Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van a legutolsó galaxison...

Mi van a legutolsó galaxison túl? Merre fele tágul a világegyetem?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy nincs rá válasz/bizonyíték de szerintetek?
2016. máj. 14. 01:07
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:

Az anyag nem tágult már akkor sem. A tér tágult.

Hogy ez hogyan lehetséges, arról érdemes meghallgatni például Dávid Gyulát.

Arról van szó, hogy a gravitációnak nem csak 1 oka van, hanem kb. 10: az anyagsűrűség, anyagáramlás, energiasűrűség, energiaáramlás, stb.

Ezek normál esetben annyira gyengék, hogy nem észrevehetőek - de az ősrobbanás után közvetlenül ezek voltak a meghatározóak.

És ezek negatívak, vagyis szét akarják dobni a teret.


A wiki valóban nem tudományos etalon - de azért érdemes megnézni. Általában jót mond.

Ugye megértetted azt is, hogyan láthatjuk a közvetlen ősrobbanás utáni időket? Valahogy nem látom a reakciódat.


És: megkérdeztél már egy csillagászt ezekről?

2021. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:

Mondom, megnéztem a videót, de nem találom azt a részt, ahol az van, amit állítasz. Segíthetnél kicsit.

Ha a tér tágult, az anyagnak is vele kell tágulnia, ezt látjuk most is. Máskülönben nem ekkora lenne a világegyetemünk, hanem sokkal kisebb, és talán még a legszéléig is el tudnánk látni.

Közvetlenül az ősrobbanás utáni időket nem "látjuk" vizuálisan továbbra sem. Ellátunk valameddig, érzékelünk némi rádiósugárzást, amiből levonhatunk következtetéseket, de egészen a nulladik másodpercig nem tudunk visszanézni.

A csillagasz.hu címet elmentettem, ma vagy holnap írok nekik.

2021. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:

Dávid Gyulának elég sok videója van. Nem lesz egyszerű mind megnézni, ami téged érdekel - de érdemes megkeresni őket, nagyon hasznosak.

Az anyag mérete nem nőtt a térrel együtt! Ha nőtt volna, semmit nem vennénk észre.

Csak eloszlott a térben, csökkent a hőmérséklet és az adott %-ra jutó energia és anyagmennyiség.


"Közvetlenül az ősrobbanás utáni időket nem "látjuk"

Így igaz, én is ezt mondtam. Többször is.

De miért látunk vissza 𝐌𝐀𝐉𝐃𝐍𝐄𝐌 az ősrobbanásig? A te modelled szerint csak 5 milliárd évvel későbbre láthatnánk, ami azért igen durva eltérés a valóságtól.

Próbáld megérteni azt az ábrát, amit küldtem.


"Ellátunk valameddig, érzékelünk némi rádiósugárzást"

𝐄𝐌𝐁𝐄𝐑!

Fogd már föl, hogy ez a "némi" rádiósugárzás az akkori gyilkos sugárzás maradéka!

Ez a sugárzás akkor hidrogén atomokat vert szét és plazmát csinált belőlük!

Te ismersz olyan erős sugárzást, amitől a hidrogén atomja szétesik?

𝐄𝐙𝐓 látjuk ma!

EZ volt az ősrobbanás után 300000 évvel - és a vöröseltolódás miatt ennyi maradt belőle mára!

Fölhívnám a figyelmed, hogy a rádióhullám is egyenes vonalban megy, és fénysebességgel - pont úgy, mint a fény!

Ha ezt látjuk - akkor már majdnem az ősrobbanást látjuk!

2021. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:

Na, válaszolok neked itt is.

Először is, én AZT a konkrét videót szeretném, ahol Dávid Gyula kerek perec kijelenti, hogy márpedig a térnek akármelyik része a fénysebesség fölé gyorsult. Időponttal együtt. Ez valahogy nemigazán győz meg, hogy "há' rengeteg videója van, nemtom melyik az, keresd meg".

Nem az anyag méretére utaltam itt, hanem az anyag eloszlására amúgy. Az anyag mérete nyilván nem nőhetett, egy proton, vagy elektron nem kezd hízókúrába csak úgy, jól meghatározott méretük van, ennélfogva az anyagnak is, amit alkotnak.

Ha fénysebességnél nagyobb volt a tágulás, akkor ezzel együtt az anyagnak is ilyen sebességgel kellett volna tágulnia, nemde? Nos, erre az anyag képtelen.

Ha pedig mégis ilyen történt, és a tér gyorsabban tágult az anyagnál, akkor viszont nagyon is van értelme annak, hogy "utolsó csillag" meg "galaxis", hisz ez alapján állíthatjuk, hogy az anyag szóródása messze elmaradt a tér tágulása mögött. Szóval el kéne jutnunk egyszercsak egy olyan pontba, ahol már csak a világűr van, és nincs egy csillag, bolygó, akármi más se (még, mert ugye ezek azóta is szóródnak, csak éppen fénysebesség alatt).

És tessék, már itt is van egy szép nagy ellentmondás a fénysebesség fölé gyorsult tér teóirájában.

Egyébként létezik olyan erős sugárzás, amitől a hidrogénatom is szétesik (vagy bármilyen más atom), az atombomba működési elve is ezen alapul.

Azt nem vitattam, hogy a rádióhullám a fénysebesség sebességével terjed, szóval ebben meg is egyezhetünk.

2021. jan. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:

Sok ilyen videója van, most egyet találtam: https://www.youtube.com/watch?v=5YMnlhj31Zg

Ebből választ kapsz több kérdésre is.


"Ha fénysebességnél nagyobb volt a tágulás, akkor ezzel együtt az anyagnak is ilyen sebességgel kellett volna tágulnia"

Ezt mondjuk én is valószínűnek tartom, hogy egy elemi részecske nem nőhet meg akkorára, mint a látható világegyetem.

Erről fizikust kellene megkérdezni.

Viszont a fénysebesség fölötti tágulással semmi gond sincs, mert az anyag közben állhat is.


"az anyag szóródása"

Egyenletes volt, tehát az EGÉSZ világban ugyanúgy oszlik el az anyag. Nincsen "utolsó csillag".

Vannak üres területek, de ezek utólag ürültek ki. Eredetileg ott is volt anyag.

2021. jan. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!