Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kétszáz könyv elolvasásával...

Kétszáz könyv elolvasásával már műveltnek számítok?

Figyelt kérdés
Nemrég összeszámoltam nagyjából, hogy életem során eddig nagyjából 200 könyvet olvastam el, plusz mínusz 20-30. Pontosan nem tudom, mivel már nem emlékszem pontosan, hogy hány kötelező olvasmányt kellett kiolvasni és voltak könyvek, amelyeket kölcsön adtam vagy eladtam, plusz ott vannak még a könyvtári könyvek is. A könyvespolcomon lévő könyvek és amire még nagyjából emlékszem az körülbelül 200. 17 éves korom óta olvasom rendszeresen, tehát úgy, hogy nem a tankönyveket forgatom, hanem vásárolok könyveket és járok könyvtárba is. Évente úgy 5-15 könyv az átlag, attól függ, hogy mennyire érek rá és persze milyen a hangulatom. Az lenne a kérdésem, hogy ez minek minősül, ha azt nézzük, hogy ki mennyire művelt mondjuk hazánkban. Átlagos, jó, kiemelkedő vagy elhanyagolható? Mi a véleményetek? Művelt vagyok vagy még sok könyv vár rám, hogy ezt elmondhassam magamról? :) 34/F

2018. dec. 18. 14:53
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
52%
Hát igen, de például a képzőművészeti "műveltségem" 90%-át a polcnyi képzőművészeti albumból szereztem, ami azért mégiscsak könyv. A filmekről is sokat tanultam Fellini, Bergmann, Pasolini, Bunuel könyveiből. ...
2018. dec. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
#22 Ugye ezt nem gondolod komolyan? És ha egyszer lekapcsolják az internetet, akkor mi lesz? Vissza a kőkorszakba? Na az lesz majd igazàn barbári àllapot. A kultúra megjelenése az írott betűvel, jelekkel kezdődött. Mondjuk már a barlangrajzok is azt jelentették, hogy az ember ki akar valamit fejezni, örökségül adni az utókornak. A könyvek pedig végképp. Nélkülük àllatok lennénk, megàllna a fejlődés. Igaz sokan most is úgy viselkednek, de biztos nem az olvasott, művelt réteg.
2018. dec. 19. 15:10
 23/46 anonim ***** válasza:
23%
Sosem számoltam, hány könyvet olvastam életemben. Az otthoni készletet sem számoltam össze soha, de kétszáz könyv szerintem a kisebbik szekrényen lehet (iskolába kerülve lepődtem meg, hogy az embereknek nem természetes, hogy a lakásban mindenhol polc van és minden polcot könyvek borítanak). Kétszázat szerintem csak alsó tagozatban koboztak el tőlem, mert órán olvastam...
2018. dec. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
32%
Azért én óva intenélek attól, hogy saját magadból induljál ki. Bár én sem érzem mindennapinak az alsótagozatos mennyiséget, de miért is nem olvashatna nagyobb tempóban, mint más?
2018. dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy úgy kellett volna feltennem a kérdést, hogy ennyi könyvvel műveltebbnek szàmítok, mint a magyar átlag. Talán akkor nem lenne itt ekkora ego dömping..
2018. dec. 20. 09:58
 26/46 dq ***** válasza:
0%

Mi a baj azzal, hogy alsóban 200 könyvet elkoboztak tőle? Az tanítási hetenként 2.


Nyilván ennek a többszörösét is elovashatja valaki alsóban. Tanítási napokon van vagy 5-7 óra szabadideje (kevés az óra, pár perc a házi + nem kell tanulni sem) + órán is muszáj olvasnia a padban különben belehal az unalomba. (Ma már létezik okostelcsi meg nintendo.) Hétvégén meg szünetekben pedig több.

+ a könyvek is jóval rövidebbek

2018. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 dq ***** válasza:
34%

#26: " ennyi könyvvel műveltebbnek szàmítok, mint a magyar átlag. "


A 18 év felettiek harmadának-felének érettségije sincs. -.-

2018. dec. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
48%

Te figyelj, Kérdező, te nem tudtad, hogy itt nincs cenzúra, de még csak kívánságfélóra sem? Olyan válaszokat kapsz, amilyeneket kapsz. És, bár a műveltség és az udvariasság legfeljebb csak párhuzamos vágányon fut, felhívnám a figyelmedet, hogy a megnyilvánulásaid kimondottan kurucosak. A világ civilizált részein a válaszadókhoz így fordulnak: Köszönöm válaszodat, de én másképp látom... Ez nem egyenlő azzal, hogy itt ego dömping van!

Egyébként annak nincs értelme, hogy a mai kor gyermekeihez viszonyítva minek számítasz. Egy csúcsfejnek, na és? Ez megnyugvás lenne? Ezt megkaptad már tőlem az előző oldalon - ehhez csak egy kis olvasási hajlandóság kéne... Ja, hogy pont az abban kitűnést említenéd...

2018. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
#29 Akkor olvasd vissza még egyszer kérlek. Néhány megnyilvánulás igen is egoistàra sikerült, ahol a válaszolók azt bizonygatjàk, hogy kinek mekkora a házi könyvtára vagy ki hány könyvet olvasott el alsó tagozatos korában.. Hagyjuk már... A kérdés nem ez volt. Írtam is, hogy nem tartom magam csúcs kiművelt fazonnak, szóval akkor miért kell kötekedő, lealacsonyîtó kommenteket írni. Ha megnézed a trollokra reagáltam csak úgy, a normális válaszokra nem. És ez nem a vélemény nyilvánítással függ össze.
2018. dec. 20. 12:11
 30/46 anonim ***** válasza:
17%

Látom, nem érted. :)

A kulturált ember számára nem előírás hülyeségre hülyeséget tenni.

A kulturált ember pont, hogy a trollokra is kulturáltan válaszol.

2018. dec. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!