít a csillagászat, maximum az Egely György-féle kamutudósok), ezt közvetve vagy közvetlenül észlelnünk kellene.

Nem észleljük valamiért...reprodukálni meg főleg nem tudjuk.

Addig pedig kérlek, ne kezeljük bizonyított tényként, mert nem az.

2021. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:

"ezt közvetve vagy közvetlenül észlelnünk kellene"

Kapaszkodj meg: 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐍 tudjuk!

Már elég régen, egy orosz tudós dolgozta ki ezt a feltevést, amit azóta bizonyítottak is.

Olvasd el ezt: [link]

Végre találtam egy ábrát is a világ tágulásáról: [link]

Nos: a világ az ősrobbanás után 𝐍𝐀𝐆𝐘𝐎𝐍 𝐆𝐘𝐎𝐑𝐒𝐀𝐍 kitágult a jelenlegi méret kb. felére.

Szerinted ez hányszoros fénysebesség volt?

Ezt a tágulást ma már értelmes ember nem vitatja.

Ez megmagyarázza azt is, hogyan láthatjuk közvetlenül az ősrobbanás utáni időket: a tágulás miatt egyes részek nagyon gyorsan olyan messzire kerültek, hogy csak most ért ide a fényük. Az ábrán a kék területeket láthatjuk, a szürkét nem.


Csillagászt pedig itt találsz: [link]

2021. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

Wikipédia...ez még kevésbé tudományos, mint a National Geographic, amit mutattam, érdekes, mégis helyből elfogadod, pedig még egyetemeken se használható fel...


Összesen ennyi értékelhető tartalom van benne, hogy Alan Guth feltevése szerint volt rendkívül gyors az infláció, gyorsabb a fénysebességnél is, és hogy (állítólag) Stephen Hawking is alátámasztotta, erre persze semmilyen hivatkozás nincs. Tehát egy darab ember felállított egy elméletet, miszerint valamikor valahogy a fénysebességnél is gyorsabban tágult a tér. Igazolni azonban ezt nem sikerült, azóta sem, sőt, reprodukálni sem, és sokkal valószínűbb, hogy valami hiba csúszott a számításaiba a világegyetem akkori méreteit illetően. Valamint az is érdekes kérdés, hogyha valóban fénysebességnél gyorsabban tágult a világegyetem akkor, a már kialakult anyag hogy a fenébe tudott vele együtt fénysebességnél gyorsabban tágulni, amikor erre mindennemű anyag képtelen.

2021. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!